בעלי הקבוצות לביה"ד: החזירו לבית"ר את הנקודות

מכתב עליו חתום שחר קורא לביטול העונש. ב"ש שלחה מכתב בנוסח שלה

תומר לוי
תומר לוי  20.03.17 - 13:29
תחילת כתבה

עונש הפחתת הנקודות לבית"ר ירושלים ממשיך לעורר הדים ברחבי הכדורגל הישראלי. כעת נודע לערוץ הספורט כי בעלי קבוצות בליגת העל, ביניהם יעקב שחר ואיזי שרצקי, חתומים על מכתב שממוען לבית הדין של ההתאחדות לכדורגל, ובו בקשה לביטול העונש והחזרת הנקודות לקבוצה של אלי טביב.

ככל הנראה מדובר במהלך יזום של בית"ר, יחד עם בעלי קבוצות אחרים, אשר כבר הביעו את דעתם בעניין העונש והעובדה כי הוא אינו במקום. אפילו שרת הספורט מירי רגב התבטאה בנושא וקראה לשקול את ביטול העונש, שנתפס בעיני רבים כחריג על רקע מקרים רבים בהם הסתפק ביה"ד בקנס כספי.

הפועל באר שבע מבחינתה, בחרה לשלוח להתאחדות לכדורגל מכתב עם נוסח משלה, גם הוא במסר דומה לזה של שאר הקבוצות. האלופה שלחה מסר שהיא מעודדת את המלחמה של בית"ר ירושלים בגזענות וקוראת להחזיר לצהובים את 2 הנקודות שהופחתו להם.

העונש, שניתן לפני ארבעה ימים, גרר תגובה מיידית של מספר בעלי קבוצות, שהביעו סולידריות למצבו של אלי טביב במלחמה נגד הגזענות ביציעים, והתגייסו באמירות שונות בתקשורת וברשתות החברתיות. בין הבעלים נכללו שחר ושרצקי, אך גם בעלי הפועל חיפה יואב כץ, בעלי הפועל כפ"ס סתיו שחם, גזבר מכבי פ"ת סלע מנדל, ואף יו"ר בני סכנין מוחמד אבו יונס, שהעיד על חוסר השיוויון שבהחלטה. גם מנהלת הליגה הצהירה על תמיכתה בטביב ובניסיונותיו למגר את הגזענות.

הדפס