דאגה במכבי ת"א מקצב ספיגת השערים

8 קבוצות חטפו פחות בליגה. ראייקוביץ' חולם על גביע העולם. קיארטנסון בסגל איסלנד לטורקיה

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  06.10.17 - 10:34
תחילת כתבה

למרות המחמאות הרבות לפרדרג ראיקוביץ' ולחיבור בין טל בן חיים וז'אן סילבן באבין במכבי תל אביב יודעים שיהיה קשה להתמודד על האליפות, אם הקבוצה תמשיך לספוג בקצב הזה. כרגע ממוצע הספיגות שלה עומד על 1.33 שערים למשחק, יותר מ-8 קבוצות בליגת העל.

גורם בקבוצה: "צריך לשפר את נתון ספיגת השערים. יש שחקנים טובים ואנחנו מאמינים שהסטטיסטיקה תתייצב". לשם השוואה בעונה שעברה ספגה הקבוצה שלושה שערים לאחר שישה מחזורים ואת כל העונה סיימה עם 28 ספיגות.

מכבי תל אביב ביצעה חריש עמוק בחוליית ההגנה, הבאנקרים היחידים נותרו השוער, פרדרג ראיקוביץ' וטל בן חיים הותיק. אלי דסה עדיין פצוע, איתן טיבי איבד את מקומו בהרכב לבאבין וכך נוצרה הגנה חדשה, כאשר גם הקישור האחורי עבר שינוי לאחר עזיבתו של גל אלברמן.

באבין רשם עד כה שלושה משחקי ליגה, בהם הקבוצה ספגה ארבעה שערים, אך במכבי תל אביב מרוצים מאוד מהצרפתי שמשלב כוח פיזי, ניסיון וראיית משחק. הערב נבחרת ישראל צפויה לפתוח עם לא פחות משלושה שחקני הגנה של מכבי תל אביב במשחקה נגד ליכטנשטיין, אופיר דוידזאדה, טל בן חיים ואיתן טיבי.

נציג נוסף של הצהובים שצפוי לפתוח היום במשחק נבחרת ארצו הוא השוער, פרדרג ראיקוביץ' שלמרות הספיגות זוכה לשבחים רבים. סרביה תפגוש הערב את אוסטריה כאשר ניצחון יבטיח לה את הכרטיס למונדיאל ברוסיה. השוער הצעיר פתח בניצחון על מולדובה בכינוס הקודם וע"פי אתרים בחו"ל צפוי לפתוח גם הערב.

נציג נוסף של הצהובים שקרוב להעפלה למונדיאל הוא החלוץ האיסלנדי, וידאר קיארטנסון שקבוצתו נמצאת במקום השני בבית 9 עם אותו מספר נקודות כמו המובילה, קרואטיה. איסלנד תצא היום למשחק חוץ קשה בטורקיה, במשחק האחרון של הקבוצה מסקנדינביה, החלוץ הצהוב לא זכה לדקות משחק, אך ברב המקרים הוא עולה כמחליף. בשלוש ההופעות האחרונות שלו במכבי תל אביב הוא לא כבש והצוות המקצועי רוצה לראות אותו חוזר לכבוש.

בתוך כך, לאחר שהתאמנו אתמול, היום יצאו השחקנים והצוות המקצועי לחופשה שתמשך עד יום שני. במכבי תל אביב העדיפו להתאמן אתמול בבוקר, בעוד רב קבוצות ליגת העל נחו וישובו להתאמן ביום ראשון. בכל מקרה גם באימון ביום שני, ששת נציגי הנבחרת ייעדרו.

הדפס