אוחנה לשחקני בית"ר: אם אראה פרצופים, אני אעניש

נציג הבעלים ככל הנראה התכוון לשכטר ולקלאודמיר, שהתלוננו על כך שהוחלפו והוסיף: "הסיפור עם אלי כהן כאב לי". במועדון אמרו: "כהן עשה טעויות. אי אפשר היה להבליג"

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  14.09.17 - 12:55
תחילת כתבה

פחות מיממה אחרי ההודעה על סיום דרכו של אלי כהן, שחקני בית"ר ירושלים הגיעו לאימון בבית וגן, אותו העביר גילי לבנדה, שחוזר להיות הסמכות המקצועית העליונה באימונים. לבנדה, שהחל את דרכו במועדון כעוזר מאמן של שרון מימר, שימש כעוזרו של אלי כהן במשך עשרה ימים עד שאתמול (רביעי) החליט אלי אוחנה לפטר את השריף, בין היתר בשל התבטאויותיו בתקשורת כנגד צירוף שחקן מוסלמי.

מחזיק זכויות הניהול בבית"ר, אלי אוחנה, קיים לפני האימון אסיפה, בה ביקר את ההתנהלות של חלק מהשחקנים, כאשר הכוונה, ככל הנראה, לאיתי שכטר וקלאודמיר, למרות שלא ציין את שמם. אוחנה אמר: "לא משנה מי השחקן, לא משנה אם נפסיד 4:0 או ננצח 0:4. יש דרך. לא רוצה לראות פרצופים. המאמן החליט מה שהחליט, זה קדוש. כולם שחקנים מוכשרים אצלנו וגם שחקנים מוכשרים יכולים לא להיות בהרכב".

עוד הוסיף אוחנה: "אל תבחנו אותי. בית"ר זה מועדון גדול. כל אחד ואחד יכול למצוא את עצמו בהרכב וכל אחד יכול להיות בחוץ. אם אראה פרצופים, אעניש וזה אומר לפגוע בכיס ואחרי זה גם אותו שחקן לא יהיה פה. אני הייתי שחקן מבין את האכזבה אבל לא יעשו פה פרצופים". על עזיבת כהן אמר אוחנה: "זה כאב, אבל זה מה שהחלטתי. שיהיה לנו בהצלחה בשבת, זה יותר חשוב מהכל".

"אלי כהן עשה טעויות חמורות. אי אפשר היה להבליג", אמרו במועדון ולא קיבלו את הגרסה של היועץ, לפיה דבריו הוצאו מהקשרם. אוחנה הודיע לאלי טביב על המהלך והבעלים נתן אור ירוק לפיטורים. אוחנה וטביב הרגישו יחד שאחרי כל כך הרבה זמן שהמועדון מנסה להילחם בתופעת הגזענות והאלימות, דבריו של היועץ החזירו אותם לנקודת ההתחלה. "ההרגשה שלהם היא ההרגשה של כולנו", אמרו במועדון.

כהן סיפר בשיחות סגורות שהקש ששבר את גב הגמל של בית"ר היה טלפון שקיבל אוחנה לכאורה מלשכת נשיא המדינה, רובי ריבלין, ובו הודיעו לו כי הפרס של 'אות פורץ הדרך' שקיבל המועדון על מלחמתו בגזענות ובאלימות יילקח אם הוא לא יפוטר. גורמים בלשכת נשיא המדינה הכחישו כי מי מעובדי הלשכה או הנשיא עצמו שוחחו עם אנשי בית"ר. יחד עם זאת, אישרו כי אתמול, בשעות הבוקר המוקדמות עודכנו האחראים על מגן הכבוד מאנשי בית"ר כי הם רואים בחומרה את התבטאויותיו של אלי כהן ומתכוונים להעמיד אותו על טעותו ולפעול נגדו.

כהן עצמו לא הגיע להיפרד מהשחקנים. הוא שוחח עם לבנדה ואיחל לו בהצלחה בהמשך וטען שכל עזרה שיראה לנכון, הוא לצידו. אוהדים רבים שלחו לאלי כהן הודעות תמיכה. אגב, בניגוד להודעת בית"ר כי היועץ המקצועי התפטר, האמת היא שהוא פוטר וטרם דובר על נושא הפיצוי. בכל מקרה, לא מדובר בפיצוי של יותר משתי משכורות.

השחקנים שמעו על הטלטלה ביום החופש שלהם ודרך התקשורת. אחד מהם אמר בחצי חיוך: "גילי לבנדה זה מכשף. המזל משחק לו פעם אחר פעם". בקבוצת הוואטסאפ של השחקנים הייתה חגיגה גדולה והשחקנים ברובם היו מרוצים שכהן לא ממשיך. הם העבירו ביקורת על האסיפות הארוכות של השריף, על הדרישה שלו אחרי משחקים לא להסתפק בשחרור, ולערוך משחקונים והגברת קצב. השחקנים שלחו את עידן ורד לשוחח עם השריף ושלשום הוא ויתר להם באופן חד פעמי.

בינתיים, לבנדה יעביר את האימונים עד למציאת יועץ מקצועי או מאמן עם תעודת פרו. בית"ר קיבלה ארכה של עוד 30 יום בהם יוכל לבנדה לעמוד על הקווים ללא תעודה, ובמקביל בודקים מה המשמעות לכך שהוא מתחיל בחודש הבא את קורס הפרו. שמו של גיא לוי עלה שוב והוא בראש רשימת המועמדים.

הדפס