פרסום ראשון: קרלוס קוויאר שוחרר מבית"ר

לוזון הודיע לבלם שהוא לא בתכניות, עשוי לעבור לבני יהודה. אפשרות: אז'ובל יחתום, וארן יעבור להפועל חיפה. המועדון מהבירה יפנה לק"ש בנוגע לאפונסו טיירה

תומר לוי
תומר לוי  16.08.18 - 08:39
תחילת כתבה

פרסום ראשון: בשיחה שהתקיימה הבוקר (חמישי) בין גיא לוזון לקרלוס קוויאר הודיע מאמן בית"ר ירושלים לבלם שהוא רשאי לחפש לעצמו קבוצה אחרת, שלושה חודשים בלבד אחרי שחתם במועדון.

המהלך הפתיע את השחקנים בבית"ר ירושלים. על פי ההערכות, גיא לוזון רוצה לצרף מגן שמאלי וקשר אחורי זר, לכן הוא חייב לשחרר חלק מהזרים בסגל הנוכחי ומי שנאלץ לשלם את המחיר הוא הבלם הספרדי, למרות שגילה יכולת טובה לאורך הקיץ ובמשחקי ההכנה.

שחקנים בבית"ר סיפרו עוד אתמול לפני השחרור של קוויאר כי "קשה להאמין שלוזון ישחרר אותו. הוא רק מפרגן לו באימונים". הבלם עצמו עשוי לעבור לבני יהודה, שרצתה את טל בן חיים עוד לפני שזה חתם בבית"ר.

במקביל, בית"ר ירושלים ממשיכה להתרגל לעידן החדש תחת הבעלים החדש, משה חוגג, ומנסה להתחזק עד תום מועד חלון ההעברות של הקיץ. אחרי צירוף טל בן חיים, שחתם היום על החוזה והצטרף לחבריו לאימונים, ולאחר שהשמות הנוצצים של מאור בוזגלו וערן לוי הועלו, כעת בקבוצה מהבירה שוקלים לפנות להפועל עכו בעניין בן אז'ובל.

מלבד זאת, ישנה התעניינות באפונסו טיירה ובבית"ר עשויים לפנות לקריית שמונה בנושא עוד היום. איזי שרצקי לא שלל את זה שהקשר עשוי לעבור לבירה ואמר: "אמנם יש לו חוזה, אבל זו החלטה שלו. אם הוא ירצה ללכת, אני אשחרר אותו".

בבית"ר מאמינים שהחלוץ, שמעורר עניין אצל קבוצות רבות בליגת העל ומכבי חיפה כבר בדקה מה מחירו, יכול לשדרג את החוליה הקדמית בעונה החדשה. הקבוצה כבר הגיעה עימו לסיכום בעבר, אבל אז סוגיית הבוררות של הפועל עכו תקעה את המעבר ופוצצה את העסקה בסופו של דבר. אם אז'ובל יגיע לטדי, לא מן הנמנע שדווקא אנתוני וארן יהיה זה שישוחרר, כאשר הפועל חיפה כבר מעוניינת לקלוט אותו במקום אלי אלבז שצפוי לעזוב.

גם בעמדת השוער בית"ר שוקלת שידרוג ומנסה לצרף את אמיליוש זובאס מבני יהודה או ארנסטס שטקוס מהפועל חיפה. הרבה שמועות וספקולציות מופרחות לאוויר בימים האחרונים אחרי שבית"ר עברה מידיו של אלי טביב לאלו של משה חוגג. לפי שעה, ברונו איבה לא צפוי לחתום ובקבוצה יחפשו קשר אחורי איכותי יותר. מיחאי קורהוט, אקס הפועל ב"ש, עדיין מועמד לתפקיד המגן השמאלי, אבל לקבוצה יש מספר מועמדים נוספים במקביל.

הבעלים החדש משקיע מאמץ לצרף את ערן לוי, למרות התנגדות בקרב אנשי הצוות המקצועי, עליה כבר פרסמנו בערוץ הספורט. חוץ מזה,ההערכות הן שרק פיצוץ במו"מ בין ליאור רפאלוב לסטנדרד ליאז' יביא את הקשר הוותיק לשקול אפשרות של חזרה לישראל. חוגג, אגב, נמצא בקשר ישיר עם הבקרה התקציבית ב-24 השעות האחרונות בנוגע לכל הערבויות שהוא צריך להפקיד ובשבוע שעבר הוא יסגור את הפערים.

מלבד זאת, גיא לוזון עדיין לא עבר בבקרה התקציבית ולא יעמוד לרשות בית"ר במשחק הדירוג מול מכבי פ"ת. מי שיאמן את הקבוצה מהבירה הוא מאמן הנוער סמי מלכה.

השחקנים בקבוצה מספרים שהשמועות והספקולציות לאחרונה גורמות להרבה אי שקט בתוך הקבוצה. ממה שבמועדון בטוח יכולים להיות מרוצים זה מקצב מכירת המנויים ומקווים שהעלייה במכירה תימשך גם בימים הקרובים.

הדפס