שכחו אותי בבית: רזומה מרשים לא מבטיח כלום

הם הופיעו בנבחרת ישראל, שיחקו באירופה וזכו בתארים בליגת העל, אך מספר ימים לפני פתיחת העונה הם מוצאים את עצמם בלי קבוצה. כנראה שבכדורגל שלנו, גם כרטיס ביקור מרשים לא מבטיח פרנסה

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  08.09.14 - 12:35
על המדף (אלן שיבר)
על המדף (אלן שיבר)
תחילת כתבה

יש להם הופעות בנבחרת, הם עדיין חושבים שיש להם מה לתת ומשוכנעים שאם יוחתמו ישדרגו את הקבוצה שתיקח אותם ואת ליגת העל בכלל. אבל המציאות אחרת לגמרי. הכסף ירד, שחקנים שהרוויחו עשרות אלפי שקלים בחודש מקבלים הצעות מעליבות ולא מעט שחקנים יושבים בבית ומחכים. חלקם לא מוכן להתפשר על שכר, לחלקם אין הצעות שמושכות אותם ולחלקם כבר נמאס מהכדורגל.

ואלה השמות (בסוגריים: מספר ההופעות בנבחרת ישראל): קלמי סבן (25), תמיר כהן (21), מיכאל זנדברג (20) משה אוחיון (12) אבירם ברוכיאן (10) רביד גזל (9), אלרואי כהן (4), יוסי שבחון (3). שי חדד, חיים מגרלשווילי, לירוי צעירי.

תמיר כהן בן 30

כרטיס ביקור: מכבי ת"א, מכבי נתניה, בולטון, מכבי חיפה והפועל רעננה. 147 הופעות בליגת העל.
סטטוס נוכחי: דחה הצעה מבני סכנין בגלל המרחק והשכר. כרגע מתאמן לבד אבל עשוי לפרוש.
דבר השחקן: "אני נמצא במצב שאני יכול לבחור ולא צריך להתפשר. קבוצות נקלעו למצב ככלי לא פשוט. מרכז טבלה ומטה מעדיפות להביא יותר שחקנים בפחות כסף ומעדיפות הרבה שחקנים. זה לגיטימי כל שחקן יכול לברור ולהתגמש השאלה עד כמה שהם רוצים את זה. אני לא אתפשר ואקח כל הצעה והיו כמה וסירבתי בנעימות".

משה אוחיון בן 31

כרטיס ביקור: אשדוד, ווינטרטור, בית"ר ירושלים, לגיה ורשה, לוצרן, אנורתוסיס פמגוסטה. חצי מהקריירה היה בחו"ל ולמרות זאת רשם 246 הופעות בליגת העל
סטטוס נוכחי: היה במו"מ עם מכבי פ"ת שלא צלח, דחה הצעה מצד הפועל ירושלים. ענייני מס מקשים עליו לחזור לארץ.
דבר השחקן: "אני לא שחקן מיוחצן ואולי זה מה שפוגע בי. גם כששיחקתי וכבשתי ובישלתי אף אחד לא שם לב. לא השתמשתי בסוכנים ועשיתי טעות. היו לי הצעות וחשבתי שיהיו לי דברים טובים יותר ומסתבר שזו היתה טעות. בחיים עושים בחירות טובות ופחות טובות. מכבי פ"ת רצתה אותי אבל בעיות מיסוי גרמו לי לא להגיע וכבר רציתי לחזור גם לשחק בחינם אבל זה לא יצא. אני מקווה למצוא קבוצה בקרוב".

רביד גזל בן 32

כרטיס ביקור: מכבי נתניה, מכבי חיפה, הפועל פ"ת, מכבי ת"א, הפועל אשקלון, הפועל ק"ש, בני סכנין, הפועל ב"ש. 342 הופעות בליגת העל.
סטטוס נוכחי: קיבל הצעות מלא מעט קבוצות בליגת הלאומית, אך ממתין לליגת העל.
דבר השחקן: "קבוצות מחפשות שחקנים זולים וזה בא על חשבון אלה עם הניסיון. מערכת יחסים בין סוכני שחקנים לגורמים כאלה ואחרים אולי גם גורמים לכך שלא מעט ששחקנים ששיחקו כל הקריירה בליגת העל לא מוצאים מקום. בשנה שעברה שיחקתי את רוב המשחקים בסכנין ועשינו עונה טובה עם פלייאוף העליון כך שאני שומר על כושר ומתאמן פעמיים ביום כדי להיות מוכן".

קלמי סבן בן 34

כרטיס ביקור: מכבי נתניה, הפועל ת"א, הפועל פ"ת, מכבי חיפה, סטיאווה בוקרשט, מכבי ת"א, הפועל ב"ש, הפועל עכו. 334 הופעות בליגת העל.
סטטוס נוכחי: מתאמן בעכו ומחכה להצעה לחוזה חדש.
דבר השחקן: "אני לא יודע מה קרה השנה, קשה להסביר. אולי לא מאמינים בשחקנים עם ניסיון. בשנים האחרונות יש מודעות לגוף ולחיים ספורטיביים כך שהגיל לא משנה. רוצים צעירים בפחות כסף. קבוצות לא בונות סגל בצורה נכונה ומוציאות כספים שלא תיכננו כמה חודשים אחר כך. באופן אישי אני מאוד רוצה לשחק ואוהב את הכדורגל יותר משאהבתי אי פעם. כנראה ככל שמתבגרים הלהט גדל".

אלרואי כהן בן 25

כרטיס ביקור: עירוני ק"ש, הפועל ת"א ומכבי פ"ת. 118 הופעות בליגת העל.
סטטוס נוכחי: היה על סף חתימה בהיידוק ספליט הקרואטית, דבר שלא יצא בסופו של דבר לפועל. התאמן בבני יהודה אך לא סגר וכעת שומר על כושר לבד ומכוון לאירופה.
דבר השחקן: "בשנה שעברה שיחקתי בשכר מסוים וההצעות שהיו עד עכשיו הן מתחת לרמה שאני חושב שמגיעה לי כשחקן אבל אני לא מאשים אף אחד מהקבוצות. יש קבוצות שחושבות שאסתפק בשכר של שחקן שעלה מהנוער אבל אני לא יכול להסכים לזה ומחכה למשהו אטרקטיבי ולא ממהר לחתום. לא אוריד מהסטנדרטים שלי. לא שאני חושב שמגיע לי שכר של שחקן שכבש 30 גולים בעונה אבל יש גם גבול".

יוסי שבחון בן 32

כרטיס ביקור: הפועל פ"ת מכבי ת"א, הפועל ת"א, הפועל ב"ש, מכבי נתניה והפועל רמה"ש. עד היום 375 הופעות בליגת העל.
סטטוס נוכחי: שומר על כושר ברמה"ש
דבר השחקן: "היו לי כמה הצעות מליגת העל בזמנו אבל הן לא נראו לי והעדפתי להמתין ועד היום אני במצב הזה. המצב לא השתנה מבחינת השוק ולכן אם בעבר לא חשבתי על לשחק בליגה לאומית, היום אני כבר פוזל לשם ועדיין בתוך תוכי מקווה להצעה מליגת העל".

שי חדד בן 27

כרטיס ביקור: בית"ר ירושלים והפועל ר"ג. 164 הופעות בליגת העל.
סטטוס נוכחי: סיים את חוזהו בבית"ר, אבל אלי טביב דרש מיליון שקלים עבור דמי ההשבחה. סוכניו נמצאים במגעים עם טביב כדי להפחית מדמי ההשבחה ובמקביל עובדים על מציאת קבוצה בחו"ל. במקרה כזה, בית"ר לא תרוויח עבור הקשר שיכול לשחק גם כמגן. הצעה מקבוצה רומנית לא הסתדרה בסופו של דבר.
דבר השחקן: "בית"ר לא רצתה שאמשיך ולא האריכה לי חוזה ובמקביל דמי ההשבחה גבוהים כדי שקבוצה בארץ תיקח אותי ולמרות שהיו הצעות זה לא הסתדר. הכיוון המרכזי הוא חו"ל. לא מצליח להבין איך אני לא משחק עד עכשיו. מתאמן ומשקיע יותר מאשר כל קיץ כבר שלושה חודשים ומחכה לטוב".

חיים מגרלשווילי בן 32

כרטיס ביקור: הפועל חיפה, מכבי חיפה, ויטסה ארנהיים, מכבי ת"א, מכבי פ"ת, אלקי לרנקה, בית"ר ירושלים. 222 הופעות בליגת העל.
סטטוס נוכחי: מחפש קבוצה
דבר השחקן: "היו כמה הצעות שלא לקחתי ונתקעתי. מה שהיה כבר נסגר והגעתי למצב שהכל תקוע. עכשיו צריך סבלנות. המצב לא הכי כיף ולא קל. הייתי דואג אם לא היו רוצים אותי. הציעו לי אבל לא רציתי והגיע מצב שעכשיו אני זה שמחכה".

לירוי צעירי בן 25

כרטיס ביקור: בני יהודה, מכלן ומכבי חיפה 140 הופעות בליגת בעל.
סטטוס נוכחי: שומר על כשר לבדו
דבר השחקן: "היו לי כמה הצעות וחיכיתי עד הרגע האחרון לאופציה של חו"ל והיא עדיין פתוחה עבורי כי אני שחקן חופשי. אני לא מצטער על שום דבר שעשיתי ומאמין שהדברים יסתדרו. השוק לא במצב טוב בארץ. כל קבוצה עשתה את השיקולים שלה. יש שחקנים מוכשרים בבית וכל אחד עם הסיבות שלו".

מיכאל זנדברג בן 34

כרטיס ביקור: הפועל פ"ת, מכבי חיפה, בית"ר ירושלים, הפועל ת"א, בני יהודה, מכבי פ"ת, הפועל חיפה, הפועל ר"ג, הפועל רמה"ש. 424 הופעות בליגת העל.
דבר השחקן: "כל הזמן שואלים אותי למה אין לי קבוצה, אני חושב שזה תהליך שעובר על כל הליגה - מחפשים שחקנים צעירים וזולים. בלי קשר, ההתארגנות היתה מאוחרת בגלל המונדיאל והמלחמה ויש כאלה שנפלו בין הכיסאות או נשכחו. אני לא אוהב כדורגל פחות מאשר אהבתי בגיל 20 וכנראה אוהב עד שאמות. אף קבוצה מליגת העל לא באה אליי ואמרה לי 'מיכאל אין לנו כסף, אחרת היינו מביאים אותך'. אם זה היה קורה היינו מסתדרים. הכי אמיתי שיש - לא היתה לי שום הצעה מליגת העל. אם לא תהיה, אז אלך לליגה לאומית ואם גם שם לא יהיה אז לא. העבודה שאין לי סוכן אולי גם פוגעת בי, אבל מי שרוצה אותי יש לו את המספר שלי או מכיר דרך להשיג".

אבירם ברוכיאן בן 30

כרטיס ביקור: בית"ר ירושלים, פולוניה ורשה והפועל ב"ש. 227 הופעות בליגת העל.
סטטוס נוכחי: ניהל מו"מ עם מכבי פ"ת, מקבל הצעות רבות מהליגה הלאומית, אבל ממתין לליגת העל.

הדפס