עכשיו זה סופי: ואליינטה חתם ל-3 שנים במכבי חיפה

הירוקים הודיעו שכל התנאים סוכמו עם הבלם, שעל מועמדותו פרסמנו לראשונה. הקבוצה ניצחה 0:2 את טשקנט בהכנה משערים של הירש ועטאא. רוני לוי: "יש עוד הרבה עבודה"

תומר לוי
תומר לוי  18.07.15 - 23:10
ואליינטה ומכבי חיפה גישרו על הפערים (GETTYIMAGES)
ואליינטה ומכבי חיפה גישרו על הפערים (GETTYIMAGES)
תחילת כתבה

אחרי כמה טוויסטים, סאגת מארק ואליינטה נסגרה לטובתה של מכבי חיפה. המועדון הודיע כי סוכמו התנאים עם הבלם, סוכניו ו-ויאדוליד ממנה יגיע, והשחקן יצטרף לירוקים במחנה האימונים באוסטריה. כזכור, המועדון כבר הודיע לפני שבועיים על צירופו של הבלם הספרדי, אך אז עלו אצלו חששות להגיע לארץ ונדרש מאמץ נוסף כדי לשכנע אותו לחתום רשמית על החוזה לשלוש שנים - מה שקרה הערב (שבת).

קודם לכן הערב, הקבוצה של רוני לוי רשמה ניצחון נוסף לאחר שגברה 0:2 על לוקומוטיב טשקנט האוזבקית משערים של שחר הירש וג'אבר עטאא במחנה האימון באוסטריה. זה היה הניצחון השני בשני משחקים שהקבוצה מהכרמל ערכה מאז המריאה להכנה.

במחצית הראשונה השחקנים של רוני לוי לא הרשימו ומיעטו להגיע למצבים מול השער. דווקא במחצית השניה, כשעלו בעיקר השחקנים המחליפים של הירוקים, הם נראו טוב יותר והצליחו לכבוש שני שערים ללא מענה. זה הניצחון השני של חיפה במחנה האימון באוסטריה, לאחר ה-0:9 הקליל על זלפדן המקומית. החלוץ אלירן עטר, שמתאושש מפציעה, קיבל דקות ראשונות כשעלה לשחק במחצית השניה.

"זה משחק אימון, חשוב לנו להתחבר ולהתגבש", אמר רוני לוי לאתר הרשמי של המועדון, "יש לנו עוד הרבה עבודה, ונמשיך לעבוד קשה באימונים".

מהלך המשחק

מכבי חיפה הראתה עליונות כבר מפתיחת המשחק. איתי שכטר כמעט כבש בדקה ה-3, אך השוער האוזבקי היה במקום. בדקה ה-10 שובל גוזלן השתחרר נהדר ברחבה ובעט חזק לידיים של השוער. בדקה ה-19 בעטו האוזבקים מחוץ לרחבה אך סטויקוביץ' הדף נהדר.

במחצית השנייה רוני לוי החליף כמעט את כל ההרכב שלו, כשיוסי בניון, טאלב טוואטחה ואוהד לויטה היו בין המחליפים. הירוקים לא נראו טוב יותר בפתיחת המחצית, ודווקא האוזבקים היו קרובים לכבוש עם שתי בעיטות לעבר השער של לויטה.

בדקה ה-58 סוף סוף עלתה מכבי חיפה ליתרון, למרות היכולת החלשה. שחר הירש, שנכנס כמחליף, השתלט נהדר על כדור, חדר לרחבה ובעט לרשת את ה-0:1 למכבי חיפה. כעבור חמש דקות בלבד הגיע השני של הירוקים. המחליף ג'אבר עטאא קיבל כדור מאלירן עטר, ומתך הרחבה בעט מדוייק את ה-0:2.

האוזבקים כמעט צימקו ל-2:1 לאחר מבצע ברחבה, אך דקל קינן עצר את הכדור על קו השער ועטאא היה במקום לנקות את הסכנה. טשקנט עוד בעטה למשקוף בתוספת הזמן, אך בסיום 0:2 לירוקים וניצחון שני במחנה באוסטריה.

ההרכב של חיפה: ולדימיר סטויקוביץ' (אוהד לויטה/45), אייל משומר (ג'רום גוויהטה/45), סאן מנחם (טאלב טואטחה/45), אוראל דגני (יובל יוסיפוביץ'/66), דקל קינן, ניקולה דרינצ'יץ' (עאיד חבשי/66), אביחי ידין (עטאא ג'אבר/59), חן עזרא (יוסי בניון/45), איסמעיל ריאן (אלון תורג'מן/62), שובל גוזלן (שחר הירש/45) ואיתי שכטר (אלירן עטר/45).

הדפס