היגיון בשיגעון: ההסבר למהלכים של ב"ש

בדיקת ה-MRI שטרפה את הקלפים בעמדת המגן השמאלי, סוגיית השוער השני והחיזוק הבא? אחרי שבוע סוער בב"ש, עושים סדר עם הרציונל שהביא למהלכים. מאחורי הקלעים

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  10.09.18 - 13:45
תחילת כתבה

סקנדל או פסטיבל. אחרי שבשנה שעברה התמודדה עם אינספור תקריות, נראה שהקיץ הזה היה המשך ישיר של הטלטלות בהפועל ב"ש. שלושה שוערים עמדו בין הקורות עד שלבסוף אריאל הרוש הגיע.

שמואל שיימן הצטרף אחרי משא ומתן עיקש בינואר, אך עזב במפתיע לבית"ר, כשבחלק הקדמי טוני וואקמה עזב לטורקיה, לטובת נייג'ל האסלביינק. אחרי שבוע סוער במיוחד, עושים לכם סדר עם קצת היגיון בתוך אינספור המהלכים שביצעה האלופה בקיץ. מאחורי הקלעים.

מגן שמאלי: קאמבק מפתיע לאורן ביטון?
מתחילת העונה שמואל שיימן תיפקד כמגן השמאלי הבכיר, בוודאי אחרי הפציעה הקשה של אורן ביטון. יחד עם זאת, אבחנה רפואית אחת גרמה לשינוי התפישה. הפועל ב"ש חיפשה דרכים להתמודד עם הבור התקציבי שנוצר אחרי ההדחה מאירופה, כשלפתע אורן ביטון טרף את הקלפים.

אחרי שאובחן שקרע את הרצועה הצולבת, בדיקת MRI גילתה לא מזמן כי השחקן אומנם קרע את הצולבת, אבל עדיין מסוגל להתאמן כמי ולא יצטרך טיפול כירורגי. ביטון ימשיך בתקופה הקרובה בחיזוק הברך בכדי לנסות לשחק ללא ניתוח, בדומה למקרה מיגל ויטור ששיחק תקופה קצרה ללא ניתוח.

מהסיבה הזו ומתוך הנחה שיחזור לשחק מוקדם מהצפוי, החליטו באלופה שאפשר לוותר על שיימן ובכך לחסוך את חוזהו. עד שביטון יחזור, מיחאי קורהוט, שעדיין מחזיק בחוזה, יחזור לעניינים ויתפקד כמגן הבכיר, בעוד ז'וליאן סטו יהווה גיבוי לעמדה הזו, על אף שהוא לא מגן שמאלי טבעי. חשוב להבהיר, בב"ש העריכו את קורהוט ואת יכולתו וההחלטה לוותר עליו נבעה בעיקר מהעובדה שהוא תפס משבצת של זר.

עמדת השוער השני
אחרי שאריאל הרוש חתם, היה ברור ששוער הנבחרת ישמש כשוער הראשון, בעוד דודו גורש הוותיק יתופקד כגיבוי שהוכיח שאפשר לסמוך עליו. למרות שקיבל לא מעט אהבה בב"ש, גורש עדיין רוצה לשמש כשוער בכיר. ברגע שקיבל את ההצעה מבית"ר י-ם והבטחה להיות שוער ראשון, הוא ביקש מראשי האלופה לאפשר לו לעבור, ואלו לא עמדו בדרכו מתוך הערכה על תרומתו למועדון.

לגבי עמדת השוער השני, קיימת התלבטות בין אוהד לויטה לבין איתמר ניצן, כשגם רם שטראוס הוצע למועדון, אך בצוות המקצועי מעדיפים כרגע למצות את האופציות האחרות. הקהל דוחף להחתים את לויטה, ששיחק בב"ש בעבר, נחשב לאהוד ביציעים ויסכים להיות שוער שני. מנגד, ניצן הבהיר כי רק הצעה כספית גבוהה תגרום לו להגיע על תקן שוער מחליף. מסיבה זו הנטייה בשלב זה היא לצרף את לויטה הוותיק.

עדיין לא נאמרה המילה האחרונה בגזרת הרכש
למעשה החלק הקדמי של הפועל ב"ש כמעט סגור. אחרי עזיבת טוני וואקמה, מי שימלא את החלל של החלוץ הוא נייג'ל האסלביינק, שהיה העדיפות הראשונה של ברק בכר בקיץ ויכול לתפקד באגף ובמרכז ההתקפה. מוחמד גדיר ועמרן אלקרנוואי עזבו כדי לחסוך 200 אלף דולר משכרם, כשבשלב זה גיא מלמד ובן שהר צפויים להישאר ולהיאבק על מקום בהתקפה יחד עם עדן בן בסט.

אגב שהר, החלוץ יצא מהפגישה עם אלונה ברקת מדוכדך ובהרגשה שבמועדון מראים לו את הדרך החוצה. שהר מחזיק בחוזה לעוד 4 שנים, משתכר 480 אלף דולר נטו בעונה, ללא סעיף יציאה. הבעיה של ב"ש היא שקשה לראות קבוצה משלמת לו את השכר הזה ולוקחת על עצמה את כל חוזהו, וזאת על אף שמכבי ת"א ובית"ר י-ם מודעות לסכום ולא נרתעו בשיחה שקיימו עם סוכנו, רונן קצב.

במהלך הפגרה תנסה אלונה ברקת להחתים שחקן נוסף לחלק הקדמי לעמדת 50/50, שכן גם הבעלים מבינה כי הסגל לא מספיק חזק כדי לרוץ לאליפות רביעית ברציפות. דויד סימאו, קשר התקפי שמזכיר בסגנון שלו את אובידיו הובאן, קיבל פנייה מהמועדון, אך כרגע קיים קושי במשא ומתן עימו ובקבוצה בודקים במקביל אופציות נוספות.

מלבד החיזוק שהגיע מבחוץ, ב"ש צפויה לקבל תוספת כוח משמעותית לסגל בקרוב. דור אלו וחאתם עבד אלחמיד יחזרו מפציעות אחרי הפגרה, בעוד מיכאל אוחנה ומיגל ויטור אמורים לשוב למגרשים בדצמבר. בכל מקרה, לצד כל התכניות, תהיו בטוחים שעד סוף החלון, ב"ש תמשיך לספק הפתעות.

הדפס