שובשיץ' שוחרר. אלטמן טוען: אני שחקן חופשי

הכאוס בהפועל ממשיך. המפרקים דורשים מידע על ניהול כספי לא תקין

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  11.01.17 - 16:42
תחילת כתבה

דאמיר שובשיץ' שוחרר מהפועל ת"א. הקשר לא הסכים לקיצוץ בשכר וגם לא היה מוכן לוותר על מענק שמגיע לו בגובה 50 אלף יורו, בו אנשי ניסנוב אמרו שלא יוכלו לעמוד. לקשר, אותו ייצג עו"ד יהב ארגמן, הוגשה הצעה פורמלית, אך הוא נפרד מהמועדון. בעיה נוספת היא העובדה שהקרואטי שיחק העונה גם בדינמו זאגרב, ולפי תקנון פיפ"א אסור לשחק בקבוצה שלישית באותה עונה. בהפועל ת"א יפנו להתאחדות הכדורגל העולמית כדי להגיע להסדר.

שחקן נוסף שעתידו לא ברור הוא עומרי אלטמן. הקשר מחוזר על ידי כמה קבוצות בליגת העל והצהיר כי עד שחוזהו בקבוצה לא יאושר על ידי הבעלים החדשים, האחים ניסנוב, הוא לא יגיע לאימונים ולמשחקים והשתתפותו, כרגע, בהתמודדות מול קרית שמונה מחר בספק. במכתב ששלח היום אלטמן טוענים עורכי דינו של השחקן כי הרוכשים הבהירו כי אין בכוונתם לקיים את ההסכם עימו ולכן הוא רואה עצמו משוחרר.

המצב, כמובן, פוגע בהכנות למשחק מחר (חמישי) ב-20:30 מול עירוני קריית שמונה. אריאל הרוש, חן עזרא, בן רייכרט, שמואל שיימן וישראל זגורי, שעדיין לא הגיעו להבנות עם אנשי ניסנוב, לא התאמנו אתמול. גם אדי גוטליב, שסובל מפציעה בקרסול וגם כך הבהיר שהוא לא רוצה להישאר במועדון, לא ערך אימון. "יומיים לפני משחק, והתאמנו עם 7 שחקני בוגרים, כל השאר מהנוער", אמרו במועדון, "זה פשוט מצב הזוי, איך אפשר להתכונן כך למשחק?".

גורמים בהפועל ת"א סיפרו כי נראה שמשהו נסדק אצל גיא לוזון. כידוע, המאמן ממתין לראות איזה סגל יהיה לו והאם הוא מספיק חזק כדי להיאבק על ההישרדות, ורק לאחר מכן הוא יחליט אם הוא נשאר. "גיא כבר שחוק", סיפר גורם במועדון, "כמה הוא יכול לסחוב? הוא אמנם בן אדם חזק ולא נשבר בקלות, אבל גם לו זה לא פשוט ואם רוב הסגל לא יישאר, גם הוא יעזוב".

הרוש, שכידוע התבקש לקצץ כ-25 אחוזים משכרו, ממתין להצעה משופרת מהבעלים החדשים. השוער מאוד רוצה להישאר, אך מקווה שהבעלים יבואו קצת לקראתו. זגורי הגיש הצעה נגדית עם סעיף יציאה נמוך בקיץ, והוא ממתין לתשובות. בן רייכרט, שנדרש להפחית כ-50 אחוזים משכרו, לא יישאר בהצעה הזאת, ואם לא יקבל חוזה משופר, הוא יבדוק אופציות אחרות. ההערכה היא שחן עזרא ושמואל שיימן לא יישארו.

ולמרות המצב, יש חיזוק. אחרי צירופו של אור אוסטוינד, נמשכים המגעים מול שחר הירש ואיסמעיל ריאן. אם השניים יסכמו את תנאיהם, הם יגיעו בהשאלה בחינם ממכבי חיפה.

בנושא אחר. המפרקים של הפועל תל אביב עברו לשלב החקירות ומבקשים מידע מכל מי שיש לו מידע ישיר או עקיף בדבר התנהלות לא תקינה כספית או אחרת במועדון לאורך השנים. בהודעה שפרסמו ביקשו המפרקים: "כל מי שיש בידו מידע ומסמכים ומוכן להיחשף גם יזומן לפגישה פרונטלית. בהמשך יזמנו המפרקים נושאי משרה ובעלי תפקיד ואחרים לחקירה. זה הזמן לקום מהכורסא ולסייע אם יש לכם מידע או קצה חוט".

בתוך כך, אחרי שהפועל ת"א איימה שהדרבי יתקיים ללא קהל, כפי שפורסם לראשונה הספורט, האדומים פנו למנהלת בבקשה לסיוע בנוגע לעלויות האבטחה. במועדון טוענים שחברו האבטחה מתאמות ביניהן מחירים גבוהים שהם לא יכולים לעמוד בהם. אם לא יימצא פיתרון, לא יוכלו להיות אוהדים בדרבי.

מנהלת הליגה מסרה בתגובה לעניין הדרבי: "אכן התקיימה שיחה בין שרון ניסנוב למנכ"ל המנהלת. במהלך השיחה מנכ"ל המנהלת הסביר למר ניסנוב את משמעויות הדברים וביקש ממנו להימנע מכל פעולה שעלולה לעמוד בניגוד לתקנוני ההתאחדות והמנהלת"

"המנהלת מתנגדת לכל איום בנושא אי הופעה וכמובן לפעולה עצמה בכלל. המנהלת תסייע ותתמוך בקבוצות בכל מאבק ענייני, אך הכל בהתאם לחוקים ולכללים מבלי לשבור את הכלים ולפגוע בתחרות ובליגה עצמה.
לסיכום הציע המנכ"ל כי המנהלת תשמח לסייע למועדון הכדורגל הפועל תל אביב כפי שהיא מסייעת לשאר קבוצות הליגות המקצועניות".

הדפס