סוויסה: ''התחרות תעזור לי, רוצה לכבוש 15 גולים השנה''

חלוץ הפועל ב"ש לא מוטרד ממסע הרכש וחוזר לעצמו אחרי שניתוח דחה את פתיחת ההכנות שלו: "הפציעה מאחוריי, מכוונים לצמרת". אוסיי מוואלי והרמוני איקנדה ייבחנו

זיו אברג'יל  01.08.13 - 12:35
העונה איש לא יסתפק בבינוניות. סוויסה ובאר שבע (אלן שיבר)
העונה איש לא יסתפק בבינוניות. סוויסה ובאר שבע (אלן שיבר)
תחילת כתבהלמרות העונה הלא טובה שעברה על הפועל באר שבע, מי שהיווה את נקודת האור, אולי היחידה, היה תומר סוויסה. החלוץ שהגיע מרמה"ש וכבש 9 שערים בעונת הבכורה שלו בדרום התמודד עם פציעה שגבתה ממנו מחיר גם בקיץ הנוכחי, אבל כעת הוא סוף סוף מתחיל לחזור לעצמו.

אחרי שסחב את הפציעה בשלבי הסיום של העונה שעברה, גם את ההכנות לעונה הנוכחית פתח סוויסה באיחור בעקבות אותו בקע במפשעה. הניתוח שאותו היה אמור לבצע מיד עם סיום הליגה נדחה בשל קונפליקט בנוגע לזהות הרופא המבצע. בסופו של דבר הוא נותח, החל את האימונים באיחור קל, אך כבר במחנה האימונים לקח חלק במשחקי המבחן ובקבוצה מציינים כי מתחילים לראות את אותו סוויסה של פתיחת העונה שעברה.

כעת סוויסה מוצא את עצמו במצב שהוא לא רגיל אליו - הוא צריך להילחם על מקומו בהרכב של אלישע לוי. בתקופת ההחלמה של החלוץ המאמן כבר התחיל לגבש את ההרכב, כשאת החלק הקדמי מאיישים סיראז' נסאר, מאור בוזגלו, אליניב ברדה ודובב גבאי והתחרות לא פשוטה. "הביאו שחקנים טובים השנה", אמר סוויסה לאתר ערוץ הספורט, "אבל התחרות היא בריאה וטובה ומי שיהיה טוב ישחק. זה רק יעזור, ואם נתחבר אני מאמין שתהיה פה קבוצה טובה".

"אני לא חושב שדחיית הניתוח פגעה בהכנות לעונה", הוסיף. "הניתוח מאחורי, אני כשיר ובריא עכשיו. ההחלטה להמשיך לשחק בעונה שעברה ולא לצאת לניתוח היתה שלי ובאחריותי. העונה הקודמת הייתה בינונית. מבחינה אישית, פתחתי אותה טוב וההידרדרות של הקבוצה לא עשתה לי טוב".

סוויסה מאמין שהשנה, אחרי לא מעט שנים של אכזבות, בבאר שבע ייגרמו לכל מי שקשור למועדון לחייך: "אנחנו צריכים להחזיר לקהל ולאלונה על כל השנים האחרונות. כבר 5 שנים הקבוצה מנסה להיות בצמרת וזה לא הולך, אני מאמין שהשנה זה יקרה. המטרה האישית שלי? להבקיע 15 שערים העונה".

להפועל ב"ש נותר עדיין מקום לזר אחד בסגל, ובימים הקרובים היא תבחן שני שחקנים ששמם כבר מוכר לאוזן הישראלית - אוסיי מוואלי, לשעבר בהפועל אשקלון וקרית שמונה, והרמוני איקנדה, ששיחק בבית"ר ונבחן הקיץ בהפועל חיפה. השניים יצטרפו לאימונים הקרובים של אלישע לוי.

הדפס