סופי: נתניה תפתח את העונה במינוס 9 נקודות

ביהמ"ש הסכים להקפאת הליכים, עו"ד חדש תנהל את הקבוצה. מכרז יערך

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  16.05.16 - 12:35
תחילת כתבה

שופטת בית המשפט המחוזי בלוד, עירית ויינברג, קיבלה היום (שני) את הבקשה של מכבי נתניה להקפאת הליכים. המשמעות היא שהקבוצה תפתח את העונה הבאה בלאומית במינוס 9 נקודות ובמשך 60 יום או עד למתן החלטה אחרת מבית המשפט, לא יהיה ניתן לפתוח או להמשיך בכל הליך משפטי נגד המועדון והבטוחות שהועמדו על ידיו. עו"ד ליזה חדש תנהל את הקבוצה וקיבלה את המנדט מהעירייה והשחקנים לייצג אותם ותצטרך להגיע להסדר מול כל בעלי החובות, ביניהם בנקים, שחקנים, עובדים וספקים אחרים.

עו"ד חדש, שכבר הוציאה חברות ממצבים קשים יותר, הרשימה מאוד את אנשי העירייה שעומדים מאחוריה. במידה ולא יצליחו להגיע להסדר עם הנושים, הקבוצה תיאלץ ללכת לפירוק. המטרה הראשונית של עו"ד חדש תהיה להוציא את הקבוצה למכרז ובתוך שבועיים ייפתחו המעטפות וייחל התמחור. במועדון מקווים כי יהיה מי שייגש למכרז ויהפוך לבעלים, אחרת הבעיות רק יחמירו.

"המלאכה הייתה קשה, והצלחנו לגייס תמיכה רחבה גם ממנהלת הליגה ומהעירייה שתומכים במהלך", סיפרה עו"ד חדש בדיון, "נכון להיום, יש אפשרות לקבל 250 אלף שקלים מהמנהלת, אולם דרושים לכך תנאים שיבשילו. גם אם לא נקבל כספים מהמנהלת, יש לנו מקורות אחרים". לצידה של עו"ד חדש, נכח בדיון עו"ד צורי לביא מעיריית נתניה. בנוסף, עו"ד חגי שטרובס ייצג את משרד הכרטיסים "לאן", להם קיים חוב מצד המועדון, בדיון נכח גם גולן אוחיון, מבעלי חברת האבטחה "מטאור", המחזיקים בחוב של למעלה ממיליון ו-200 אלף שקלים.

ועדת התמיכות של העירייה אישרה העברת סכום של מיליון שקלים, בכפוף לאישור מועצת העיר. "העירייה רואה חשיבות להשיב את הקבוצה לדרך המלך", סיפר עו"ד לביא, "ברור שצריך יהיה לפרסם מכרז כדי למצוא משקיע. יש הבנה שאם לא תאושר התמיכה, הקבוצה תלך לפירוק". ב"מטאור" תמכו בהחלטת השופט: "כל אלטרנטיבה אחרת היא לא טובה. החלטה על פירוק היא אפס אופק".

בצאתה מהדיון, אמרה עו"ד חדש: "מכבי נתניה היא קבוצה מצוינת. הרבה יקפצו עליה ונמצא רוכש. המטרה הראשונית היא להעביר לשחקנים ולעובדים את המשכורות כבר היום או מחר ולצאת לדרך חדשה. בית המשפט נתן את דברו והסתמך על לא מעט גורמים שחייבים להם כספים. עוד עבודה רבה לפנינו, כולל שניעזר בדמויות מקצועיות כדי לבנות קבוצה ראויה".

נכון להיום, בנתניה מדברים על תקציב של 7 מיליון שקלים בליגה הלאומית כשהמשמעות היא שלקבוצה לא יהיה סיכוי גבוה להתמודד על ההעפלה חזרה לליגת העל בתוך עונה אחת. על פי גורמים הקשורים במועדון, גובה החובות נכון להיום עומד על 9.5 מיליון שקלים. יחד עם זאת העירייה תצטרך להעביר בקרוב כ-2.3 מיליון שקלים, מס הכנסה עוד מיליון שקלים, ובבקרה התקציבית ישנו עוד סכום של 1.2 מיליון. 

הדפס