וראן וסירושטיין חתמו בבית"ר ירושלים

החלוץ והבלם סגרו לעונה אחת עם אופציה. שכטר יהיה הקפטן. אוחנה נפגש עם ניר ברקת

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  14.06.17 - 17:35
תחילת כתבה

בית"ר ירושלים ממשיכה לשנות את פניה לקראת העונה הקרוב. הקבוצה של שרון מימר הודיעה היום (רביעי) על החתמתם של מיקי סירושטיין ואנתוני וראן. הבלם שמגיע מאשדוד חתם לעונה אחת עם אופציה לעונה נוספת וצפוי להיות הרביעי ברוטציית הבלמים, אחרי זר שצפוי להגיע, טל כחילה ודן מורי.

גם אור ואקנין, שחזר מהשאלה בהפועל קטמון, חתם באופן רשמי בבית"ר באמצעות סוכנו מאיר ריפמן. השלושה מצטרפים לז'אורז'יניו, אמיר עגייב וציון צמח שכבר נחתו בבית וגן.

סירושטיין אמר לאחר החתימה: ״כבוד גדול עבורי להצטרף למועדון בסדר הגודל של בית״ר ירושלים. רוצה להודות למ.ס אשדוד, מקום שהיה בית עבורי. אני מתרגש ומחכה לשחק במדים של בית״ר ירושלים מול הקהל הגדול והמדהים של הקבוצה״.

אחרי עזיבתו של דן איינבינדר בית"ר מינתה באופן רשמי את איתי שכטר לקפטן החדש. במידה ושכטר לא ישחק, יענוד את הסרט בוריס קליימן. "איתי הוא האיש הכי מתאים לתפקיד בכל המובנים", אמרו במועדון. בתוך כך, המנהל המקצועי החדש, אלי אוחנה ייצא עם הקבוצה מחר למחנה האימונים בהונגריה ומשם ימשיך להגרלת הסיבוב הראשון בליגה האירופאית.

בבית"ר סיפרו שמאז הגעתו של אוחנה, הניהול הפך ליותר מהיר וכי בניגוד לעבר, הוא זוכה ליד חופשית יותר מאלי טביב כמו במקרה אנתוני וראן, שחתם לעונה אחת עם אופציה לשנתיים נוספות. וראן דרש לצאת למחנה רק אחרי החתימה ובית"ר הסכימה, אבל בלי קשר הובהר לו שיצורף חלוץ נוסף. יובל נעים שסגר עם וראן כעס על החלוץ, שבחר לבצע פניית פרסה והשמיע טענות באוזני אנשי בית"ר.

נכון להבוקר, בית"ר תצא עם 21 שחקנים בלבד למחנה, בינהם שלושה שוערים ואחד או שניים שסיימו גיל נוער, כמו נועם חפצדי או עדן עזורי. במועדון טענו כי לא מן הנמנע שיצורף שחקן ישראלי נוסף להגנה, כששמו של ירין חסן עלה. "זה מצב מדאיג, אבל אנחנו סומכים על אלי טביב ואלי אוחנה שיגיעו עוד שחקנים ישראלים וזרים", אמרו בבירה.

לוטם זינו שמתאמן עם הקבוצה לא יצטרף, ובמועדון יאפשרו לו להמשיך לשמור על כושר. אלי אלבז, רז כהן, שלומי אזולאי ועופר ורטה עדיין עומדים באוויר ושרון מימר מקווה להתפתחויות. הבלם וילפרד מוקה עשוי להגיע למחנה האימון, אבל הלחץ הגדול הוא סביב חלוץ. בית"ר פנתה למספר חלוצים, בינהם תמאש זכארה שלא מעוניין להגיע לארץ, כשגם טלפון מקמיל ואצק לא עזר. "את הסיבוב הראשון נעבור גם בלי חלוץ נוסף, אבל חייבים עוד אחד ברמה גבוהה שיעזור לשכטר", אמרו מספר שחקנים.

אחרי עזיבתו של הפיזיותרפיסט תומר בסן, בית"ר צירפה פיזיותרפיסט שאימן במכבי שעריים ובמכבי הרצליה. הקשר אור וקנין, שחזר מהשאלה בהפועל קטמון ועדיין לא סגר באופן רשמי את החוזה, ייצא למחנה. בנו של איתן מזרחי, חזי מזרחי שסיים גיל נוער, החל להתאמן עם הקבוצה הבוגרת. במהלך המחנה תשחק בית"ר נגד שתי קבוצות מהליגה הראשונה בהונגריה.

הקבוצה תצא מחר למחנה אימון בטלקי, בסמוך לבודפשט, שם תשהה עד ליום חמישי הבא (22 בחודש). ביום ראשון ייערך משחק אימון מול וושאש מהליגה הראשונה בהונגריה, וביום רביעי ייערך משחק אימון נוסף מול פרנצווארוש, גם היא מהליגה ההונגרית הראשונה.

בתוך כך, מחזיק זכויות הניהול בבית"ר, אלי אוחנה, נפגש היום עם ראש העיר ירושלים, ניר ברקת. השניים סיכמו על שיתוף פעולה מלא בין העירייה למועדון, וברקת הבטיח לסייע לאוחנה בכל דבר שיידרש. כמו כן סוכם על המשך קידום משותף של המאבק בגזענות ושל ההשקעות בנוער ובוותיקים.

הדפס