סוף תקופה באדום: יגאל אנטבי פורש בגיל 40

מגן הפועל במשך 13 שנה הבין שהוא לא בתוכניות לעתיד ותלה את הנעליים. תום אלמדון חתם לשנתיים וישמש כשוער שני

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  19.06.14 - 17:00
יגאל אנטבי. נפרדנו כך (אלן שיבר)
יגאל אנטבי. נפרדנו כך (אלן שיבר)
תחילת כתבה

סוף תקופה בהפועל תל אביב: יגאל אנטבי, המגן הוותיק של הקבוצה נפגש אחר הצהריים עם המנג'ר אייל ברקוביץ', שהודיע לו כי אינו נמצא בתכניות שלו לעונה הבאה. אנטבי סיים את החוזה בקיץ הנוכחי, והוא אינו מעוניין לשחק בקבוצה אחרת.

אנטבי, שיהיה בן 40 באוגוסט הקרוב, הצהיר בעבר כי יסיים את הקריירה רק בהפועל תל אביב ולכן המשמעות היא כי הוא פורש למעשה ממשחק פעיל. בנוסף, סמל אחר - סלים טועמה - שמע גם כן שהוא בתכניות של ברקוביץ' ועוזב את האדומים.

"יגאל הוא סמל ומופת לאופן בו צריך להתנהל כדורגלן וספורטאי מקצועני. הוא עשה קריירה שכל כדורגלן מאחל לעצמו והמועדון יכבד את השחקן באופן  הכי מכובד כראוי לו בפתיחת העונה בבלומפילד. הפועל תל אביב עוברת תהליך הצערה אותו מנהיג המנהל המקצועי איל ברקוביץ' שתואם את המסגרת התקציבית שקיבל לידיו ובמסגרות הללו לא ניתן היה להציע חוזה חדש לטועמה, שיקבל גם הוא את הכבוד הראוי לו בפתיחת העונה".

אנטבי החל את הקריירה שלו במכבי הרצליה, ובעונתו הראשונה בהפועל ב-1999/2000 הצליח להיות חלק משמעותי בעונת הדאבל של 'תינוקות קשטן'. בהפועל הוא גם רשם את הישגו הגדול ביותר כשחקן, כשהגיע לרבע גמר גביע אופ"א ב-2002. בנוסף זכה גם בשלושה גביעי המדינה כשחקן המועדון ובסך הכל שיחק 13 שנים במועדון.

בעונת 2009/10 אחרי עשור באדום חתם במכבי נתניה ובהמשך גם הגיע להפועל פתח תקוה. ב-2012 חזר להפועל לאחר שהבעלים הקודם אלי טביב החזיר אותו למועדון.

מאז חודש חוזהו פעמיים אך היום כאמור תמה דרכו של השחקן במתחם חודורוב. כרגע הוא נמצא במקום הרביעי בטבלת ההופעות של שחקני הפועל בכל הזמנים עם 345 משחקים. חוץ מזה, הוא שיחק הכי משחקי דרבי בשורות המועדון - 34 דרבים. נתון מדהים.

מגן אחד עזב, שוער אחד הגיע. תום אלמדון חתם לשנתיים וישמש כשוער שני, ככל הנראה כמחליפו של בוריס קליימן. אלמדון בן ה-29 שיחק בעונה שעברה בבני יהודה, וברזומה שלו נמצאות גם מכבי חיפה, נצרת עילית, אחי נצרת והכח עמידר ר"ג.

הדפס