שבה לחיים: פיפ"א החזירה למ.ס. אשדוד את 6 הנקודות

כשבוע וחצי אחרי שנענשה, הקבוצה של בן זקן קיבלה בשורות מצוינות לאחר שהשלימה את החוב לגבי אמברוז. בעקבות החזרת הנקודות, אשדוד קפצה למקום ה-11 והיא מרוחקת 5 נקודות מהקו. המועדון בתגובה: "האמת יצאה לאור והפרשה המיותרת הזאת מאחורינו"

מוטי פשכצקי ושירלי בר דיין  17.04.15 - 11:28
אשדוד חזרה לחיים (אלן שיבר)
אשדוד חזרה לחיים (אלן שיבר)
תחילת כתבה

בעיצומו של משבר עמוק, מ.ס אשדוד קיבלה היום (שישי) את החדשות להן ייחלה. שבוע וחצי לאחר שפיפ"א הורידה למועדון 6 נקודות בעקבות חוב לקאדונה יונייטד הניגרית, ביטלה ההתאחדות העולמית את ההחלטה. הנקודות הוחזרה ובכך שונתה משמעותית התמונה בתחתית ליגת העל.

אחרי שבוע וחצי של חוסר ודאות, הבוקר כאמור הודיעה פיפ"א להתאחדות לכדורגל, כי באופן חריג ויוצא מן הכלל החליטה ועדת המשמעת שלה להחזיר לאשדוד את הנקודות, זאת לאחר תשלום מלא של החוב עבור אפא אמברוז. כבר לפני מספר ימים התקבל פקס מפיפ"א לפיו היא מאשרת כי קאדונה יונייטד הניגרית קיבלה את מלוא החוב בסך של כ-75 אלף יורו והיום גם שונתה ההחלטה הראשונית.

מי שקיבל אף הוא את ההודעה היה ג'קי בן זקן, שלאחר מכן הגיע לאימון הקבוצה ומסר לשחקנים את החדשות המשמחות. בעקבות השינוי, כעת יש לאשדוד 28 נקודות שמקפיצות אותה אל מעל לקו האדום - למקום ה-11. הנפגעות העיקריות הן כמובן הפועל עכו והפועל פ"ת שיורדות מתחת לקו עם 23 נקודות כ"א. הפועל חיפה ירדה למקום ה-12 עם 26 נקודות. 

"מועדון ספורט אשדוד מודה להתאחדות לכדורגל ולעומדים בראשה, היו"ר עופר עיני והמנכ"ל רותם קמר על הירתמותם ועזרתם להבאת פרשיה זו לסיומה על הצד הטוב ביותר", נכתב בתגובת הקבוצה, "לא היה לנו ספק לאורך כל הדרך שהמועדון התנהל בדיוק כפי שהיה מצופה ממועדון כדורגל מסודר להתנהל, תוך הקפדה על כל הנהלים והתנהגות על פי הספר. בניגוד לפרסומים על ידי גורמים שונים ומגמתיים, מעולם לא היה מדובר בעיכוב של כסף. לאורך כל הדרך דאגנו והקפדנו שהכסף שאנחנו צריכים לשלם יגיע ליעדו ולא לשום מקום אחר, למרות אינספור ניסיונות של גורמים שונים להעביר את הכסף לחשבונות פרטיים בכל מיני מקומות ברחבי הגלובוס".

"אנו שמחים כי טענותינו התקבלו במלואן, האמת יצאה לאור והפרשה המיותרת הזו נמצאת מאחורינו", נכתב בהמשך, "עכשיו, כשהשולחן נקי, ניתן לשחקנים לדבר על המגרש. אנחנו עדיין נמצאים בסכנת ירידה אבל מרוכזים אך ורק בכדורגל".

בהפועל פ"ת הגיבו להחזרת הנקודות לאשדוד: "היה לנו ברור שיחזירו להם את הנקודות. גם כשהורידו להם את הנקודות ועלינו מעל לקו האדום ידענו שאנחנו צריכים לעשות את שלנו בשביל להישאר בליגה. אנחנו מסתכלים רק על עצמנו ועל המשחק הקרוב מול הפועל ת"א".

הדפס