"מואנס מגשים את החלום של אבא שלנו, שהלך לעולמו"

כפי שפורסם לראשונה כאן באתר, דאבור יעבור ממכבי לגארסהופרס, ואחיו אנס נרגש מאוד. אחמד חילו: "יביא כבוד לכל המגזר". המהלכים מאחורי הקלעים נחשפים, שחקן: "מכבי ת"א חיכתה ושילמה ביוקר"

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  05.02.14 - 09:00
דאבור. מביא גאווה להרבה אנשים
דאבור. מביא גאווה להרבה אנשים
תחילת כתבה

החשיפה הבלעדית כאן באתר, על עזיבתו של מואנס דאבור לגראסהופרס השווייצרית אתמול (שלישי), הפכה לשיחת היום במכבי תל אביב. השחקנים התקשרו כבר אתמול לחברם ואיחלו לו בהצלחה בקבוצתו החדשה. חולצתו עם הספרה 13 תמוסגר ותועבר לחלוץ כאות תודה על השנים שלו בקבוצה.

כבר ביום ראשון קיבלה מכבי ת"א את ההצעה הרשמית על דאבור, שעמדה על 425 אלף דולר. החלוץ הצעיר, שהיה הופך לשחקן חופשי בקיץ, מיהר כמה שעות קודם לכן לעדכן אישית את המנהל המקצועי ג'ורדי קרויף, שניסה לגרום לו לחכות עד הקיץ, אך השחקן סירב. במכבי התייעצו עם ג'ק אנגלידיס, והוא הסכים להעלות לחלוץ את ההצעה הכספית ל-425 אלף דולר, אבל דאבור חשב כי יקבל הצעה גבוהה יותר, וסירב להאריך את חוזהו. במקביל הוא גם אמר שהוא רוצה להגשים את חלומו לשחק באירופה ומרגיש שכעת זה הזמן. "מכבי חיכו ושילמו ביוקר", אמר אחד משחקני מכבי.

באלופה הפנימו שלא ניתן להשאיר את דאבור והוחלט למכור אותו כעת כדי להרוויח לפחות משהו מעזיבתו, שכן בקיץ הוא היה עוזב ללא כל תמורה. בשיחות סגורות סיפר דאבור שבזמן האחרון היתה לו תחושה שמכבי מראה לו את הדרך החוצה ואף ניסתה ללחוץ עליו לחתום, באמצעות פרסומים לפיהם הוא סיכם עקרונית וזאת, למרות שההצעות הכספיות לא היו לרוחו.

"הבאת ברק בדש, העובדה שלפעמים התחמם ראשון ולא נכנס לשחק אפילו כמחליף שלישי, והתחושה שאחרים מרוויחים יותר ממנו ונותנים פחות תפוקה, הביאו אותו להחלטה הזו", אמר אחד מחבריו. דאבור עצמו מסרב בשלב זה להרחיב את הדיבור בתקשורת, אבל לאוהדים שהתקשרו אליו אתמול ולמספר שחקנים הוא אמר: "אני אוהב את מכבי ולא אשכח מה המועדון נתן לי. עכשיו הזמן שלי להתקדם ולהגשים את החלום הבא".

דאבור, שישתכר 220 אלף יורו בגראסהופרס, ייצא היום לשווייץ ומחר יעבור בדיקות רפואיות בקבוצתו החדשה. השחקן, שיחתום באמצעות סוכנו אבי נמני, ימריא עם סבא שלו עבדול קאדר, שמאז מות אביו בתאונת דרכים מתעסק בענייניו. עבדול קאדר אמר הבוקר לאתר ערוץ הספורט: "מונס מאושר, זה חג לכל נצרת". נמני הוא זה שיצר את הקשר עם מועדון הפאר השווייצרי, והוא הוסיף: "השחקן מגשים חלום לשחק בחו"ל. נשארו כמה פרטים קטנים שצריך לסגור אותם וביום חמישי הוא יעבור בדיקה רפואית ויחתום לארבע שנים וחצי".

אחיו של מונס, אנס דאבור המשחק באחי נצרת, אמר: "הוא מגשים חלום של אבא שלנו שהלך לעולמו בתאונת דרכים ושל כל המשפחה. אבא צופה בו מהשמיים ומאושר".

מאז פטירתו של אביו, מונס לקח על עצמו את תפקיד הבוגר במשפחה למרות גילו ומסייע רבות גם למועדון בו אחיו משחק ובו הוא גדל, מכבי אחי נצרת. "הוא שחקן ענק שעושה כבוד למגזר בישראל ועכשיו יעשה כבוד לכל המגזר בשווייץ", אמר חבר ההנהלה, אחמד חילו.

משמעות העזיבה של דאבור היא שברק בדש עשוי לקבל יותר דקות, על אף העובדה שדאבור לא תמיד שיחק כחלוץ מטרה ולעיתים שיחק באגף. אבי ריקן, שישחק מולו בדרבי של ציריך, אמר: "זו תהיה חוויה. אני אעזור לו להתאקלם ובטוח שייהנו ממנו פה. הוא בא לקבוצה טובה".

הדפס

תגובות

הוסף תגובה 33 תגובות ב 30 דיונים
30.
דאבור הגשים חלום רק של אדם אחד וזה אבי נימני . (לת)

אהה  05.02.14 16:40

הגב לתגובה זו
29.
קוס אמא שלכם זו מילא אסורה (לת)

המדביר  05.02.14 14:08

הגב לתגובה זו
28.
וסוף סוף יבינו במכבי שאין טעם להשקיע בנוער

דש מורד וקואנטה  05.02.14 14:03

כמה שחקנים מגדלים בנוער ?? כמה כסף משקיעים בנוער?? ולמה ?? כשאחד מתוך 100 יוצא שחקן טוב (לא יותר ) הוא ישר מנצל את החוק לוקח את הכרטיס ובורח. אז במקום לגדל 100 שחקנין ויצא אחד כמו דאבור שלא יסתפק בחוזה של 200 אלף אירו (או גולסה בחיפה ) אז פשוט תמשיכו עם הרכש הטוב . בדש יותר טוב לא גידלנו אותו החוזה שלו לו יותר מ 200 אלף אירו ועלה רק 250 אלף דולר.
מקווה שגולדר סוף סוף הבין.

הגב לתגובה זו
27.
בהצלחה דאבור אוהבים אותך

שונא הפועל  05.02.14 13:51

עצוב שהחלוץ הכי טוב של מכבי עוזב

הגב לתגובה זו
26.
למה אתם מדברים כך

מוחמד  05.02.14 12:29

זה טבעי שהוא יעזוב הרי כל שחקן צריך לצאת לאירופה, והגיע התור עכשיו על עוד שחקן מהנוער שיעלה לבוגרים.. מכבי זו אימפרייה!!!

הגב לתגובה זו
25.
בושה של חוזה! 220k לשנה בכור לחמש שנים זה לוזה בדיחה

שער 8 שורה 5  05.02.14 12:24

אחרי עוד שנה שנתיים במכבי הוא היה מקבל חוזה של מיליונים בקבוצה אירופית יותר גדולה מגראסהופרס. אני במקום נימני לא הייתי מתהדר במעבר המגוחך הזה כי מגראסהופרס דאבור לא יגיע לשום מקום כמו שאבי תקווה בזמנן לא הגיע מגראסהופרס לשום מקום

הגב לתגובה זו
24.
שיהיה לך בהצלחה אוהבים כללל אוהדי מכבי

ארז  05.02.14 12:20

מה זה משנה אבי נמני או האחים קצב או או...
השחקן של מכבי מתקדם וזה הכי חשוב !!!

הגב לתגובה זו
23.
מונס

צהוב   05.02.14 12:10

נימני הורס את מכבי גם שהוא לא במכבי.

הגב לתגובה זו
22.
בהצלחה חבר

משפחת פלאח  05.02.14 12:04

תותח דבור

הגב לתגובה זו
21.
אוחד הפועל שאוהב לסכסך במכבי (לת)

פשכה  05.02.14 11:52

הגב לתגובה זו