חוזרים לשגרה: צפו ב-2:4 של מכבי חיפה על נצרת עילית

הירוקים כמעט הובכו מול קבוצה מהלאומית, לאחר ששיחקו ללא 8 שחקני הרכב בהכנה. אידריסו כבש (14) ובישל לעידן ורד (11). מלכין ואזאו הישוו במהירות. זנטי הצעיר הציל (80) וגם אלעד גבאי הפתיע (84)

תומר לוי
תומר לוי  01.09.14 - 20:08
תחילת כתבה

מכבי חיפה אירחה את הפועל נצרת עילית למשחק אימון בכפר גלים וניצחה 2:4. אחרי שהירוקים כבר הובילו 0:2, הנצרתים הישוו והמארחת הצליחה בסופו של דבר לעלות ליתרון. מוהמדו אידריסו הרשים עם בישול לעידן ורד בדקה ה-11, וכבש בעצמו (14). אחר כך הנצרתים התאוששו. ערן מלכין צימק בפנדל אחרי טעות של גוסטבו בוקולי בהגנה. וויליאם אזאו הישווה אחרי טעות נוספת של החלק האחורי. במחצית השנייה, אלכס סטנוייביץ' הכניס את מחלקת הנוער ואלעד גבאי. עמית זנטי הצעיר וגבאי גמלו עם שני שערים שהותירו את הניצחון בכפר גלים.

קשה לשפוט את מכבי חיפה בעקבות המשחק הזה, שכן היו חסרים לה רוב שחקני ההרכב הראשון. יוסי בניון ברומא, קובי מויאל ואלון תורג'מן סובלים מפציעות ולא פחות מ-4 שחקני הרכב נמצאים עם הנבחרות. ולדימיר סטויקוביץ', טאלב טואטחה, אייל משומר ואוראל דגני, כמו גם רובן ראיוס נעדרו.

עדיין, התקפה שמשחקים בה וויאם עמאשה, מוהמדו אידריסו ועידן ורד אמורה לעשות את העבודה מול קבוצה מהלאומית. אידריסו ועידן ורד אכן נתנו משחק טוב והוכיחו שיתוף פעולה פורה, אבל עמאשה נעלם לחלוטין. אז אולי החלק הקדמי ברובו עשה את שלו, אבל ההגנה עשתה לא מעט בעיות. טעויות חמורות וחוסר תיאום נתנו ליריבה הזדמנויות ונצרת עילית גם לקחה אותן. גוסטבו בוקולי גרם לפנדל, צוצאליץ' ושיימן נראו לא מתואמים.

מוחמד כליבאת ועדי קוסטנטינוס נכנסו במחצית השניה והוסיפו מחץ ומרץ לחלק ההתקפי. גם אלעד גבאי והנוער נכנסו והוסיפו משב רוח רענן שגם הביא את הניצחון.

מהלך המשחק:

אחרי דקות ראשונות של גישושים, הרשת עפה בכפר גלים. אידריסו מצא את ורד פנוי בצד ימין, הקשר רץ קדימה ובעט לחיבור, 0:1 למכבי חיפה. 3 דקות עברו, והירוקים שוב חגגו. שיימן מסר לאידריסו והאחרון דחק מקרוב, 0:2 למכבי חיפה.  בדקה ה-20, הירוקים היו קרובים לכיבוש השלישי. שגיא מלול לא שם לב להחזרת כדור מההגנה, אך הצליח להציל ברגע האחרון. בדקה ה-24, ורד השאיר את חן עזרא לבד מול השוער, אבל עזרא לא הצליח להכניע את מלול. בדקה ה-30, בוקולי החזיר את הכדור לאחור מבלי להסתכל, אזאו לקח את הכדור ונכנס לרחבה, שושן הכשיל אותו והשופט שרק לפנדל מוצדק. מלכין כבש, 2:1. בדקה ה-35, טעות קשה של שיימן וצוצאליץ' בהגנה, הותירה את אזאו לבד מול שושן. האחרון לא היסס ובעט לפינה השמאלית של השוער, 2:2.

בדקה ה-75 הירוקים נשמו קצת לרווחה. עמית זנטי הכניס פנימה כדור גובה, 2:3 למכבי חיפה. בדקה ה-84, גבאי לקח את הכדור בצד ימין, נכנס לרחבה והניף את הרגל, 2:4 לירוקים בסיום.

הרכבים:
מכבי חיפה: רון שושן, מתן אוחיון, איעד חבשי, אדין צוצאליץ', שמואל שיימן, ג'אבר עטאא, גוסטבו בוקולי (עדי קוסטנטינוס/46), חן עזרא (מוחמד כליבאת/39), עידן ורד, וויאם עמאשה ומוהמדו אידריסו
עוד שותפו: אלעד גבאי, אור אילוז, גיל סלם, עלאא ג'אפר, עמית זנטי, יניב בריק, טל בלומשטיין
הפועל נצרת עילית: שגיא מלול, לירן רוטנשטיין, אלירן חודדה, יבגני ברקמן, ניב סרדל, גל ראובן, ערן מלכין (אביב כהן/55), גלעד אלמליח, נאור עבודי, יניב דרעי (ירדן כהן/55), וויליאם אזאו

הדפס