קפילוטו: "מקווה להוביל את בית"ר, ואולי להגיע לנבחרת"

הבלם נרגש מהעונה הקרובה בירושלים: "אני כבר מחכה לשחק מול 30 אלף צופים שדוחפים. המטרה הראשונה היא להגיע לפלייאוף העליון"

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  06.07.13 - 10:58
קפילוטו בימי אלקי. "זה חישל אותי"
קפילוטו בימי אלקי. "זה חישל אותי"
תחילת כתבה

אחת הבחירות שנאלץ בעבר לעשות זאביק זלצר במהלך כהונתו כמאמן נבחרת הנוער של ישראל, היתה בין מתן בראשי לניסו קפילוטו. לרוב הועדף האחרון בהרכב, כאשר לעתים השניים שיתפו פעולה על המגרש. באימון הקרוב קפילוטו ובראשי, שנמצאים בקשר טוב מאז, שוב ילבשו את אותה החולצה והפעם את זו של בית"ר ירושלים. בזמן שבראשי, בלם הבית של בית"ר, עדיין לא חתם על חוזה חדש, ניסו קפילוטו עשוי לקבל את הקרדיט במקומו כשתיפתח העונה. קפילוטו, שהגיע בהשאלה בחינם ממכבי ת"א, ינסה למנוע מבית"ר לספוג שוב כמות של 54 שערים כמו שהעידה הטבלה של העונה שעברה.

"אני שמח להגיע למועדון גדול כמו בית"ר ירושלים ומחכה לרגע שאני אעלה למגרש בטדי מול 20 או 30 אלף אוהדים שדוחפים ללא הפסקה", אמר קפילוטו בראיון לאתר ערוץ הספורט. הבלם, שהתגלה על ידי איציק עובדיה בנוער של מכבי ת"א וקיבל את הקרדיט בהרכב של הבוגרים תחת אבי נמני, העדיף לעזוב את החממה בקרית שלום ועבור בהשאלה. הסיבה: הכסף הגדול הגיע, בלמים זרים הצטרפו וקפילוטו רצה רק לקבל דקות משחק. זה התחיל באשדוד, המשיך בעכו ואת העונה האחרונה הוא העביר בקפריסין כשהוא לובש את מדיה של אלקי לרנקה, שסיימה במקום ה-11 מתוך 14 קבוצות באי השכן.

"התקופה בקפריסין חישלה אותי ועיצבה אותי כאדם וכשחקן", הוא מעיד על עצמו, "חצי שנה לא קיבלתי משכורת בגלל המשבר הגדול בבנקים בקפריסין. מדי פעם זרקו לנו כמה מאות יורו כדי שיהיה לנו ממה להתקיים, אז ויתרנו על מסעדות וקניות. למרות הכל, מהשנה הזו אני מסתכל על חצי הכוס המלאה, גרתי עם חברתי בשש השנים האחרונות וגם התחתנו, ובמישור המקצועי שיחקתי המון והצגתי יכולה טובה".

בית"ר זו לא עכו ואשדוד. מה גרם לך להגיע?

"קודם כל אלי כהן מכיר אותי ויודע את היכולות שלי עוד מימי עכו, כך שזה היה השיקול המרכזי. חוץ מזה, לקבוצה כמו בית"ר אי אפשר להגיד לא. עם כל הכבוד לקבוצות אחרות, המטרה הראשונה שלנו צריכה להיות לסיים בפלייאוף העליון. אני חושב שבשנה הראשונה זו תהיה הצלחה. מבחינה אישית אני מקווה להיות שחקן מוביל, לשחק כמה שיותר ואולי אפילו להגשים את החלום ולהגיע לנבחרת ישראל".

היו לך הצעות גם מקבוצות אחרות בישראל שהיו יותר משתלמות כלכלית?

"שבע קבוצות רצו אותי, אבל ברגע שאלי כהן דיבר אותי, וכשהיה מדובר בבית"ר שהיא לא סתם קבוצה, אז החלטתי לחתום. מגיעה לג'ורדי קרויף מילה טובה כי הוא השאיל אותי בחינם אחרי שהבין שעברתי שנה כלכלית לא פשוטה".

החלום האירופי נגמר?

"ממש לא, הוא רק יחכה קצת. אם לא היו בעיות כספיות בקבוצה שלי הייתי ממשיך, וחוץ מזה היתה לי גם הצעה מאפולון לימאסול שזכתה בגביע, אבל בחרתי לחזור. מבחינתי כל האופציות פתוחות והמטרה היא תמיד לשאוף לרמות הכי גבוהות".

הופתעת מהחתמת חיים רביבו לנציג הבעלים?

" לא ראיתי את זה בא כמו כולם, אבל אני שמח. חיים רביבו זה שחקן שגדלתי עליו כילד ואני מכיר לא מעט שניסו לחקות אותו. אני בטוח שהוא יעניק לבית"ר מהידע שלו".

הדפס