שוב בבית: מזרחי יצטרף להנהלת בני יהודה

פרסום ראשון: "האווירון" יחזור לקבוצת נעוריו. שום ויחזקאל יוצגו היום

רועי זריהן  12.12.16 - 12:26
תחילת כתבה

ימים סוערים מאוד עוברים על בני יהודה. היכולת הלא טובה של הקבוצה מאז פתיחת העונה הגיעה בשבת האחרונה לנקודת השפל, עם הפסד 1:0 להפועל אשקלון וירידה למקום האחרון בטבלה. זה הספיק לבעלים ברק אברמוב בשביל להבין שיש צורך בזעזוע וכבר בשבת בלילה התהליך החל. אברמוב, יוסי כהן וכפיר אדרי קיימו שיחה אל תוך הלילה והחליטו על צירוף מאמן ומנהל מקצועי חדשים.

אם כבר אתמול נודע כאן שיצחק שום ישמש כמנג'ר וניסן יחזקאל ימונה למאמן, היום הגיע מינוי שוודאי מעלה נשכחות לאוהדי בני יהודה. אלון מזרחי, חלוץ העבר האגדי של המועדון ומלך שערי הליגה בכל הזמנים, יצטרף להנהלת בני יהודה וישמש כנציג הבעלים, ברק אברמוב.

בעונת 1989-1990 הוביל אלון מזרחי את בני יהודה לזכייה היסטורית באליפות ו-26 שנים לאחר מכן כאמור הוא נחת שוב בשכונת התקווה, הפעם בתפקיד ניהולי. מזרחי, שגדל במחלקת הנוער הכתומה, יהיה חלק מהרפורמה עליה יכריז אברמוב במסיבת העיתונאים היום, וזאת שמטרתה לחלל זעזוע שאולי יסייע לבני יהודה להיחלץ מהמקום האחרון.

מזרחי הוא לא השינוי היחיד שיוכרז עליו בכתום. המאמן הנבחר הוא ניסן יחזקאל וכפי שפורסם לראשונה כאן אצלנו, יצחק שום ישמש כמנהל המקצועי מעליו. אז איך הכל קרה בעצם? כבר בשבוע שעבר יחזקאל ואברמוב נפגשו במקרה בזמן שכל אחד מהם שהה במסעדה בתל אביב. השניים שוחחו ובמהלך השיחה עלה גם נושא בני יהודה. לאחר שסיימו לדבר, השניים נפרדו מבלי שהאופציה שהמאמן יגיע לשכונת התקווה עלתה.

אחרי ההפסד האחרון לאשקלון הבעלים הבין, כאמור, שחייבים לבצע שינוי ושמו של יחזקאל שוב הוזכר. אתמול (ראשון) בבוקר קיבל יחזקאל הודעה מאברמוב במטרה להיפגש ובסיום פגישה בת מספר שעות, השניים סגרו ביניהם את כל הפרטים.

כפי שעוד פרסמנו, במועדון קבעו לצרף דמות בכירה לתפקיד המנהל המקצועי. שמו של דרור קשטן הוזכר כמועמד, אבל בשכונה החליטו בסופו של דבר ללכת על יצחק שום, שקיבל גם הוא שיחת טלפון אתמול. היום ב-16:30 השניים יוצגו במסיבת עיתונאים ועוד קודם לכן תתקיים פגישה נוספת על מנת לחתום באופן רשמי על החוזים, כששניהם יחתמו עד תום העונה הנוכחית.

על פי המתווה, שום יהיה הסמכות המקצועית הבכירה, כשניסן יחזקאל יהיה זה שיעביר את האימונים בפועל. שום בן ה-68 צפוי לקחת חלק באימון אחד בשבוע ובמקביל להיות מעורב בבחירת שחקני חיזוק ובעצות באופן שוטף ליחזקאל. השניים ישבו יחדיו על הספסל במשחקי הקבוצה, אבל יחזקאל יהיה זה שיעביר את ההוראות לשחקנים.

השאלה הגדולה היא מה יעלה בגורלם של אסי בלדוט ויעקב אסייג. נכון לאתמול אף אחד בבני יהודה לא דיבר עם השניים. על פי התכנון, אסייג צפוי לחזור לעמדת מאמן השוערים ואסי בלדוט יישאר כעוזר מאמן של יחזקאל, אבל הדברים לא נסגרו באופן רשמי וההחלטות יתקבלו במהלך היום לאחר שיחה עם שום ויחזקאל, שתתקיים עוד לפני מסיבת העיתונאים.

הדפס