"בית"ר היא כלי לימין קיצוני. יש להענישה"

7 עמודי תוכן בהם תיאור גילויי גזענות ומספר תמונות להמחשה נשלחו היום למשרדי אופ"א. המסר: דרישה ליד קשה נגד קהל הקבוצה והמועדון ("רוצים כדורגל נקי"). מי על החתום? "אוהדים מודאגים בישראל"

מערכת אתר ערוץ הספורט  16.03.11 - 11:50
מספר תמונות מיציעי טדי הופיעו במכתב
מספר תמונות מיציעי טדי הופיעו במכתב
תחילת כתבה

עמודים שלמים של ניתוח מעמיק, תיאורי גזענות ותמונות להמחשה נשלחו היום למשרדי אופ"א והמוסד למניעת אלימות בכדורגל האירופי. הדרישה: יד קשה נגד הגזענות של אוהדי בית"ר ירושלים. על המסמך חתומים: "אוהדים ישראלים מודאגים".

באנגלית רהוטה ותוך הסברים מפורטים ודוגמאות רבות, מפרט המסמך את התופעה הקשה של אלימות במגרשי הכדורגל הישראליים, ובפרט ביציעים הירושלמים. "בתקופה האחרונה בלתי אפשרי להגיע למגרש כדורגל בישראל מבלי לחוות תופעות גזעניות וקריאות לאומניות", נכתב ואצבע מאשימה הופנתה מיד, "מועדון אחד, מעל כולם, משקף את התופעה המסוכנת הזו, ונותן משמעות חדשה לניצול הכדורגל על ידי כוחות פוליטיים ימניים-קיצוניים".

"במקרה של בית"ר ירושלים, לא מדובר רק בהתנהגות של אוהדים, אלא שיקוף המדיניות הרשמית והלא רשמית של המועדון כולו", נכתב בנוסף, "הדעות הימניות הללו השתמרו לאורך השנים, תוך הימנעות ממושכת מענישה של רשויות הכדורגל המקומיות. המדיניות הזו חותרת לשמור על בית"ר 'טהורה' מנוכחות ערבית".

תמונה עם שלטים שהונפו באיצטדיון טדי צורפו למסמך התלונה, עם תרגום הכיתובים: "על עקרונות לא מוותרים"; "בית"ר טהורה לעד"; "בלי ערבים". גם קשר בין תנועת "כהנא חי" לבית"ר ירושלים תואר בפירוט (בצירוף תמונה שמתארת את דגל הארגון ביציע): "מדובר בארגון שהוכרז כארגון טרור ב-1994, זיהה את הפוטנציאל, החל לגייס תומכים בקרב אוהדי בית"ר וכיום פועל בחופשיות בקרב הקהל".

תיאור מעללי אוהדי בית"ר ממשיך עם הקריאות הגזעניות לעבר שחקני קבוצות אחרות, כאשר בין היתר צוטטו הקריאות: "אני שונא אותך סלים טועמה, אני שונא את כל הערבים" ו-"תנו לטוטו בננה", וכן תוארו מקרי אלימות כגון תקיפת שני גברים ממוצא ערבי באיצטדיון טדי.

כותבי המסמך לא מכוונים להעלאת הנושא לסדר היום, אלא לפעולה ממשית מצד אופ"א. "התופעות הללו, שלא מתקבלות על הדעת, לא זכו לטיפול ולא גררו ענישה. הגענו לנקודה שבה פעולות קיצוניות, שכלל לא קשורות לכדורגל, עושות את דרכן מבית"ר אל הרחוב הישראלי. כיוון שלהתאחדות הישראלית אין כל רצון או יכולת לטפל בתופעה, אנחנו דוחקים באופ"א להתערב באופן מיידי בנושא כדי לוודא שמועדון גזעני שכזה ייענש כראוי, ובכדי שאוהדים גזענים ייבעטו החוצה מהכדורגל ויפסיקו להרעיל אותו".

הדפס