ליביו אנטל חתם בבית"ר: "יודע לאן הגעתי"

החלוץ בן ה-25 מגיע לירושלים מגנצ'לבירליג'י הטורקית, שתשלם יותר מחצי משכרו. אשתקד סיים כמלך השערים ברומניה עם 15 כיבושים במדי ואסלוי. כמו כן, אנטל מחזיק בהופעה אחת במדי נבחרתו. גם לארי קאיודה יגיע?

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  01.02.15 - 19:50
רגע החתימה של אנטל
רגע החתימה של אנטל
תחילת כתבה

לבית"ר ירושלים יש שחקן חדש: ליביו אנטל, חלוץ רומני בן 25, חתם הערב (ראשון) על חוזה עד תום העונה, עם אופציה לעונה נוספת - כך נמסר בהודעה רשמית. השחקן נחת היום  בישראל ואמר: "אני יודע לאן הגעתי, מכיר את המאמן, מקווה לעזור לקבוצה".

אנטל, שיצפה במשחק של בית"ר מול קריית שמונה באצטדיון טדי, מגיע לבירה מגנצ'לבירליג'י הטורקית, במדיה שיחק העונה 9 פעמים וכבש שער בודד. הוא ישתכר 37 אלף יורו בכל חודש, כאשר בית"ר תשלם 15 אלף יורו והקבוצה הטורקית 22 אלף יורו.

לפני התקופה בטורקיה, אנטל שיחק בשורות ואסלוי ואוצלול גלאץ בארצו, כאשר בעונה שעברה - במדי ואסלוי - מצא את הרשת 15 פעמים והוכתר כמלך השערים של הליגה הרומנית. כמו כן, אנטל מחזיק בהופעה אחת בנבחרת הבוגרת של רומניה. חשוב לציין כי אנטל הוא לא בדיוק "9" קלאסי, אלא יותר שחקן שמשחק כקיצוני.

עדיין בלי אנטל, עידן גיא לוי ייצא הערב (ראשון, 20:15) לדרך באופן רשמי. מאמן בית"ר י-ם החדש יעמוד על הקווים, כשקבוצתו תפגוש את הפועל קריית שמונה. לוי, כפי שפורסם לראשונה באתר, עשוי לקבל חיזוק נוסף לסגל בתקופה הקרובה. אלי טביב שוחח בימים האחרונים עם בעלי מכבי נתניה אלי שגב והציע לו חצי מיליון יורו עבור החלוץ לארי קאיודה, ומחיקת החוב בסך 450 אלף שקלים עבור מעברו של אריאל הרוש.

בבית"ר אישרו את השיחה בין שני הבעלים, כשלקאיודה ישנה גם הצעה מגנצ'לבירליג'י הטורקית. מי שמתווך בין שגב לטביב הוא סוכן השחקנים אבי נמני, המייצג את הרוש, ובנתניה יבחרו בין אחת משתי האופציות. "טביב מאוד רוצה את קאיודה, זו תהיה מתנה יפה עבורנו", אמרו בבית"ר.

בצד המקצועי לקראת הערב, המאמן החדש מתלבט בין אופיר קריאף לחנן ממן, כשהקפטן זוכה ליתרון. דני פרדה יפתח על חשבונו של איציק כהן המורחק. סזאר ארסו, שלא שותף בהפסד למכבי נתניה בשל פציעה, יחזור ל-11 במקומו של טל כחילה.

"חייבים לשים לב לשלישיה הקדמית של ק"ש - מנגה, קולה ועאבד", אמר גיא לוי לשחקניו והוסיף: "מעבר לכך, קריית שמונה היא קבוצה שמכריעה משחקים במצבים נייחים ונצטרך לדעת לשים לב ולהיות אחראים בשמירות על שחקנים".

בקבוצה מצפים ל-8,000 צופים לפחות, כאשר היציע המזרחי יהיה סגור בשל העונש שבית הדין גזר על בית"ר. במקביל, המועדון יגיש הבוקר ערעור נגד הפחתת נקודת הליגה בעקבות האירועים במשחק הליגה האחרון מול מכבי נתניה.

הרכב משוער: בוריס קליימן; אלי דסה, זאב חיימוביץ', סזאר ארסו, דושאן מטוביץ'; קלאודימיר פריירה, שלומי אזולאי, אופיר קריאף (חנן ממן), עומר אצילי, דני פרדה; תומר סוויסה.

הדפס