ניר רשף, תובע ההתאחדות: יש לינץ' ציבורי על רובן ראיוס

רשף הגן על הספרדי בתוכנית הרדיו '5 באוויר'. בכירי ההתאחדות לוחצים לגזור עליו הרחקה ארוכה, התובע יבקש השעיה של שמונה משחקים. בדו"ח השיפוט נכתב: רובן התכוון לשבור לדהן את הרגל

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  10.03.14 - 15:10
תחילת כתבה

יממה לאחר האירועים במשחק בין מכבי חיפה לבני יהודה, הרוחות ממשיכות לסעור בעקבות הכניסה האלימה של רובן ראיוס ברפי דהן. הבוקר (שני) מתברר כי בהתאחדות לכדורגל לא מתכוונים לעבור לסדר היום על התנהגותו של קשר מכבי חיפה ומתכוונים להענישו בחומרה.

תובע ההתאחדות דורש להרחיק את ראיוס לחודשיים מהמגרשים, כאשר גם בכירים בהתאחדות לוחצים על עונש חמור עבור השחקן. אגב, מכבי חיפה ביקשה לדחות את הדיון לשבוע הבא, ונראה כי בהתאחדות יקבלו את הבקשה.

למרות כל זאת, התובע עלה לשידור בתוכנית הרדיו 'חמש באוויר' ודווקא הגן על מבצע העבירה. "נעשה פה לינץ' ציבורי ברובן ראיוס", אמר ניר רשף בתוכנית, "יש פה איבוד פרופורציות כללי". התובע אגב יבקש לקחת חלק בדיון המשמעתי על עונשו של ראיוס וכמובן לקחת חלק בעניין. 

חשוב לציין שגם שופט המשחק, שי שיטרית, לא התעלם מהאירוע שגנב את ההצגה בתיקו 2:2 ובדו"ח שיפוט חריף כתב: "רובן ראיוס נכנס ברפי דהן במטרה לשבור לו את הרגל".

כזכור, בדקה ה-84 ראיוס תיקל את דהן. הכדור היה במרכז המגרש והקשר הספרדי תיקל עם שתי רגליים קדימה את שחקן בני יהודה. ההילוכים החוזרים הראו את חומרת ועוצמת הפגיעה - כאשר רגלו של דהן התקפלה והוא נותר דקות ארוכות על הדשא, נאנק מכאבים. ראיוס עצמו כמובן נמצא בכלל בארץ מולדתו אחרי שהמריא לפנות בוקר לספרד ולא יהיה בדיון שייערך ביום רביעי הקרוב ב-16:30.

הדפס