הוא לא אוסקר. קרויף: במקום לרוץ למקלט, צפיתי ביירוטים

המנג'ר הספורטיבי של מכבי ת"א סיפר בראיון בהולנד על חוויות המלחמה, ו הפתיע: "לראות את כיפת ברזל זה יפה בעיניי". ומה ביקש אבא יוהאן? "ההורים אמרו שאם אני ארגיש בטוח, שאשאר"

מערכת אתר ערוץ הספורט  27.08.14 - 15:18
הוא דווקא נהנה מכל העסק. קרויף ללא פחד
הוא דווקא נהנה מכל העסק. קרויף ללא פחד
תחילת כתבה

אוסקר גארסיה עזב אמנם, בין היתר, בגלל המצב הבטחוני, אבל ג'ורדי קרויף הוא לא אוסקר. המנג'ר הספורטיבי של מכבי תל אביב היה כאן ב"עמוד ענן" ושהה בישראל גם לאורך מבצע "צוק איתן". פחד היא לא מילה שנכנסה לו עמוק ללקסיקון. גם לא המילה עזיבה.

בראיון לתקשורת ההולנדית, קרויף סיפר חוויות מהמלחמה, ולא ביטא שום חשש להיות בארץ. להיפך, ממה שאמר בראיון אפשר אפילו לחשוד שג'ורדי אפילו די נהנה מכל ההתרחשויות. "להיות בתל אביב עשה את כל ההבדל", הסביר קרויף את הפער בין חזית חמה יותר לחמה פחות, "בתל אביב לרוב היה רגוע".

"מדי פעם היה צריך ללכת למקלט בגלל טילים שנורו מעזה", הוסיף ג'ורדי והפתיע עם הצהרה מעניינת אבל לא בטיחותית בעליל, "קרה כמה פעמים שבמקום למחסה רצתי למרפסת כדי לראות את היירוטים של כיפת ברזל. זה דבר מאוד יפה בעיניי".

כאמור, בניגוד לאוסקר ג'ורדי קרויף לא זז מכאן. וזה לא שבבית לא דאגו בשל העובדה שהיא תחת אש. "ההורים שלי אמרו לי כל הזמן 'אם אתה מרגיש בטוח, אתה חייב להישאר לעבוד", סיפר המנג'ר על שיחות שקיים בין היתר עם אבא יוהאן קרויף.

ג'ורדי ומכבי תל אביב נמצאים כעת בקפריסין, שם יארחו מחר (חמישי) את אסטרס טריפוליס היוונית בגומלין של פלייאוף העליה לליגה האירופית. הצהובים בפיגור 2:0 מהמשחק הראשון בחוץ, וצריכים מהפך גדול כדי להיות בשלב הבתים.

הדפס