קונובלוב: "אני חולם לחזור לבית"ר ירושלים כמאמן"

הזכרונות מתקופתו אצל הצהובים שחורים ("כבר בנתב"ג אמרו לי שאני מספר 1"), ירידת הרמה באוקראינה ("שחקנים מקומיים מחפשים לצאת החוצה"), והרצון שבנו יילך בדרכו. סרגי קונבלוב, פעם בבית"ר י-ם, חזר לישראל עם בנו שנבחן כעת בהפועל עכו. צפו בראיון

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  08.01.18 - 15:10
תחילת כתבה

אוהדי בית"ר ירושלים לבטח זוכרים את הקשר האוקראיני, סרגיי קונובלוב ששיחק במדי הקבוצה בתחילת שנות האלפיים. את רב הקריירה שלו הוא העביר בדינמו קייב ודנייפרו מאוקראינה, אך את התקופה בישראל הוא לא ישכח.

קונובלוב הגיע לישראל, אחרי שבנו, ניקיטה, נבחן כעת במדי הפועל עכו, כשהוא חולם ללכת בדרך של אבו. "אבא שלי בשיא הקריירה שלו שיחק כאן בישראל במדי בית"ר", הילד מספר, "הייתי שמח להישאר כאן וללכת בעקבותיו ולשחק כדורגל, כרגע הכל מוצא חן בעיני והלוואי וזה יישאר ככה".

"אתמול דיברתי בטלפון עם איציק (קורנפיין), דוד אמסלם וז'אן טלסניקוב ועופר טלקר. שמחתי מאוד", אקס בית"ר התמלא נוסטלגיה, "אלה לא היו זמנים טובים לבית"ר, אבל הנשמה והשחקנים שאהבו את המועדון. אני זוכר הכל. שיחקתי פה רק שנה אחת, אבל אלה היו זמנים טובים. אולי השנה הזאת לא הייתה הכי טובה עבור בית"ר, אך אני נהנתי מאוד כמו גם המשפחה שלי".

כבר עם נחיתתו בישראל גילה שלמרות שעברו 15 שנים, השם קונובלוב עדיין חקוק בזיכרונם של חובבי הכדורגל בישראל: "כשהגעתי לנמל התעופה בן גוריון, ניסיתי להיכנס לישראל ונשאלתי מה מטרת הביקור שלי ואמרתי תיירות, הבחור שאל: האם זו הפעם הראשונה שלך בישראל ועניתי: הייתי פה כבר, אבל זה היה לפני המון שנים. הוא הראה לי תמונה שלי ושאל אם זו אני ואמר אתה מספר 1. אתה יכול להיכנס לישראל".

לטענתו בעקבות המלחמה בין רוסיה לאוקראינה בקרוב צפויים להגיע לישראל יותר שחקנים אוקראינים. "דינמו קייב ושחטאר דונייצק שיחקו טוב מאוד באירופה, הרמה של הליגה האוקראינית לא כל כך טובה", הוא מספר, "יש לנו בעיה לא רק ברמת הכדורגל, אלא במדינה כולה. לדעתי הרמה של הכדורגל האוקראיני בירידה, זאת הסיבה ששחקנים שיש להם צ'אנס לעזוב, פשוט עוזבים".

למרות ששיחק תקופה קצרה במדים הצהובים שחורים, את האוהדים הוא זוכר, אך בטדי עדיין לא ביקר: "יש לבית"ר ירושלים קהל מצוין ויש לי זמן קצר לבקר, ביקרתי בעיר העתיקה בעכו, ראיתי את חיפה מהחלון במלון שלי. אני מאושר. אולי הבן שלי יבקר בטדי בלעדי".

קונבלוב שמאמן כיום בליגה השנייה באוקראינה, לא פוסל קאמבק לבית"ר ירושלים והפעם על הקווים. "חולם יום אחד אשוב לירושלים כמאמן, אי אפשר לדעת", הוא מייחל, "כעת אני מאמן קבוצה בליגת המשנה באוקראינה ומנסה לעלות עמה לליגה הבכירה".

הדפס