"מי מחבק אידיאולוגיה שמתאימה לנאצים?"

דובר בית"ר י-ם, אושרי דודאי, ל"מגרש פתוח" על חלק מאוהדי הקבוצה

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  01.03.17 - 00:10
תחילת כתבה

בצל אירועי דוחא, דובר בית"ר ירושלים, אושרי דודאי, התארח ב"מגרש פתוח" וסיפר מדוע החליט לכתוב פוסט המגנה את ההתנהגות של קפטן סכנין, חאלד חלאילה, כלפיו. "מה שהוא עשה לא ראוי להתנהגות של בן אנוש במסגרת חברתית", אמר דודאי, "הוא הגיע לעמדת הראיונות, איפה שעמדתי, אחוז אמוק, קילל בעברית ובערבית וצעק 'אתה יכול להגיד לתקשורת שעשיתי את זה'".

עוד הוא הוסיף: "מנהל המשק של סכנין דחף את חלאילה מחשש לעימות. חברי הנהלת סכנין הגיעו להתנצל בפניי.לא קראתי לשחקנים לחגוג על הדשא, אבו יונס שיקר כשאמר את זה". לגבי הדעות של חלק מהקהל, דודאי לא פחד להתבטא חד משמעית נגד אותם אוהדים מתנגדים לצירוף שחקן ערבי: "מי מחבק ומאמץ אידיאולוגיה שמתאימה לגרמניה הנאצית? אנחנו מקיאים את זה".

בינתיים, נשיא בית הדין העליון של ההתאחדות לכדורגל, השופט בדימוס, אמנון סטרשנוב ממתין להחלטת היועץ המשפטי של ההתאחדות לכדורגל האם להיענות לבקשתו של אלי טביב להכיר בשירי אוהדי בית"ר 'שיישרף לכם הכפר' 'והנה היא עולה הקבוצה הגזענית של המדינה' כקריאות גזעניות שיחייבו העמדה לדין ועונש.

בהתאחדות הופתעו מבקשתו של טביב, כפי שפורסם לראשונה כאן באתר, אבל הבהירו כי הם מחזקים את ידיו. "המלחמה של טביב במיגור האלימות והגזענות ראויה לציון. טביב יכול להביא עליו חלק מהקהל ובכל זאת בוחר לפעול", אמרו בהתאחדות לכדורגל. סטרשנוב לא משוכנע שהמילים בשירים האלו הם אמירות גזעניות, אבל כאמור יקבל החלטה רק בימים הקרובים.

בעוד עמותת האוהדים ואלפי אוהדים נוספים תמכו בהחלטת הבעלים, עשרות אוהדים המשתייכים לארגון 'לה פמיליה' יצאו נגד ההחלטה של טביב ומחו על דרישתו. במועדון הבהירו: "אלי ידע שזה מה שיקרה, אבל הוא קיבל החלטה והולך איתה עד הסוף. להוציא את איציק קורנפיין, ביתר הקבוצות רק מדברים ולא עושים, שייקחו דוגמא מטביב".

בחזרה לצד המקצועי, אחרי הניצחון הרביעי ברציפות בעידן שרון מימר, במועדון מרגישים שהשחקנים קצת באופוריה מהבטחת הפלייאוף העליון ומהעובדה שהם מובילים 0:2 מהמשחק הראשון בגביע מול הפועל ק"ש. כדי להפיג מעט את המתח לפני המשחק, בקבוצה יצאו אתמול בערב לטורניר סנוקר בו בלטו שלומי אביסידריס ודן מורי וטורניר באולינג בקניון בק"ש, היו כמה שהפגינו עליונו אבל מי שניצחו בסוף היו דן איינבינדר ובוריס קליימן.

מרסל הייסטר ממשיך להתלונן על כאבים ברגל והוא בספק למשחק. במועדון היו מאוכזבים מעוז ראלי שהחליפו נגד סכנין והציג יכולת חלשה בצד השמאלי של ההגנה עד שהחליף צדדים עם אנטואן קונט, וייתכן שזה מה שיקרה גם במשחק מחר. הייסטר אמר לשחקנים כי הצוות הרפואי חושב שהוא יכול לעשות יותר כדי ליטול חלק במשחק, אבל הוא מרגיש שהוא לא כשיר ומעדיף לנוח.

אריק סאבו ייעדר ודוד קלטינס, שלא שותף בניצחון על סכנין בגלל הרחקה, יחזור ל-11. "שלא תחשבו שעלינו כבר לשלב הבא. ק"ש במומנטום שלילי, אבל בשבילה ניצחון עלינו ועלייה לשלב הבא יכול לתת להם ביטחון גם בליגה להגיע לפלייאוף העליון. זה משחק קשה במגרש לא קל ובלי התלהבות ורצינות לא נעלה שלב", אמר מימר לשחקנים.

הרכב משוער: בוריס קליימן, אנתואן קונט, דן מורי, חסוס רואדה, עוז ראלי (מרסל הייסטר), דוד קלטינס, דן איינבינדר, קלאודמיר פריירה, חן עזרא, עידן ורד, איתי שכטר.

הדפס