עוד לא התניעו: 1:1 בין חיפה לעכו, צפו בתקציר

גוזלן כבש, צמח איזן. יוסי בניון התעמת עם אוהד שקילל את טוואטחה. שחר לשחקנים שלא ייצאו למחנה: "זה לא הסוף"

מערכת אתר ערוץ הספורט  12.07.15 - 19:35
תחילת כתבה

מכבי חיפה ניצחה בשני משחקי ההכנה הקודמים שלה את נצרת עלית והפועל קטמון, אבל התקשתה הרבה יותר מול הפועל עכו. ה-1:1 בכפר גלים היה המבחן המקומי האחרון לפני היציאה למחנה האימונים באוסטריה, כאשר מהצד לא ניתן היה ללמוד הרבה מהיכולת הבינונית על כר הדשא. מה שכן בלטו היו האנרגיות איתם באו האוהדים, ולא תמיד לטובה. 

לפני הפתיחה התפתחה תקרית מכוערת כשאוהד מכבי חיפה קיללו וקראו קריאות גזעניות לעבר טאלב טוואטחה. שאר האוהדים ניסו להרגיע אותו, כאשר יוסי בניון הגיע להרגיע את הרוחות והתעמת מילולית עם אותו אדם. התוצאה? קריאות עידוד לעבר הקפטן.

"מדובר במי שאין אנו רואים בו אוהד או חלק מאיתנו, שאינו מייצג את אוהדי מכבי חיפה ורוח המועדון", נכתב בהודעת גינוי רשמית מצד המועדון. "אנו מגנים התנהגות בלתי נסבלת זו ונלחם בה ללא פשרות. אנו גאים בקפטן, בשחקנים ובמרבית האוהדים שהגיבו בבוז ובסלידה כנגד אותה התנהגות גזענית. מועדון כדורגל מכבי חיפה שם לעצמו לנהוג ולהתייחס לכל אדם מכל דת ומין כשווה".

כאשר מהצד צפו נשיא המועדון יעקב שחר וגם גוסטבו בוקולי, שהודיע לאחרונה על פרישה, רוני לוי בחר להמשיך עם אותה הגנה כמו במשחק הקודם והציב את יוסי בניון ושובל גוזלן בהתקפה. לאורך המפגש הוא שיתף את כל מי שעמד לרשותו. אלעד גבאי, שלא שיחק, לא ייצא למחנה האימונים. מהעבר השני, הבלם המונטנגרי בוריס קוסיפוביץ' (20) הרשים וגם הקשר הארגנטיני מריאנו סוארס (23) הציג דקות טובות בהרכב של עכו.

רוני לוי: "מרוצה ולא מרוצה". יעקב שחר: "מי שלא יוצא למחנה יצטרך לעבוד קשה"
"זה היה עוד משחק אימון", סיכם מאמן מכבי חיפה. "זה עוד משחק אימון. חשוב שהשחקנים יצברו דקות משחק, אנחנו אחרי שלושה וכל שחקן קיבל מספיק זמן כדי להוריד חלודה. היו הרבה דברים שאהבתי והיו הרבה שלא אהבתי, אבל זה לא קנה מידה. יש עומס גדול, לקחתי בחשבון שתהיה עייפות וכבדות".

לוי התייחס גם לסגל המתגבש: "אנחנו רוצים כמה שיותר מהר לסגור את הסגל, אבל המלאכה היא לא פשוטה. להביא שחקנים שמתאימים למכבי חיפה זה קשה, אסור לנו לטעות. אנחנו נצטרך כאלה שיעזרו לנו במשך עונה שלמה, אם נצטרך להיות סבלניים בשביל זה, נהיה". נשיא הירוקים פנה למי שלא יצא למחנה האימונים: "גם שחקנים בעשרות מיליונים בכל העולם לא יוצאים עם הקבוצות שלהם. מי שלא ייצא, יצטרך לעבוד קשה ולהיות מוכן, כי הכל יכול לקרות בהמשך".

צפו ברוני לוי מסכם את משחק ההכנה >

מהלך המשחק
חיפה יזמה יותר ובדקה השישית הגביה ריאן כדור מסוכן מימין לעבר בניון, אבל קופיסוביץ' הרחיק. בדקה ה-20 שיגר דרינצ'יץ' בעיטה חופשית חזקה מצד ימין וברגל ימין, אבל דני עמוס השתטח והדף מצוין. דקה לאחר מכן אייל משומר פרץ מאותו אגף ומסר רוחב לשובל גוזלן, שהגיע בדהרה ובעט החוצה. אחרי חצי שעה ירדו שתי הקבוצות להפסקת שתיה.

בדקה ה-38 הגיע השער המיוחל. שובל גוזלן קיבל כדור וברגל ימין הקפיץ סמוך לקורה הימנית. 0:1 לחיפה, לדני עמוס לא היה סיכוי. הירוקים חזרו מההפסקה עם ארבעה מחליפים, כשהאחרון בהם עלה אחרי פתיחת המחצית השניה ובזמן שחבריו החלו בעשרה שחקנים. דקתיים חלפו וציון צמח החזיר את עכו ל-1:1.

בהמשך נכנסו אצל רוני לוי גם אוהד לויטה, איתי שכטר ושחר הירש בניסיון לחדש את השליטה בקצב. שני המאמנים הרבו בחילופים במטרה לשתף כמה שיותר שחקנים ולבחון כמה שיותר הרכבים. בדקה ה-74 התפתח עימות בין אלון תורג'מן לעזאת חלאילה וחמש דקות לאחר מכן הוצתו אבוקות ורימוני עשן על ידי האוהדים מאחורי ספסל האורחת. העשן התפזר במהרה והמשחק חודש. שערים נוספים לא הובקעו.

הרכבים
מכבי חיפה: ולדימיר סטויקוביץ'; אייל משומר, אוראל דגני, דקל קינן, טאלב טוואטחה; אביחי ידין, ניקולה דרינצ'יץ', יוסי בניון, איסמאעיל ריאן; אלירן עטר, שובל גוזלן.

הפועל עכו: דני עמוס; אברהם צ'קול, בוריס קופיסוביץ', מושיקו מישאלוב, עלאא ג'אפר; ברניסלב יובאנוביץ', עדי קונסטנטינוס, מריאנו סוארס; אחמד קסום, דור כוכב, דניאל הבר.

הדפס