הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

גיא לוי פוטר מהפועל ת"א, אלי גוטמן יאמן את הקבוצה

תשעה ימים אחרי מינוי המנג'ר, המאמן נפגש עם כבירי והשניים הגיעו להסכמה על סיום דרכו. הפועל: "גוטמן הוא הסמכות המקצועית". בשבת: מול עוזרו בנבחרת, יוסי אבוקסיס

רועי זריהן ושירי אלג'ם  19.01.16 - 11:59

הכתובת בהפועל תל אביב הייתה על הקיר אחרי מינויו של אלי גוטמן לתפקיד המנג'ר, אך זה לקח תשעה ימים עד שגיא לוי עזב את תפקידו בעקבות שיחה עם אמיר כבירי ופינה את המקום למי שהבעלים רצה לראות מנהל את הקבוצה מלכתחילה.

בהודעה שהוציאה הקבוצה לפני האימון היום (שלישי) נכתב: "בתום פגישה בין הבעלים אמיר כבירי והמאמן גיא לוי, החליטו הצדדים להיפרד ברוח טובה ובהסכמה הדדית.  אנו מודים לגיא לוי על תרומתו להפועל ת"א ומאחלים לו בהצלחה בהמשך דרכו. גיא לוי נפרד מהשחקנים ומהצוות לפני תחילת האימון ואיחל להם בהצלחה בהמשך דרכם. המנג'ר אלי גוטמן יאמן את הקבוצה וישמש וכסמכות המקצועית העליונה במועדון".

לוי עצמו סירב להתראיין בסיום, בעוד לגוטמן, שהעביר את האימון בפעם הראשונה מאז מונה למנג'ר, חיכו מספר אוהדים בסיום ואמרו לו: "שמחים שאתה כאן, הולכים אחריך". בהמשך היום לוי נפרד מהשחקנים ואמר להם: "אני מאחל לכם המון הצלחה ומחזיק לכם אצבעות. זה חלק מהכדורגל, נהנתי איתכם". בשלב זה אין כוונה להוסיף עוזר מאמן נוסף, כאשר וואליד באדיר יעבוד לצידו של גוטמן

כבירי ולוי ייפגשו בהמשך על מנת להגיע להבנות כספיות בנושא הפיצויים. "לא יהיו בעיות בנושא הזה", אמרו בהפועל ת"א, "גיא יקבל את מה שמגיע לו". במועדון היו לא מעט קולות שטענו שהיו צריכים לעשות את המהלך ברגע שגוטמן הגיע. "אמיר סתם משך את הזמן וחבל. היה אפשר למנוע את כל ה"חגיגה" בשבועיים האחרונים", אמר מקורב למועדון.

מחול השדים סביב הקבוצה החל מהרגע הראשון שמונה גוטמן, כאשר לא היה ברור כיצד יעבוד השידוך בין השניים כשנזכרים בדבריו של מאמן הנבחרת לשעבר על כך שהוא מעוניין לחזור לפעילות יומיומית במגרש האימונים. כשהעשן התפזר, נותר רק גוטמן.

גיא לוי עוזב את הפועל ת"א חודשיים וחצי בלבד אחרי שמונה למאמן. למעשה הוא החזיק בתפקיד 75 ימים בלבד. לוי הגיע למועדון בתחילת חודש נובמבר ומאז הפועל הפסידה 4 משחקי ליגה, סיימה 3 בתיקו וניצחה רק 3 פעמים ב-10 מחזורים, מה שהשאיר אותה מסובכת בתחתית.

גיא לוי הוא המאמן השני שעוזב את הפועל ת"א העונה אחרי ססאר מנדיונדו, שפתח את העונה במועדון. הוא נפרד מהאדומים אחרי 4 חודשים בתפקיד ופוטר כבר אחרי שני מחזורים, בהם הפועל לא ניצחה, סיימו בתיקו עם בית"ר ירושלים והובסה ע"י עירוני ק"ש.

זה קרה אחרי קיץ שבו הפועל ת"א עברה מהפיכה גדולה. יותר מ-25 שחקנים הגיעו למועדון במהלך הקיץ וחלון ההעברות הנוכחי, אבל הקבוצה הרבה יותר קרובה לקו האדום מאשר לצמרת. למעשה, היא רחוקה ממנו רק 3 נקודות וזה כשאחרי המשחק מול סכנין מצפים להפועל משחקים מול הפועל ב"ש והדרבי מול מכבי ת"א.