הערכה: אצילי סיים את דרכו בבית"ר ירושלים

הקפטן סירב לפתוח מול מכבי: "לא רציתי שיפטרו את דראפיץ' רק בגללי". תיערך בוררות בין אצילי לטביב, שיעמידו לוועדת משמעת. דראפיץ': "צריכים להתעסק בכדורגל"

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  11.04.16 - 19:46
תחילת כתבה

הכאוס בבית"ר ירושלים חוגג סביב הסכסוך בין עומר אצילי לאלי טביב. כשעה לפני המשחק הגדול מול מכבי תל אביב בבלומפילד, סלובודאן דראפיץ' הודיע לקפטן שהוא מתכוון לפתוח איתו בהרכב - בניגוד לרצונו של הבעלים. אלא שאצילי סירב בנימוס, בטענה שאינו מעוניין שגם המאמן ייפגע. במועדון הופתעו וכעסו על החלטתו של השחקן, ובתגובה הוא הודח מהסגל למשחק.

"אני מפחד שתפוטר בגלל זה, מוכן לא לשחק בשביל שתישאר פה", אמר אצילי לדראפיץ' כששמע ממנו על ההחלטה לפתוח איתו בהרכב, "אני לא רוצה שיעשו לך בלאגן. טביב לא רוצה שאשחק, מספיק שאחד מאיתנו נפגע". בהתייחסות לאתר ערוץ הספורט, אמר הקשר: "לא רציתי שיפטרו את סלובודאן על הראש שלי".

למעשה מדובר בשיא העימות בין אצילי לטביב, כאשר השניים צפויים להגיע לדיון בוררות. לפי ההערכה, קשר הירושלמים סיים את דרכו במועדון. "ככה הצדדים לא יכולים להמשיך", אמר גורם בבירה. מעבר לכך, אצילי גם יעמוד לוועדת משמעת פנימית בה הוא צפוי לספוג קנס של 10,000 שקל - עונש על תנאי שעומד נגדו מוועדת משמעת קודמת.

הבוקר, שחקנים בבית"ר התייחסו למצבו של חברם לקבוצה: "עומר של היום זה לא אותו בן אדם של לפני חודש. הוא עצוב, לא מחייך, ממש מתעללים בו".

"רציתי שהוא יפתח, הוא לא רצה ואיך שהוא אמר את זה הוצאתי אותו מהסגל", התייחס סלובודאן דראפיץ' לתקרית מיד עם סיום המשחק בבלומפילד, "אנחנו צריכים להתעסק בכדורגל, נככסנו אולי למערבולת לא נעימה ואני סומך על החבר'ה שלי שיגיעו ל-6 המשחקים האחרונים כמו שצריך, כי הייתה לנו עונה מצויינת".

מאמן בית"ר מנסה לשים בצד את פרשת אצילי: "אני צריך להתרכז בשחקנים שיש לי בסגל, אנחנו אחרי 3 הפסדים וזה לא מתאים לבית"ר. חשוב לנו לסיים את העונה כמו שצריך. אני וטביב עדיין לא ישבנו לגבי עונה הבאה. נעשה את זה ונראה לאן הולכים".

דראפיץ' ניתח את ההפסד הכואב: "החבר'ה נתנו הכל, כבשנו שני שערים וזה היה צריך להספיק. היינו יכולים להוציא הרבה יותר, אז אני לא מרוצה כמובן מהמשחק".

הדפס