"טביב חצה קווים אדומים. בית"ר מוחזקת כבת ערובה"

ראש העירייה בראיון לרדיו י-ם נגד הבעלים ("אלחם בו כדי לשחרר את הקבוצה. הוא מתעמר בה") ודיבר גם על המו"מ עם חוגג: "המחיר עולה כל הזמן. ההתנהלות לא מקובלת"

תומר לוי
תומר לוי  10.08.18 - 13:04
תחילת כתבה

פתיחת ליגת העל הולכת ומתקרבת אבל בבית"ר י-ם אין התקדמות במשא ומתן על רכשית המועדון בין אלי טביב למשה חוגג. ההערכה היא שבסוף השבוע לא תהיינה התפתחויות והתקדמות במגעים, אם תהיה, תתרחש רק בתחילת השבוע הבא, אז גם טביב יחזור לארץ ואולי ייקח חלק בפגישות עם חוגג.

בסביבתו של חוגג מותחים ביקורת עדינה על ההתנהלות של טביב: "הצעה אפשר לעלות ואפשר להוריד, אבל לא יכול להיות שלא מעלים הצעה על מסמך. זכותו של טביב לדרוש כמה שהוא רוצה, אבל שיציג מסמך שנדע סוף סוף מה התג מחיר. 20, 24 או 28 מיליון, כל עוד אין מסמך אי אפשר לנהל מו"מ רציני". מקורבי חוגג מבהירים כי הוא לא מציב אולטימטום ומעוניין למצות את המו"מ, אבל אם הצעה לא תעלה על הכתב, לא ניתן להתקדם.

מי שנכנס ביממה האחרונה לעובי הקורה הוא ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת, שהבטיח בראיון לערוץ הספורט שיעשה הכל כדי להוציא את הקבוצה מטביב ולהעביר אותה לרוכש אחר. בראיון היום לרדיו ירושלים, ברקת תקף את הבעלים. "טביב חצה קווים אדומים. ביקשתי ממנו שיעביר את הקבוצה לאדם החדש או שימשיך להשקיע בקבוצה", הוא מסביר, "בית"ר זה לא נכס פרטי והיא לא שייכת לבעלים, אלא לקהל. אלחם בטביב כדי להחזיר את הקבוצה לנכס האמיתי שלה, שזה הקהל. קורא לספונסרים לא לתמוך ולא לסייע בשלב זה לבית"ר של טביב".

בהמשך, ברקת הבהיר הבהיר שההתנהלות של הבעלים הנוכחי לא מקובלת בעיניו: "אני בתחושה שטביב חושב שאם הקבוצה תהיה במצוקה מישהו ישלם יותר כסף כדי שהיא לא תהיה במצוקה. יכול מאוד להיות שעדיף ללכת לפירוק ולהתחיל מחדש".

ראש העיר גם הבהיר שהוא לא מעורב במשא ומתן יתר על המידה, אך ממה שהוא יודע, טביב מערים קשיים:  "מעדיף לא לפרט לגבי מה שאני יודע על העסקה. מה שכן, אני כל הזמן שומע שטביב מעלה את המחיר וזה פשוט לא מקובל".

בהמשך ישיר לכך, חוגג מבקש לשים את כל החובות על השולחן כדי שיידע בדיוק מהו גודל החובות ושלא יתגלו הפתעות בהמשך. הערכה היא שהחוב עומד על כ-8 מיליון ש"ח. בנוסף, יש גם מגבלת זמן והליגה נפתחת בעוד שבועיים. נכון לעכשיו, ההתאחדות עידכנה את הבקרה בנוגע לרוכש, אבל אם לא תהיה התקדמות בתחילת השבוע, הבקרה תוציא את מכתב ההתראה שייתן שבוע אחד לבית"ר להעמיד תקציב.

הלחץ הוא על טביב. אם העיסקה תיפול, בעלי בית"ר יצטרך להעמיד תקציב שלא ייפול מ-22 מליון שקלים שיכלול את רוב החוזים. טביב יודע שאם לא תהיה התקדמות הלחץ של האוהדים עליו יגבר בצורה משמעותית, והוא יהיה חייב למכור את עידו ורד ולשחרר את אריק סאבו. גורמים רבים מפעילים לחץ על טביב כדי שיוצא לפועל את העסקה.

מי שנראה מאוד עצבני הוא סאבו שנחוש לעזוב. הסלובקי נזרק מהאימון של אתמול אחרי שענה לגיא לוזון. "הוא במצב מאוד לא פשוט הוא מבין שיש מצב שביתר יורדת מהעיסקה שלו והוא במצב לא ברור", אמרו שחקנים בקבוצה. ורד ממתין להתפתחויות בנוגע לרוכש החדש ואז יחליט מה לעשות.

הדפס