עכשיו זה רשמי: טל בנין חתם במכבי נתניה

יאמן את הקבוצה כפי שפורסם כאן לראשונה. יחפש בנוסף מחליפים לחן עזרא ואמיר אדרי שחוזרים אוטומטית למכבי חיפה. בקבוצה נפרדו מראובן עטר: "כל אחד יתקשה להיכנס לנעליים הגדולות שלו". דג'אני: "זו פרידה מרגשת מעטר ומהקופסא"

מוטי פשכצקי ותומר לוי  13.05.12 - 21:52
תחילת כתבה

בוקר ראשון של עידן חדש במכבי נתניה, העידן שאחרי ראובן עטר. התקופה הארוכה והטובה של המאמן בקבוצה הסתיימה אתמול עם חיוך רחב, אחרי מהפך גדול בדרך ל-2:3 על בני סכנין במשחק האחרון בקופסא.

בעונה הבאה יהיה איצטדיון חדש וגם מאמן חדש - טל בנין - שחתם בקבוצה אחרי פגישה בת שעתיים עם ראשי המועדון, כפי שפורסם לראשונה באתר ערוץ הספורט. על פי הודעת המועדון, הוא יוצג במסיבת עיתונאים כבר בימים הקרובים. בינתיים, בנין כבר פנה ליובל אבידור בבקשה שיצטרף לנתניה, אך החלוץ הודיע לו כי תחילה הוא מעוניין לחפש קבוצה באירופה.

את הניצחון הקדישו שחקני מכבי נתניה לצוות המקצועי שעוזב יחד עם עטר למכבי חיפה - עוזר המאמן צדוק מלכה, מאמן השוערים אבי פרץ ומאמן הכושר אורי הראל - ובעיקר למאמן שנישא על הכתפיים. דקות ארוכות אחרי המשחק עמדו אוהדי הקבוצה וקראו בשמו של עטר, כאשר מחר תתקיים ארוחת פרידה לצוות שעוזב, בה ייטלו חלק השחקנים וההנהלה שנמצאים כבר עם הפנים לגמר הגביע. ניצחון של הפועל ת"א על מכבי חיפה ישלח את נתניה, שסיימה במקום הרביעי, למוקדמות הליגה האירופית. "ביום שלישי כולנו אדומים", אבל בכיר בקבוצה.

"כל מאמן שיגיע לכאן יתקשה להיכנס לנעליים הגדולות שהשאיר ראובן", הודו בהנהלה, "החיבור בין השחקנים, האהבה של הקהל, הכדורגל ההתקפי והביחד". לפני המשחק בחר עטר לשוחח עם השחקנים ולומר לכל אחד מהם תודה באופן אישי. "תודה על רגעים מאושרים שנתתם לי. גם בימים פחות קלים הרגשתי תמיד שכולם כאן ביחד", אמר.

כפי שפורסם כאן באתר, בנין יביא עימו מהפועל חיפה את עוזרו מאיר בן מרגי, כאשר גם מאמן הכושר חזי נחשוני, שעבד עם בנין בנבחרת ישראל, יצורף. מאמן השוערים עופר בסון, שאימן בעבר במכבי נתניה וזוכה להערכה רבה, צפוי לחזור.

בנין, שהיה זה שהמליץ ללואיס פרננדס לקחת את עמרי בן הרוש למדים הלאומיים, ינסה לשכנע את המגן להישאר, על אף רצונו להתקדם. במקביל ינסה המאמן להשאיר את פיראס מוגרבי, שסירב לחתום על חוזה חדש לשלוש שנים ומעדיף לעבור למועדון באירופה או לקבוצה גדולה יותר בארץ."לבן הרוש יש חוזה אז איתו יהיה פשוט אם רק טל ירצה, אבל את פיראס לא יהיה קל להשאיר", אמרו בנתניה.

חן עזרא יעזוב בוודאות, וטל בנין ינסה למצוא פליימיקר חדש, כמו גם שני חלוצים ושוער, במקומם של אמיר אדרי ומוחמד כליבאת שחוזרים אוטומטית למכבי חיפה. סרגיי אלכסייב ואיוואן צ'וסיץ' יעזבו מחר את הארץ אחרי שבקבוצה החליטו שלא להאריך את האופציה עליהם.

בנין נמצא בקשרי חברות טובים מאוד עם ראובן עטר ומתכוון לשבת איתו כדי לקבל דו"ח מפ ורט על כל שחקן ושחקן. המאמן העוזב כבר הבהיר כי יסייע לכל מאמן שיגיע אחריו, אם יתבקש לעשות כן.

קובי דג'אני, שהרים אמש את עטר על הכתפיים ורץ איתו לאוהדים, שחזר: "זה היה אולי קצת חצוף מבחינתי אבל ראובן לקח את זה בהומור. ככך צריך להיפרד מהמאמן הזה. האוהדים דרשו שאני יביא אותו אליהם וזה מה שעשיתי. זו פרידה מרגשת ולא קלה, גם מהאצטדיון גם מראובן, ואני מאחל לו הצלחה בהמשך, חוץ מאשר במשחקים מולנו".

"ראובן נתן לי את כל הביטחון שהרבה מאמנים לא נתנו לי, ואני חייב לו הרבה", הוסיף אמיר אדרי, "כשנותנים לשחקן ביטחון ואהבה זו הרגשה אחרת לבוא לאימונים. אני עדיין לא יודע מה יהיה איתי בעונה הבאה אבל אני בטוח שאת הקסמים שהוא עשה בנתניה הוא יעשה גם במכבי חיפה".

אגב, קובי דג'אני וליאוניד קרופניק הם היחידים שבחוזיהם מופיע מענק מיקום. מכבי נתניה תכניס לקופתה מיליון שקלים על כך שסיימה במקום הרביעי. האוהדים עקרו אתמול כסאות מהאיצטדיון למזכרת, חלקם אף אספו בצנצנות דשא מהמגרש. הקבוצה תעמוד גם לדין על קריאות גזעניות, זכר למשחק מול סכנין.

הדפס