חיפה הודיעה: הושג סיכום עם פרטיזן בלגרד על סומא

הרכש המיועד יגיע לישראל והוא צפוי להצטרף בהשאלה עם סעיף רכישה בסיום העונה: "שמעתי מסטויקוביץ' שזו מדינה שאהנה לשחק בה". הירוקים לא יסכנו את ג'ורג' מנדג'ק

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  12.09.18 - 22:00
תחילת כתבה

סיידובה סומא מתקרב למכבי חיפה. הירוקים הודיעו הערב (רביעי) שהושג סיכום עם פרטיזן בלגרד על הצטרפותו של הקשר הגינאי ושהוא יגיע לישראל להתרשמות הדדית. עם זאת, מוקדם יותר דווח בסרביה שהעסקה נסגרה והוא יגיע לחיפה בהשאלה עם סעיף רכישה בסיום העונה.

סומא אישר הבוקר כי הדברים על סף סגירה: "ממה שהבנתי אני אמור להגיע לבדיקות רפואיות. ראיתי באינטרנט סרטונים של הקהל ושמעתי מסטויקוביץ' שזו מדינה שאני אהנה להיות בה ולשחק בה כדורגל".

בתוך כך, קשרה הקמרוני של מכבי חיפה, ג'ורג' מנדג'ק, שנפצע במהלך ה-1:1 של נבחרת קמרון מול קומורוס במוקדמות אליפות אפריקה, עבר בדיקת אולטרסאונד בה לא נמצאו ממצאים חריגים, אבל בקבוצה בכל זאת לא צפויים לסכן אותו במשחק הקרוב מול בני יהודה ביום ראשון באיצטדיון המושבה.

מי שצפוי לתפוס את מקומו של מנדג'ק במרכז השדה של הירוקים הוא נטע לביא שתורגל במקומו באימונים האחרונים ולצידו סינטיהאו סלליך ושלומי אזולאי, שוב כקשר אחורי. המאמן פרד רטן ייאלץ להסתדר גם הפעם ללא החלוץ המורחק מיכיל קראמר, כך ששון ויסמן הצעיר, שכבש בניצחון 0:2 על מ.ס אשדוד לפני הפגרה, יקבל הזדמנות נוספת להוכיח את עצמו כחלוץ. מוחמד עוואד וניקיטה רוקאביצה יוצבו גם הפעם באגפים.

חוץ ממנדג'ק וקראמר, שחקן נוסף שייעדר הוא הקפטן רמי גרשון, שעדיין לא התאושש לחלוטין מהסדק בצלעות ממנו הוא סובל והמשמעות היא שסאן מנחם ימשיך לשחק בעמדת המגן השמאלי. במכבי חיפה כבר מצפים לחזרתו של גרשון למגרשים ולא מן הנמנע שכשזה יקרה, הוא יחליף את אליסון דוס סנטוס כבלם וישתף פעולה עם נציג הירוקים בנבחרת, אעיד חבשי.

באימון האחרון קיים רטן אסיפה בה הקרין קטעי וידאו מהניצחון מול מ.ס אשדוד. "יש טעויות שאנחנו לא יכולים לחזור עליהן כי קבוצה אחרת תעניש אותנו", אמר ההולנדי באסיפה שנמשכה כ-20 דקות. "משחק הלחץ חייב להיות לאורך זמן והנעת הכדור חייבת להיות יותר מהירה". המאמן גם פירגן לחלק הקדמי שידע להגיע להזדמנויות למרות שלא נוצלו: "בפעם הבאה זה ייכנס".

הדפס