הרכש החל: דובב גבאי ונס זמיר חתמו בבית"ר

חלוץ ב"ש סגר לשנתיים וירוויח 550,000 שקלים שחקן בני יהודה חתם לעונה עם אופציה לשנתיים נוספות. פגישות גם עם קפילוטו וצעירי

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  15.06.15 - 17:40
טביב מתחיל לפתוח את הכיס..
טביב מתחיל לפתוח את הכיס..
תחילת כתבה

יום אחרי אימון הבכורה - בית"ר ירושלים מתחילה לעבוד בכל הנוגע לרכש - דובב גבאי חתם הערב (שני) לשנתיים וירוויח 550,000 ש"ח בשנה כשבנוסף יקבל דירה מהמועדון. גבאי, שעל מועמדותו פורסם לראשונה באתר, הוא החיזוק המשמעותי הראשון של הירושלמים בקיץ הנוכחי. גבאי החל את הקריירה בנוער של הפועל פ"ת לפני שעבר בגיל 17 ליריבה העירונית ובה גם ערך את הבכורה שלו בבוגרים ב-2006.

מלבד עונת השאלה אחת במכבי הרצליה, הוא שיחק במלאבסים עד 2011, אז עבר להפועל באר שבע. בעונה שחלפה כבש 10 שערים ב-23 הופעות במדי הקבוצה. אגב, הוא לא חגג את השער מול בית"ר ירושלים בעונה האחרונה.

"אני מאושר לחתום במועדון גדול כמו בית"ר", אמר גבאי, "זה אתגר גדול עבורי, אני מכיר את הקהל התומך של הקבוצה ומאמין שנצליח לגרום לו גאווה ואושר".

מאוחר יותר, הירושלמים החתימו גם את שחקן בני יהודה, נס זמיר, שעל מועמדתו פורסם לראשונה כאן. זמיר סגר לעונה אחת עם אופציה לשנתיים נוספות כשהוא ירוויח שכר של 80,000 דולר לעונה. זמיר שהחל את הקריירה בבית"ר טוברוק בילה 4 שנים בספרד (חטאפה ב', אלבסטה ב', ריאל סראגוסה ב') אבל לבסוף חזר לארץ ושיחק במכבי פ"ת, בני יהודה וכאמור כעת נוחת בבירה.

חוץ מגבאי, זמיר ואורי מגבו - ישנו כבר סיכום הכספי עם הקשר הספרדי של פטרולול פאבלו דה לוקאס. כעת דראפיץ' מחכה להצעות הכספיות שיגיש טביב לעידן ורד, אלון תורג'מן, לירוי צעירי וניסו קפילוטו. לגבי שני האחרונים, נערכות פגישות בימים האחרונים מול סוכניהם ונציגיהם. חשוב לציין כי עד 22 ביוני צריכה בית"ר להעביר את רשימת השחקנים לסיבוב הראשון באירופה.

דראפיץ' מעוניין להשאיר את בן רהב, בעוד לשוער המשנה יש הצעות רבות מהליגה הלאומית. בוריס קליימן, טל כחילה ועומר אצילי יגיעו לאימונים רק החל מיום שלישי, כאשר אלי דסה יצטרף רק בשבוע הבא. שלומי אזולאי הפצוע יחמיץ את המשחק הראשון באירופה. הצעירים המוכשרים, דודי תירם ורוסלן ברסקי, ימשיכו להיבחן ואליהם יצטרף גם הבלם דניאל אסקלינג שהיה בסגל של הפועל ב"ש בעונה האחרונה. "לא באתי לפה להעביר את הזמן אלא להצליח במשימות שנעמיד לעצמנו", אמר דראפיץ' לשחקנים באסיפה קצרה והבהיר כי לא יעבור לסדר היום על ענייני משמעת.

אופיר קריאף, קפטן בית"ר ירושלים בעונה האחרונה, קיבל הצעה רשמית משריף טיראספול המולדבית. קריאף שיחזור הלילה מחופשה במקסיקו מעדיף להישאר בבית"ר, אבל הבעלים אלי טביב טען כי דרישותיו הכספיות של הקשר היו מוגזמות. יש לציין שאם קריאף יעזוב למולדובה, טביב לא יקבל עליו דמי השבחה, כפי שהיה עם אבי ריקן, עמית בן שושן וקובי מויאל, ששיחק גם הוא בשריף לפני שהצטרף למכבי חיפה.

אביו של השחקן, ראובן קריאף, אמר הבוקר לאתר ערוץ הספורט: "אנחנו נותנים עדיפות לבית"ר, אבל טביב הציע לו שכר של פיצוחים. עם כל הכבוד למועדון ויש המון כבוד, הפרנסה חשובה. כשעלה מהנוער אופיר שיחק בחוזה חייל ללא שכר. זה לא נכון לצייר אותנו כחמדנים ועושקים. אופיר לא ביקש יותר כסף מהזרים. אנחנו לא בעד מלחמות ולא יורקים לצלחת שאכלנו ממנה ורק רוצים לסיים יפה. ביקשנו סכומים מתאימים לסמלים ולקפטן במועדון. ההצעה הראשונה שהגישו לנו היתה מגוחכת ומעליבה, נתנו הצעה נגדית וטביב אמר שהיא גבוהה. לא ביקשנו הצעה מוגזמת ואופיר לא חמדן. מצידי שיפרסם את מה שביקשנו ברבים, אין לי בעיה עם זה".

 

הדפס