הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מוט ברזל נזרק לכיוון לוי. שחר: "נטפל בקהל"

מכבי חיפה תועמד לדין בשל התנהגות הקהל, שגם תקף את ימפולסקי בחניה. מאמן האלופה: " אני לא מתייחס לאוהדים. יש לנו סף שבירה נמוך מאוד". בוקולי לשחקנים: "כולכם חוזרים לת"א, אני אוכל את החרא"

תומר לוי
תומר לוי  10.12.11 - 21:40

מכבי חיפה הושפלה הערב (שבת) בדרבי, במשחק ביתי שלה, כשהפסידה 3:1 להפועל חיפה של טל בנין. הירוקים נראים רע מאוד בשבועות האחרונים והוציאו שלישיה שנייה מהרשת תוך 5 ימים בלבד אחרי ה-3:0 להפועל ת"א ביום שני האחרון.

מכבי חיפה הפסידה 3:1 להפועל בדרבי. לחצו לסיקור המלא

ואם ההפסד והמשבר לא מספיקים בפני עצמם, האלופה תאלץ גם לשלם על התנהגות אוהדיה, שמשבוע לשבוע הולכת ומחריפה. הקבוצה של אלישע לוי תועמד לדין בעקבות התפרעות אוהדיה, שהשליכו מקלות, גרעינים וכוסות שתייה, כך על פי הדו"ח של השופט איתן תבריזי. מוט ברזל נזרק לעברו של לוי, אך למרבה המזל לא פגע במאמן. אחת משקיות הגרעינים שנזרקו פגעה בפניו של המגן אוראל דגני. כזכור, חיפה עמדה לדין מוקדם יותר השבוע על סעיף זהה, ונענשה בשני משחקי רדיוס עם קהל על תנאי כך שבהחלט ייתכן שהיא תיענש בחומרה רבה הפעם. מעבר לכך, בסיום המשחק התגודדו עשרות נערים מחוץ לאיצטדיון קרית אליעזר וקראו ללוי להתפטר.

בנוסף לכל אלו, קבוצת אוהדים צעירים שחיכו ביציאה מהאיצטדיון, תקפו את דלה ימפולסקי. אותם 'אוהדים' הקיפו את הקשר תוך שהם מקללים אותו ויורקים לעברו. רק כוחות אבטחה שנכחו במקום הפרידו בין הקשר לתוקפים ומנעו תוצאה חמורה בהרבה. מעבר לכך, חדר ההלבשה הירוק היה שקט במיוחד בסיום, כפי שניתן לצפות.

נשיא המועדון, יענקלה שחר, אמר לאתר ערוץ הספורט בנושא הקהל: "נטפל באוהדים האלה". בהמשך הערב דווח כי ארבעה אוהדים חיפאים נעצרו. גוסטבו בוקולי נזף בחבריו בחדר ההלבשה: "הבעיה היא רק אצלנו, השחקנים. לא יכול להיות שלא קיבלנו צהוב אחד כל המשחק. אנחנו לא נראים טוב. אתם חוזרים אחר כך לנתניה ותל אביב, אני נשאר לאכול את החרא".

למרות הדברים השקולים של אלישע לוי, נראה כי המשבר שעובר על הירוקים משפיע על המאמן שנראה מעט נסער. "זה הפסד שלישי בכל המסגרות. זה דווקא התחיל טוב, הגענו להזדמנויות ועשינו שער", סיכם לוי ודיבר על מה שלא דופק בקבוצתו,  "בשלושת המשחקים האחרונים יש לנו סף שבירה נמוך ואחרי השערים שלהם לא שיחקנו כפי שצריך. ניסינו לעשות הכול לבד וזה לא מסתדר בכדורגל. חבל". על המחאה של האוהדים נגד מצב הקבוצה אמר: "האוהדים האלה קיללו גם כשהובלנו 0:1 וגם לפני המשחק. בואו לא נתייחס אליהם. נצטרך לחשוב ולראות מה עושים".

"זו הרגשה נוראית. אני חושב שאנחנו עושים את הדברים הכי גרוע שאפשר", אמר קפטן מכבי חיפה יניב קטן, "צריך לעשות בדק בית עמוק. אנחנו לא מצליחים להתחבר כקבוצה. המועדון בתקופה קשה וכל אחד צריך לבדוק את עצמו. זה רגעים לא פשוטים בשבילנו", קטן לא נשאר אדיש למצב והוסיף: "כך אי אפשר להמשיך. זה לא יכולת של קבוצת כדורגל וזו האמת". על תגובת הקהל אמר קטן: "הקהל מתוסכל בדיוק כמונו. אני לא מסכים עם זריקת חפצים. הקהל עובר שנה לא פשוטה אני יכול להבין אותו".