חוגג מוכן לשלם 1.5 מיליון יורו על כרטיסו של אינברום

הקשר שהגיע בהשאלה מגנט הרשים את הבעלים של בית"ר י-ם ב-2:3 על סכנין. הבוס החדש מרוצה: "ניצחון גדול של הקהל שלנו". הקבוצה תעמוד לדין בגלל חפץ שפגע בקוון

תומר לוי
תומר לוי  25.09.18 - 09:31
תחילת כתבה

בבית"ר ירושלים הורגשה אופוריה אחרי הניצחון 2:3 על סכנין אמש (שני). משה חוגג אמר למקורביו ובחדר ההלבשה לאחר המשחק: "זה ניצחון גדול של הקהל. נדהמתי, לא הפסיקו לעודד 90 דקות. חוויה מדהימה, ואני שמח מאוד גם על הניצחון הראשון וגם על כדורגל טוב. היו מהלכים יפים, ואת משחק ההגנה עוד נשפר, צריך לעבוד עליו".

בכלל הקהל קיבל הרבה נקודות זכות מהמועדון, כאשר גם מחיאות הכפיים בזמן שקלאודימיר פריירה יצא היו מרגשות. אף על פי כן, בית"ר תעמוד לדין לאחר שבדוח השופט איתן שמואלביץ' צויין כי בדקה ה-35 חפץ פגע בראשו של הקוון שגיא מצמבר. 

בקבוצה הביעו שביעות רצון גם מדן איינבינדר, שעלה לשחק חולה, ואף מהיכולת של עידן ורד ואור אינברום. את האחרון, שהגיע בהשאלה מגנט, הבעלים שוקל לרכוש. לבית"ר יש אופציה עליו במיליון וחצי יורו, וחוגג מוכן לשים את הכסף. כמו כן, הוצאות האבטחה של בית"ר על המשחק היו קרוב ל-350 אלף שקל.

ובכל זאת, קשה היה שלא להבחין בכך שיש הרבה בעיות בהגנה של בית"ר ירושלים. מצד אחד, קלטינס השתפר בעמדת המגן הימני, אבל מצד שני סכנין הגיעה להרבה מצבים ודי בקלות. "אנחנו רואים שיש לא מעט בעיות בהגנה. נעבוד קשה וננסה להשתפר, אין ספק שזה צריך להראות הרבה יותר טוב", אמר גורם במועדון.

טל כחילה אמר לאחר המשחק: "בוא נגיד שאנחנו מסתכלים על הסוף. ניצחנו, זה מה שחשוב, 3 הנקודות נשארו אצלנו בבית. ההגנה? בוא נגיד שאת הביקורות נשאיר למועדון. מה שנצטרך לתקן, נתקן באימונים. כולם נתנו 200% על המגרש וניצחנו".

על האווירה הבלם הוסיף: "יש לנו את הקהל הכי מטורף בארץ מבחינת עידוד. לא משנה באיזה מצב, הם תומכים ונותנים מעצמם הכל יחד עם משה חוגג, ואנחנו מאד מרוצים. אין יותר מדי על מה להסתכל. אנחנו עובדים משבת לשבת, נבוא בשבת הקרובה מול ק"ש ומקווים לנצח. לחץ השתחרר? אני אוהב לחץ, אז זה דבר טוב".

תגובתה של דוברות המשטרה בירושלים: "משחק הכדורגל בין הקבוצות בית"ר ירושלים ובני סכנין שהתקיים באצטדיון טדי: המשטרה הרחיקה 10 אוהדים ועצרה 4 בחשד להפרת הסדר הציבורי וביצוע עבירות לפי חוק הספורט. משטרת ישראל נערכה אמש החל משעות אחר הצהריים באצטדיון טדי וסביבו באמצעות עשרות שוטרים גלויים וסמויים שהוצבו במוקדים השונים בתוך ומחוץ לאצטדיון, על מנת לוודא קיומו התקין של המשחק".

"שוטרים גלויים וסמויים שפעלו סביב האצטדיון, איתרו אוהדים שניסו להכניס אלכוהול לשטח האצטדיון ודאגו להשמידו, סה"כ בוצעו 34 שפיכות אלכוהול. עם תחילתו של המשחק ובעת שירת ההמנון, החלו מספר אוהדים לקרוא קריאות ולנסות להפר את הסדר הציבורי, ובשלב זה פעלו השוטרים על מנת להוציאם מהאצטדיון ולהרחיקם, ועצרו 4 מתוכם. בהמשך המשחק ובסיומו פעלו השוטרים על מנת לאתר אוהדים נוספים שניסו להפר את הסדר הציבורי ועיכבו 10 מהם, שפרטיהם נלקחו והם הורחקו".

"שוטרי אגף התנועה שפעלו בצירי התנועה להזרמתם, גררו 14 רכבים שחנו בניגוד לחוק והפריעו לתנועה. החשודים שנעצרו הובאו לחקירה בחשד להפרת הסדר הציבורי וביצוע עבירות לפי חוק הספורט".

"משטרת ישראל פועלת כל העת תוך שימת דגש למניעת אלימות בספורט, ועושה כן ע"י הצבתם של שוטרים גלויים וסמויים במשחקים המתקיימים במגוון ענפי הספורט, וזאת במטרה לאתר ולמנוע כל אלימות, הן מילולית והן פיזית, על מנת לאפשר קיומם של המשחקים ולפעול בנחישות כנגד מי מהגורמים המנסים לשבש את מהלכו \ קיומו התקין של המשחק".

הדפס