0:1 לחיפה בבכורה. רוני לוי: הרווחנו מה שרצינו

הירוקים לא הרשימו מול נצרת עילית, אך הירש הכריע. דריניצ'יץ' וסאן מנחם פתחו בבכורה

תומר לוי
תומר לוי  07.07.15 - 20:03
תחילת כתבה

מכבי חיפה פתחה את עונת 2015/16 עם ניצחון 0:1 על הפועל נצרת עילית, במשחק האימון הראשון שלה העונה. הירוקים לא הרשימו בבכורה המחודשת של רוני לוי, במיוחד במחצית הראשונה, בה פתחו השחקנים הבכירים יותר.

שחקני הרכש, סאן מנחם וניקולה דרינצ'יץ' פתחו בהרכב, בעוד שבלם הרכש מארק ואליינטה עדיין לא נחת בארץ ולא לקח חלק במשחק. גם איתי שכטר, יוסי בניון ואלירן עטר פתחו בהרכב של הקבוצה מהכרמל.

במחצית השניה החליף רוני לוי את כל 11 השחקנים שלו, והחיפאים דווקא נראו טוב יותר. טעות גדולה של שוערה המחליף של נצרת עילית סידרה שער לשחר הירש בדקה ה-47, וזה גם היה השער היחיד במשחק. רוני לוי יודע שבשביל להתמודד בצמרת הליגה העונה, זה יהיה חייב להיראות הרבה יותר טוב בהמשך.

"זו תקופה שהשחקנים עובדים מאוד קשה, הרווחנו את מה שרצינו", אמר רוני לוי לאחר המשחק. "הרווחנו דקות משחק שנועדו להוריד את החלודה. יש לנו זמן עד שנדבר על השיטה, אנחנו נתרגל את הסגנון שיהיה הכי טוב לקבוצה, לפעמים נשחק עם שני חלוצים ולפעמים עם אחד".

על המחצית השניה שהייתה טובה יותר ובה שיחקו המחליפים אמר המאמן: השחקנים ששיחקו בחצי השני מצוינים. כמובן שזה מעורר משחבה, הם שחקן מוכשרים ובגלל זה הם אצלנו. גם השחקנים ששיחקו במחצית הראשונה הם שחקנים מצוינים. אנחנו בתקופה שאנחנו עובדים פיזית בקצבים גבוהים, יש עייפות וזה טבעי שהקצב יהיה איטי".

מהלך המשחק

מכבי חיפה פתחה את המשחק בשליטה ברורה במרכז המגרש, אך עדיין לא הצליחה לייצר איום ממשי על השער של נצרת עילית. בדקה ה-21 הגיעה ההזדמנות הראשונה במשחק. בעיטה חופשית חזקה של ראובן גל נהדפה לא טוב על ידי סטויקוביץ'. דקה לאחר מכן, האורחים היו קרובים לכבוש פעם נוספת, אך הכדור חלף סנטימטרים מהקורה החיפאית.

האיום הראשון של מכבי חיפה הגיע בדקה ה-31. אוראל דגני מצא את חן עזרא במרכז המגרש, הקשר התקדם מספר מטרים ובעט כדור חזק מעל השער של רון שושן. בדקה ה-42 ניקולה דרינצ'יץ' ניסה את מזלו מחוץ לרחבה, אך הכדור נעצר בקלות על ידי השוער.

עם פתיחת המחצית השניה רוני לוי החליף את כל ההרכב שלו. שתי דקות לאחר שעלה לכר הדשא, הירש הפעיל לחץ על השוער והצליח לדחוק את הכדור לרשת. 0:1 לירוקים, לאחר טעות גדולה של הגנת נצרת עילית.

דווקא לאחר שהוחלפו כל שחקני ההרכב הירוקים נראו טוב יותר, ושובל גוזלן היה קרוב לכבוש בדקה ה-58, אך בעט חלש לידיים של השוער. גם אלון תורג'מן היה קרוב לכבוש, אך נגח חלש מדי מעשרה מטרים. בדקה ה-84 נצרת עילית הייתה חייבת להשוות, אך בעיטה מתוך הרחבה סחטה הדיפה אדירה מאוהד לויטה, שהיה במקום גם לבעיטת ההמשך. תורג'מן הספיק להחמיץ פעם נוספת, לפני שהשופט שרק לסיום. 0:1 למכבי חיפה.

מכבי חיפה פתחה עם ולדימיר סטויקוביץ', אייל משומר, דקל קינן, אוראל דגני, סאן מנחם, אביחי ידין, ניקולה דרינציץ', חן עזרא, יוסי בניון, אלירן עטר ואיתי שכטר. ההרכב שפתח במחצית השניה: אוהד לויטה, אלעד גבאי, דקל קינן, איעד חבשי, יובל יוסיפוביץ', ג'אבר עטאא, ערן ביטון, איסמעיל ריאן, אלון תורג'מן, שובל גוזלן ושחר הירש.

הדפס