הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ראובן עטר פוטר מנתניה

אחרי 18 מחזורים בלבד, במועדון בחרו לזעזע את המערכת פעם נוספת ולהיפרד ממאמן שני העונה. עטר סיים את דרכו אחרי 8 משחקים בהם לא הצליח לנצח וסיפר לאתר ערוץ הספורט: "כואב לי שהגענו למצב הזה" בני לם, שצפוי להחליפו, נפגש עם דורון אוסידון

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  10.01.16 - 11:17

תגיות: מכבי נתניה

בוידאו: בני מגיב לאפשרות שימונה למאמן נתניה

פרסום ראשון: אחרי שמונה משחקים בלבד בתפקיד, בהם רשם חמישה הפסדים, 3 תוצאות תיקו ואף לא ניצחון אחד, ראובן עטר פוטר הבוקר (ראשון) ממכבי נתניה. הקדנציה החמישית של המאמן על הקווים בקבוצה הגיעה לסיום מהיר לאור התוצאות החלשות מאז שהאיש והתלתלים החליף את שלומי דורה.

לאחר שכבש אמר התערער מעמדו של עטר, הבוקר נפגש עטר עם אוסידון לפני הגעת השחקנים למתחם האימונים וקיבל את ההודעה. "מכבי נתניה זה מועדון שאני אוהב. כואב לי שהגענו למצב הזה", אמר עטר לאתר ערוץ הספורט, "אין לי טענות לאף אחד. אני מקווה שעם השחקנים החדשים שצירפתי הקבוצה תצליח במשימה שלה".

המועמד המוביל להחלפתו של עטר בנתניה ומי שצפוי לקחת את התפקיד הוא בני לם, מנהל מחלקת הנוער של המועדון ומי שאימן את הקבוצה בעברו. לם הגיע למתחם לפגישה עם אוסידון ולפניה הסכים לומר: "מה שיחליטו, אני בשביל המועדון. לא יודע עוד מה יהיה". שמות נוספים שהוצעו הם מנחם קורצקי ויובל נעים.

היו"ר דורון אוסידון ערך אסיפה לשחקנים ואמר להם: "החלפנו כבר שני מאמנים, כך שמעכשיו הכל עליכם. יש עוד 45 נקודות בקופה ואני מאמין שנישאר בליגה". גיא צרפתי אמר לערוץ הספורט: "כואב לי על כל איש צוות שעוזב. המועדון עובר טלטלה ואני פה לכל דבר שיבקשו ממני. לא יודע אם אהיה מאמן ראשי, כרגע התפקיד שלי הוא לנסות ולהרים את הקבוצה".

עטר מונה למאמן נתניה ב-6 בנובמבר, לאחר שהיו"ר דורון אוסידון נענה לקריאות מהקהל לפטר את דורה. אחרי חודשיים, ניכר כי הזעזוע לא עבד, מאחר שנתניה נותרה במקום האחרון בטבלה עם 10 נקודות בלבד.

בנתניה סיפרו שגורמים בדירקטוריון, כמו יוסי דורון ועודד מכנס, שוחחו עם אוסידון לאחר שריקת הסיום והמליצו לו לפטר את עטר מיידית ולמנות את בני לם לתפקיד. כרגע, עד להתכנסות הדירקטוריון, גיא צרפתי יעביר את אימון הקבוצה.

בתוך כך, הבלם אביב חדד סיכם ויצטרף אחרי המשחק מול בני יהודה בשבת. במועדון גם ינסו לקדם היום את עסקת השאלתו של שחר הירש. "דורון נדרש לעשות זעזוע ומיד" אמרו במועדון, "המשחק מול בני יהודה הופך להיות על עונה שלמה והוא מודע לזה".

אוהדי נתניה זוכרים לעטר חסד נעורים ואת ההצלחות של המאמן בקדנציות הקודמות, וחלקם שלחו לו מסרוני תמיכה לאחר המשחק מול הפועל חיפה. יחד עם זאת, העבירו האוהדים ביקורת על שחקנים שלטענתם לא משקיעים. השחקנים, מצידם, העבירו ביקורת על הקהל שקילל ושרק בוז לאורך כל המשחק נגד ירין חסן. "לא יכול להיות שהקהל שלנו יקלל חבר שלנו מהקבוצה. כולנו מאוחרי ירין. אפשר לכעוס לפני ואחרי משחקים אבל תוך כדי לגרום לו לאיבוד ביטחון זה לא בסדר", אמרו שחקנים בקבוצה. 

עוד לפני שנודע על פיטוריו של עטר הקפטן רומאריו פירס דווקא הגן על המאמן: "עטר הוא לא הבעיה. אני רוצה להגיד לקהל תודה וסליחה. תודה שהם באים אחרינו וסליחה שאנחנו מאכזבים אותם. אני מאוד מקווה שנישאר כי אנחנו לא הקבוצה הכי חלשה בליגת העל. נכון שעכשיו זה נראה רע, אבל אני מאמין בחברים שלי ויודע שבאימונים זה נראה מעולה ושזה יגיע בסוף גם למגרש, כי לא יכול להיות אחרת".