"בית"ר פתוחה לכולם, צריך להתעסק רק במה שחשוב"

בצל סערת פיטוריו של אלי כהן, מוליכת הטבלה נערכת למשחק מול הפועל חיפה. לבנדה על היועץ המקצועי לשעבר: "הוא שבור, אבל יתגבר. בכדורגל אי אפשר לתכנן רחוק מדי"

מערכת אתר ערוץ הספורט  14.09.17 - 12:35
בית"ר תשים את הבלאגן בצד?
בית"ר תשים את הבלאגן בצד?
תחילת כתבה

את השבוע פתחה בית"ר ירושלים עם ניצחון 1:2 על מכבי פתח תקווה ב-10 שחקנים, שהחזיר אותה למקום הראשון ושמר על מאזנה המושלם בתום שלושה מחזורים בליגת העל. אלא שאחרי החגיגות ובעיצומם של הדיבורים על אליפות, הגיעה אמש (רביעי) טלטלה נוספת עם פיטוריו של אלי כהן, 10 ימים בלבד אחרי שמונה.

על רקע הבלאגן, בית"ר ערכה מסיבת עיתונאים לקראת משחקה מול הפועל חיפה בשבת. זו תהיה הפעם הראשונה שהירושלמים משחקים העונה בטדי, לאחר שהאצטדיון אושר בתחילת השבוע. תהיה זו התמודדות בין שתי הקבוצות היחידות בליגה עם מאזן מושלם.

"בית"ר ירושלים עוברת טלטלה, זה נכון, אבל אני רוצה להתרכז במשחק הקרוב", הכריז גיל לבנדה בפתיחה והבהיר שלא יתייחס לשאלות בנוגע לסערת אלי כהן וסיפר: "הייתה לי איתו שיחה רגילה. הוא נשמע שבור, אבל הוא בחור חזק והוא יתמודד".

מאמן בית"ר המשיך: "אנחנו מתרכזים רק במשחק. בבית"ר תמיד קורה משהו, וכל דבר שקורה במועדון גדול תופס נפח. התפקיד שלנו זה להתרכז במטרה ולהמשיך במומנטום. בית"ר היא מעל הכל. מעל כל שחקן או בעל תפקיד כזה או אחר. מה שקרה לא נוח לאף אחד, אבל זה קרה. מתרכזים בעשייה המקצועית".

על המשך דרכו בתור מאמן בית"ר, אמר לבנדה: "אמרתי מההתחלה - אני עובד של המועדון. בכדורגל אי אפשר להסתכל קדימה, אין טעם להתעסק בהגדרות. מאמן זר? לא מתפקידי לקבוע. לא אתאכזב אם יחליפו אותי. מתרכז במשחק מול הפועל חיפה".

לבנדה דיבר בנוסף לקרב בין שתי הקבוצות המושלמות: "כולנו ציפייה למשחק בטדי, הקהל דוחף אותנו. באנו לאימון רגיל, ניתחנו את המשחק של מכבי פ"ת, כל כולנו במשחק החשוב מול הפועל חיפה. היא קבוצה מצוינת, מאוד כשרונית בחלק הקדמי. יש לנו משחק מאוד קשה, לא סתם היא נמצאת איפה שהיא נמצאת".

"נראה אחרי האימון מי כשיר ומי לא, יש לנו סגל רחב. מי שנכנס נותן תרומה וגם הפעם הוא יהיה טוב. השחקנים מרימים את עצמם. הם מקצוענים. השחקנים המובילים יודעים להכניס לטירוף גם את הצעירים".

לבנדה נשאל על המדיניות של בית"ר בנוגע לשחקנים ערבים, אבל בשלב זה הדובר, אושרי דודאי לקח פיקוד: "העשייה שלנו בשנתיים האחרונות נגד הגזענות מקבלת ביטוי בכל מקום. וקיבלנו אות פורץ הדרך מהנשיא. לשאול על כל שחקן ערבי זה פופוליסטי. אלי טביב אמר שזאת עניין של מדיניות. בית"ר פתוחה לכל אחד, כל התעסקות במשהו אחר רק מסיטה ממה שחשוב".

גם הרכש החדש שון גולדברג, דיבר: "אני מאוד שמח שהגעתי, הכרתי אנשים מדהימים ואני מסתגל. יש לנו משחק מאוד חשוב, מקווה שיהיה בסדר בשבת. הניצחון על מכבי פ"ת נתן לנו ביטחון ויצרנו מומנטום. אליפות? בית"ר מועדון גדול ושואף גבוה, לא רוצים לדבר סתם".

המגן נמנע גם הוא מלדבר על סוגיית אלי כהן: "לא מתפקידנו להתעסק בדברים האלה. עברנו דברים לא קלים, אבל אנחנו שחקנים מקצוענים וצריך לשים הכל בצד. התחלנו מצוין, יהיה משחק מאוד קשה. מקווה שעם הדחיפה מהקהל ניתן יכולת טובה ונמשיך".

לנושא אחר. בית"ר רשמה ניצחון בשתי בוררויות מול ארסיניו ולפורט ההולנדי ורועי זיכרי. השניים תבעו כחצי מיליון ש"ח מהקבוצה והבורר קבע כי זיכרי יקבל 10 אלף ש"ח, בעוד ולפורט יקבל 60 אלף שקל. את בית"ר ייצג עורך הדין רוני מוזסון.

הדפס