עובר לשווייץ: גראסהופרס סיכמה על רכישת דאבור

בלעדי. החלוץ עוזב את מכבי תל אביב: "תמיד יישאר בית עבורי". השווייצרים מימשו סעיף בחוזהו של דאבור וירכשו אותו ב-425 אלף דולר. ישתכר כ-220 אלף יורו לעונה בחוזה ל-4.5 שנים. קרויף: "תזמון מאכזב, נאלצנו לשחררו"

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  04.02.14 - 21:12
מכבי נפרדת ממנו. דאבור (צילום: אלן שיבר)
מכבי נפרדת ממנו. דאבור (צילום: אלן שיבר)
בלעדי
תחילת כתבה

בלעדי: מואנס דאבור עוזב את מכבי תל אביב. קבוצת הפאר השווייצרית, גראסהופרס ציריך, הגישה הצעה רשמית לחלוץ והערב (שלישי) סיכמה על העברתו תמורת 425 אלף דולר. על המשא ומתן המתקדם, בו עדיין נמצאים השחקן והקבוצה משווייץ, פורסם כאן באתר ערוץ הספורט לראשונה.

כידוע, דאבור לא הגיע להסכמה עם מכבי לגבי ההצעה שהוגשה לו לחוזה ארוך טווח. השחקן לא היה מרוצה מהסכום שהוצע לו ולכן החליט לנסות ולמצות את האופציה של יציאה לאירופה. בנוסף, בשל העובדה שחוזהו מסתיים בקיץ הקרוב, דאבור נחשב לשחקן חופשי והחל מינואר הוא רשאי לנהל משא ומתן עם כל קבוצה שרוצה בשירותיו (בדיוק כמו במקרה המפורסם של רוברט לבנדובסקי ובאיירן מינכן).

לכן, פנה דאבור לאופציה השווייצרית וההצעה שמונחת על שולחנו היא כזו: חוזה לארבע שנים וחצי, כאשר שכרו יעמוד בכל עונה על 220 אלף יורו. חשוב לציין, כמובן, כי חלון ההעברות בשווייץ עדיין פתוח.

"זה היה החלום שלי לצאת ולשחק באירופה", אמר דאבור לאתר הרשמי של הצהובים. "אני מודה מאוד למכבי ת"א, זה מועדון שאותו אני מחשיב תמיד כבית. אני מקווה שההעברה תצא לפועל ביומיים הקרובים ושהכל יסתדר לחיוב".

המנג'ר הספורטיבי, ג'ורדי קרויף, אמר לאתר הרשמי של מכבי: "אנו מאוכזבים מהתזמון בו הגיעה ההצעה שאילצה אותנו לשחרר את מואנס. המועדון וסוכנו של השחקן עמלו רבות לנסות ולהגיע לסיכום על הארכת חוזהו של מואנס במועדון, אך סעיף מכירתו של השחקן שמומש, יחד עם רצונו העז של השחקן להתחיל בקריירה אירופית הובילו למעבר לגראסהופרס".

"מואנס הוא חלוץ צעיר ומוכשר עם לב גדול שזכה בתארים במדי מכבי ומוערך מאוד במועדון", המשיך ההולנדי. "אמרנו בעבר שכמועדון לא נעמוד בדרכו של שחקן בדרך להגשמת חלום. לכן, נאחל לו את מלוא ההצלחה והדלת של מכבי תמיד תהיה פתוחה בפניו".

כעת, מדורגת גראסהופרס במקום השלישי בליגה המקומית,. מרחק של 3 נקודות מהמוליכה באזל. כך או כך, מדובר בקבוצה המעוטרת ביותר בשווייץ: במאזנה 27 אליפויות ו-19 גביעים. כמו כן, ניתן למצוא באותה ליגה את אבי ריקן, שחקנה של ציריך, יריבתה העירונית של גראסהופרס.

הדפס