"לבעלים של קבוצה יש אמירה, ואוי ואבוי אם לא"

אחרי ההפסד בבכורה שלו מול בני סכנין, מאמן בית"ר ירושלים התייחס למעורבות אלי טביב: "מי מקבל את ההחלטות? כולם יחד. בוריס קליימן הוא השוער הראשון". איתי שכטר: "הפגרה עשתה לנו טוב. הקבוצה שלנו זקוקה לשפיות. נתניה? הגיע הזמן שננצח גם בטדי"

מערכת אתר ערוץ הספורט  13.10.17 - 13:37
תחילת כתבה

ספק אם בני בן זקן חשב שהוא יגיע לבית"ר ירושלים. המאמן שפתח את העונה בהפועל עפולה מצא את עצמו נכנס לתוך סיר הלחץ של הקבצה מהבירה, שהחליפה לפני שני מאמנים. אחרי ההפסד לבני סכנין במשחקו הראשון כמאמן בית"ר י-ם ובצל הקולות הרבים שמפקפקים בהתאמתו לתפקיד, דיבר היום (שישי) בני בן זקן ברדיו ירושלים לקראת המפגש של קבוצתו מול מכבי נתניה ביום שני. בן זקן התייחס למעורבות הבעלים בקבוצה, הלחץ סביב המועדון והעבודה מול הכוכבים.

"הגודל של המועדון גורם לך לצביטה, אתה מבין שאתה צריך לשנות תפיסה. אני מבחינתי מרגיש מוכן, אבל יש דברים שלא בשליטתי", בן זקן פתח את דבריו, "גדולים ממני לא הצליחו בבית"ר, אין לי ספק שמוקדי הלחץ יכולים לבלוע אותך, אבל אני לא מרוכז בזה. אני בא לעבוד".

השאלה הבוערת סביב בית"ר ירושלים נוגעת למעורבות הבעלים, אלי טביב, בקבוצה. בן זקן אומנם לא הצהיר באופן חד משמעית שטביב מתערב לו מקצועית, אך מצד שני לא הכחיש שהוא לא מקבל את ההחלטות לבדו. "טלפונים שמעבירים מסרים על הספסל? אצלי זה עוד לא קרה. אני מדבר רק עם אלי אוחנה, הוא עוזר לי מאוד. איך אני עושה שאצלי זה יסתיים אחרת ממאמנים אחרים? זה אתגר של כל המועדון ביחד ולא רק שלי. אם אוחנה וטביב יבקשו להתערב, נדע לקבל את ההחלטות ביחד. בעל הבית היום הוא בעל הממון ויש לו אמירה, אוי ואבוי אם לא תהיה לו".

בסיום, המאמן התייחס לסוגיה נוספת שמעסיקה את הצוות המקצועי של בית"ר נוגעת לבוריס קליימן. השוער שסופסל מול בני סכנין וצפה מהצד בסתיו שושן פותח על חשבונו, עשוי לחזור לשער הקבוצה מהבירה, לפחות על פי דברי המאמן: "הגעתי אחרי שההחלטה הזו יצאה לתקשורת ובישרו לקליימן, זה היה טבעי להשאיר את זה. אין למישהו ספק, בוריס קליימן הוא השוער הראשון שלנו".

גם קפטן הקבוצה, איתי שכטר, דיבר באותה מסגרת והתייחס למצב של הקבוצה: "ברמות האלה האחריות היא של כל שחקן לעצמו. אני, וכל שחקן אחר, לא מסתכלים אם המאמן הוא צעיר ואז אנחנו נותנים 60% או 70%, זה לא עובד ככה. יש קהל, יש מועדון, אנחנו מקצוענים. גם בבית"ר י-ם, ואולי במיוחד בבית"ר, צריך שפיות. אי אפשר שאחרי ניצחון יגידו שאנחנו רצים לאליפות ואחרי הפסד לחשוב שזה אסון. אנחנו צריכים לבוא ולעשות את העבודה שלנו על המגרש. סבלנו גם מחוסר מזל במשחקים מסוימים. היינו צריכים לנצח את הפועל חיפה, לגמור את המשחק כשהוא היה בידיים שלנו".

"הפגרה עשתה לנו טוב. זה נתן זמן גם לבני ללמוד את הקבוצה, מה יכול לעבוד יותר ומה פחות", הוסיף החלוץ בן ה-30, "יש לנו עכשיו משחק סופר קשה מול נתניה. עדיין לא ניצחנו העונה בטדי, הגיע הזמן שזה יקרה עכשיו. זה משחק בין שתי התקפות מצוינות, שני מועדונים גדולים. לטעמי נתניה היא בית"ר בקטן, אני מאמין שהם גם יביאו הרבה אוהדים. אני מאמין שניצחון ייתן לנו הרבה ביטחון להמשך. אני לא יודע מי יבעט את הפנדל הבא, זה תלוי בהרגשה שלי ושל אחרים".

הדפס