ישראלביץ': שחקנים עשו לאיוניר בלאגן בכוונה

אחרי 10 שנים בישראל, גיז'רמו ישראלביץ' עוזב את הארץ וחוזר לארגנטינה ממנה הגיע על תקן של "דייגו היהודי". בראיון ל"ישראל היום" הוא מספר: "זו הייתה טעות לפטר את איוניר''. על הירידה עם כפר סבא: ''היו דיבורים על מכירה''

מערכת אתר ערוץ הספורט  18.05.12 - 12:35
מי לא רצה את איוניר? ישראלביץ'
מי לא רצה את איוניר? ישראלביץ'
תחילת כתבהבשנת 2002, בגיל 20, נחת בישראל קשר יהודי-ארגנטיני העונה לשם גיז'רמו ישראלביץ'. בחור מוכשר ונמוך קומה. כבר אז כולם חשבו שהוא יוביל את נבחרת ישראל להישגים, יצליח בליגת העל ויהיה "דייגו היהודי". היום, 10 שנים אחרי, ג'יזה עוזב את הארץ מבלי שהותיר חותם משמעותי. בארבע העונות האחרונות ישראלביץ' שיחק במכבי תל אביב, אותה הוא עוזב היום עם המון דברים בבטן. בראיון למהדורת סוף השבוע של "ישראל היום" הוא חושף לא מעט מהן.

אחד הנושאים המרכזיים בראיון הוא הפיטורים המהירים של המאמן מוטי איוניר העונה ממכבי תל אביב. "אני לא מבין את הפיטורים הללו", סיפר ישראלביץ', "בהתחלה הכל דפק כמו שצריך, אבל כשהתחילה הליגה השחקנים ראו מי בפנים ומי בחוץ. אז התחילו לעשות לו בעיות בחדר ההלבשה וזה גמר אותו ואת העונה כולה".

"עשו לו (לאיוניר) בלאגן בכוונה", חשף ישראלביץ', "כולם יודעים במי מדובר, גם בעל הבית יודע. הוא לא היה צריך לפטר את מוטי כל כך מוקדם, הוא היה צריך להישאר. זאת הייתה הטעות שגמרה לנו את העונה".

ישראלביץ' לא היה מוכן לחשוף את שמות השחקנים שעשו "פוטש" לאיוניר. "לא מדובר בשחקן אחד אלא בכמה. אני לא רוצה לנקוב בשמות, אבל מי שצריך לדעת יודע כבר זמן רב", אמר הקשר, "אחרי שמוטי הלך ידעתי שלא יצא כלום מהעונה הזו. לאף אחד לא היה באמת אכפת וזה חבל מאוד". על התקופה של ניר לוין כמאמן הראשי אמר ישראלביץ': "אין לי טענות לניר לוין, שהוא בן אדם טוב ואחד שיודע כדורגל. כשיש מאמן זמני וכולם יודעים שהוא כזה, אז המשמעת מתרופפת וההישגיות נעלמת".

אז מה ישראלביץ' חושב על העתיד של מכבי תל אביב ועל מינויו של ג'ורדי קרויף לתפקיד המנהל המקצועי? "אני לא חושב שזה טוב להביא צוות זר למכבי ת"א, כי הראש הישראלי זה משהו אחר. אני מאחל בהצלחה לקרויף ולמאמן שיחתום, אבל אני לא בטוח שזה הפתרון. לדעתי צריך מנג'ר ומאמן ישראלי, בטוח שלא מנג'ר זר ומאמן ישראלי".

אחד הרגעים העצובים בתקופה של ישראלביץ' בישראל היה הירידה ללאומית עם הפועל כפר סבא בעונת 2007/2008. לא פעם נתקלנו בשמועות על מכירת משחקים, כאשר השיא היה בפרשת לירון זרקו-דגלאס דה סילבה. "היו דיבורים על זה. עונת הירידה שלנו הייתה מוזרה מאוד, היה לנו סגל מעולה ובכל זאת ירדנו ליגה. בכל משחק כבשנו 3-4 שערים, אבל קיבלנו חמישה. אני לא רוצה להאמין שהיה שם משהו מסריח, אבל ספק שמשהו מוזר קרה וזה לא סוד".

על חבריו לקבוצה, דה סילבה וזרקו, שנחקרו בנושא, אמר ישראלביץ': "הייתי בקשר טוב איתם והם לא נתנו הרגשה שקורה איתם משהו חשוד. בכל מקרה, כשכל כך הרבה אנשים חושבים על אותו דבר, הוא בטח נכון. אני בטוח שיש אנשים שיודעים יותר ממני ומפחדים לדבר עד היום".

הדפס