מנדיאונדו חתם בהפועל תל אביב: "זכות גדולה עבורי"

האדומים הודיעו רשמית על מינוי המאמן החדש, לו סעיף יציאה מיוחד בחוזה: "שואף להישגים כל הזמן". חתם ל-3 שנים, יחד עם צוות ספרדי, בעלות כוללת של 350 אלף יורו

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  27.04.15 - 17:33
תתחילו להכיר: ססאר מנדיאונדו
תתחילו להכיר: ססאר מנדיאונדו
תחילת כתבה

שעות ספורות אחרי שהודיעה על סיום דרכו של אלי כהן, הפועל ת"א מינתה רשמית את ססאר גונסאלס מנדיאונדו למאמן הקבוצה. הספרדי חתם על חוזה לשלוש שנים במועדון האדום ויוצג רשמית במסיבת עיתונאים שתתקיים לקראת פתיחת האימונים בעונה הבאה. אליו יצטרפו עוזר המאמן חאבייר גונסאלס לופס, מאמן הכושר אלחנדרו אסטבה, שחתמו גם כן לשלוש שנים ומאמן השוערים גבי בורשטיין. עלות העסקה הכוללת של כל הצוות הספרדי תעמוד על 350 אלף יורו, כאשר האדומים יכולים להפסיק את החוזה אחרי עונה אחת. מנגד, מנדיאונדו עצמו הכניס סעיף יציאה מיוחד בחוזה, במסגרתו יוכל לעזוב אחרי חצי שנה בתפקיד.

מנדיאונדו בן ה-49 אמר לאתר הרשמי של הפועל ת"א בעקבות החתימה: "אני מתרגש לקראת האתגר החדש שניצב בפניי, זו זכות גדולה עבורי לחתום במועדון מכובד כמו הפועל ת"א ולעבוד ולחיות בישראל ביחד עם משפחתי. אני יודע שיש להנהלת הקבוצה תוכניות ניהוליות ומקצועיות מפורטות, כשהכוונה היא להשקיע ולבנות למען עתיד המועדון וכמובן לשאוף להישגים כל הזמן. אני גאה להיות שותף למהלך הזה מתחילתו ואני מגיע לעבוד קשה ביחד עם כל הצוות וההנהלה בשיתוף פעולה מלא".

מנדיונדו גדל במחלקת הנוער של אתלטיקו מדריד ואף שיחק בקבוצה הבוגרת, כשבדרך עבר בנבחרות הצעירות של ספרד. את רוב הקריירה שלו העביר באספניול (173 הופעות) לפני שפרש עקב פציעה בברכו במדי מרידה. עם פרישתו הצטרף לצוות המקצועי של מרידה וב-2002 הצטרף לצוות המקצועי של אתלטיקו מדריד ובין השאר שימש כעוזרו של לואיס ארגונייס כאחראי על הסקאוטינג ומעקב אחרי שחקנים.

ב-2005 הוא שוב חבר לארגונייס בנבחרת ספרד ושימש כעוזר מאמן שני ואחרי על הסקאוטינג וההכנה הטקטית כאשר הלה רוחה זכתה באליפות אירופה ב-2008. הוא המשיך עם ארגונייס גם לפנרבחצ'ה לפני שדרכיהם נפרדו. ב-2013 הוא חבר לרוברטו קרלוס בסיבאספור הטורקית, לאחר שהשניים הכירו כאשר המגן הברזילאי האגדי שיחק בפנר לפני שפנה לקריירת אימון משלו ובעונה החולפת שימש כמאמן הראשי בטורחון מהליגה השלישית בספרד.

עוזרו של מנדיאונדו, חאבייר גונסאלס לופס (46), החל את קריירת האימון שלו בראיו ואייקנו בעונת 2005/6 ולאחר מכן חבר למנדיאונדו בנבחרת ספרד והמשיך איתו לפנרבחצ'ה. ב-2012 עבר למחלקת הנוער של ריאל מדריד והעביר סדנאות לקבוצות שונות ברחבי אירופה, כאשר המטרה הייתה להנחיל את שיטת המשחק בכל הקבוצות של המועדון בעולם.

גם מאמן הכושר, אלחנדרו אסטיב (35), היה חלק מאקדמיית הנוער של ריאל מדריד, כאשר לפני כן עבר בבנידורם הספרדית. מ-2008 עבד כמאמן ראשי באלטאה ולה נוסיה מהליגות הנמוכות בספרד ולאחרונה שימש כמאמן הכושר האישי של שחקנים באתלטיקו מדריד כגון גאבי ואנטוניו לופס.

 

הדפס