הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

רפי דהאן פרש. צפו בו רואה את הפציעה הקשה בפעם הראשונה

סוף טראגי לקריירה של הקשר: שנה בדיוק אחרי אותו תיקול של ראיוס, הרופאים הודיעו כי הוא לא ישחק יותר כדורגל. דהאן: ''הוא בא לגמור לי הקריירה והצליח. לא יכול לראות יותר משחקים". הוא תובע מיליון שקלים ממכבי חיפה

רועי זריהן  05.03.15 - 11:40

סוף עצוב: רפי דהאן פורש מכדורגל בגיל 25 בעקבות העבירה החריפה שבוצעה עליו במשחק בין בני יהודה למכבי חיפה בחודש מרץ בעונה שעברה. פציעה שהוא לא הצליח להתאושש ממנה עד היום ובימים האחרונים הובילה אותו לקבל החלטה קשה, אכזרית וכואבת - לתלות את הנעליים.

שנה בדיוק עברה מאותו מקרה שהתרחש ב-9 במרץ 2014, אז רובן ראיוס ביצע גלישה פראית לעבר שחקנה של בני יהודה. התמונות על הדשא היו קשות מאוד, חבריו לקבוצה החזיקו את הראש, והשחקן עצמו פונה על אלונקה אחרי שהמשחק נעצר לדקות ארוכות. בבית החולים, אובחן קרע ברצועה הקדמית וברצועה הצידית ואז דובר על החלמה של למעלה מחצי שנה.

רק שהמציאות לפעמים הרבה יותר קשה - דהאן עבר סדרת טיפולים ארוכה, שכללה ניתוחים ופיזיותרפיה שלא הצליחו לשקם את רגלו והוא כבר לא יוכל לשחק כדורגל בצורה מקצוענית.

"אני פורש מכדורגל - זה היום הקשה בחיים שלי'', אמר דהאן. ''עשיתי הכל בשביל לנסות ולחזור לשחק כדורגל - זה אומר טיפולים יום ולילה. אחרי שנה של טיפולים, הרופאים קבעו שאני לא יכול לחזור לשחק כדורגל יותר".

"לא עובר יום שאני לא משחזר את הרגע הארור הזה בקרית אליעזר, את אותה כניסה מכוערת של רובן ראיוס'', המשיך הקשר, ''אמרתי את זה אז ואני אומר את זה גם היום - הוא בא לגמור לי את הקריירה וגם הצליח".

"מאז אותו היום אני לא יכול לראות כדורגל ישראלי, וגם כשאני רואה כדורגל מהעולם, בכל פעם שאני רואה כניסה של שחקן בשחקן, עוברת לי צמרמורת בגוף'', אמר דהאן בקול חנוק. ''לא מכבי חיפה, לא בני יהודה, אף אחד לא דאג לי אחרי הפציעה. כל הטיפולים היו על חשבוני, כולם התנערו מאחריות''.

מדובר בקריירה מבטיחה שנגדעה. דהאן סומן כבר מגיל צעיר כאחד השחקנים המבטיחים של הכדורגל הישראלי כשגדל בטוברוק. אחרי תקופה מצוינת בהפועל פתח תקוה, הוא עבר למכבי ת"א, שבמדיה רשם 30 הופעות (בהחלט נתון מרשים לשחקן צעיר) אבל בעקבות הרוטציה בסגל הצהובים, עבר בהשאלה לבני יהודה ואז הגיע אותו משחק והשאר היסטוריה.

כעת אחרי קרב קשה על הקריירה שלו שבו לא הצליח להתגבר על הפציעה, הוא יוצא למאבק חדש. הפעם מאבק על עתידו הכלכלי. היום הוא הגיש תביעה  באמצעות עורך דינו יוסי גאייר לחברת הביטוח של מכבי חיפה כאשר הסכום בשלב הראשוני הוא מיליון שקלים, סכום שמדבר על ההוצאות שלו בשנה האחרונה. 

בנוסף, דהאן יגיש תביעת נזיקין כאשר בית המשפט יעריך את הסכום בהתאם לגורמים שונים כמו ביטוח לאומי כשבסך הכל התביעה מוערכת בסכום גדול מ-2.5 מיליון שקלים.

"רובן ראיוס עבר עבירה חמורה ועל עבירות חמורות צריך לשלם", אמר גאייר, "התביעה שלנו היא לא באופן נקמני נגד השחקן או מכבי חיפה. היא נגד חברת ביטוח שמבטחת את המועדון, הפגיעה הקשה של ראיוס הובילה לתוצאות קשות - רפי דהאן סיים את הקריירה כשהוא היה בשיאה"