אם יושעה לתקופה ארוכה, צדק עשוי לשחק בליגה א'

בב"ש בודקים אלטרנטיבות לבלם שנתפס עם חומרים אסורים בדמו. במקרה ובאופ"א יציינו כי הוא לא יוכל לשחק בליגות בכירות, השחקן יעבור לליגה נמוכה כדי לשמור על כושר

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  13.10.17 - 15:45
תחילת כתבה

במקרה ויושעה לתקופה ארוכה, בלם הפועל ב"ש שיר צדק עשוי לעבור תשחק בליגה א' כדי לשמור על כושר, עד שיוכל לחזור לליגת העל. בימים האחרונים בדקו בב"ש את העניין מול ההתאחדות לכדורגל ומול מקרי עבר של שחקנים שנתפסו עם חומרים אסורים. בהתאחדות הבהירו כי הסיכוי אפשרי, אם אופ"א שתתכנס לדון בעניינו של צדק בקרוב, תחליט כי הוא מושעה ממשחק בליגות מקצועניות.

במידה ולא יצויין אילו ליגות, ההשעייה תהיה תקפה לכל ליגה שמאוגדת באופ"א. "הכל תלוי במה שאופ"א תחליט. לנימוקי ההחלטה יהיו השלכות", אמר גורם בהתאחדות. נכון להבוקר, טרם קיבלה ההתאחדות תאריך לדיון של הבלם שנמנה על הסגל הרחב של נבחרת ישראל והיה שותף פעיל בקמפיין האחרון, יותר מכל שחקן הגנה אחר. אגב, ברגע (אם וכאשר) שיורשע, החוזה של צדק בב"ש בטל, והוא לא יקבל שכר מהמועדון.

כזכור, פרשת שיר צדק החלה לפני כשבועיים וחצי, אז כינס מסיבת עיתונאים יחד עם בעלי ב"ש אלונה ברקת. בתחילה הדברים היו לא ברורים ורק נאמר כי נמצאו חומרים אסורים בדמו. לאחר מספר ימים הגיעו התוצאות של בקבוקון B ולפיהן צדק צרך חומר אסור בשם אוקטופמין (OCTOPAMINE).

המקרה עבר לטיפולה של ועדת המשמעת של אופ"א שתפסוק את עונשו של השחקן, שעשוי להגיע גם לשנתיים מחוץ למגרשים. באר שבע כידוע לא תעמוד לדין כקבוצה, למרות שהבלם שיחק בשורותיה עם הסמים בדמו, זאת כיוון שעל המועדון נגזרת אחריות רק במקרה ששני שחקנים ומעלה נתפסים עם חומרים אסורים.

הדפס