פרסום ראשון: יובל נעים עוזב את הפועל פ"ת

המאמן הולך הביתה בשל רצונו של תומר סיני לשמש כסמכות המקצועית. הבעלים: "לא מרגיש רע. בכל מקום עבודה נוצרת לפעמים סביבה לא נעימה". נעים: "כשהגעתי למועדון היו לנו רק שתי נקודות"

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  13.04.11 - 15:25
נעים הולך הביתה (ברני ארדוב, וואלה)
נעים הולך הביתה (ברני ארדוב, וואלה)
תחילת כתבה

פרסום ראשון: יובל נעים סיים את דרכו בהפועל פתח תקוה. המאמן נפגש היום (רביעי) עם תומר סיני, מבעלי הקבוצה, והשניים סיכמו על פרידה מיידית, מחזור אחד לפני סיום העונה הסדירה בליגת העל. סיני ישמש עד לסיום העונה כמנג'ר המקצועי, כאשר מאמן השוערים שמעון מועלם ועוזרו של נעים, איציק שאקי, ישמשו כמאמנים.

"במחזור השמיני הצטרפתי כמאמנה של הפועל פ"ת, עת היתה עם שתי נקודות", אמר נעים בהודעה רשמית קצרה, "אני מסיים את תפקידי בתחושת גאווה וסיפוק, בזכות היותה קבוצה מלוכדת, בטוחה בעצמה, שמשחקת כדורגל אטרקטיבי ומהנה. אני מאחל להם הצלחה בהמשך".

מאוחר יותר התראיין נעים לתכנית הספורט של רדיו תל אביב ואמר: "זה משהו שמתבשל אצלי כבר שבועיים-שלושה. התוצאות שלי מדברות בעד עצמם - קידום הצעירים והרחוב הספורטיבי ישפוט. ראוי? את זה אתם תשפטו. אני בקטע המקצועי לא נותן לאף אחד להתערב. היחסים שלי עם תומר טובים, השאיפה שלו היא יותר הצד המקצועי ופחות הניהולי וזו זכותו. יש דברים שחשבתי שהוא לא צריך להתערב ובהם הוא התערב".

"את מי הוא הביא, את פביאן סטולר?", התייחס נעים למעורבותו של הבעלים, "הקש ששב את גב הגמל היה הפרסומים בתקשורת במשך שבועיים ברציפות. התכוונתי ללכת בסוף העונה, אבל אי אפשר כל יום לראות כתבה אחרת ואז צריך להתעסק בהן כשיש קבוצה שצריכה לשחק. בכל מקום שהייתי אני אהיה הסמכות המקצועית העליונה ואם לא אצליח שיבואו אליי בטענות. אני חושב שהפועל פתח תקוה תישאר בליגה. לדעתי יהיה מאמן מתוך המערכת ויהיה לתומר משקל כבד בהחלטה, או שהיא תהיה בלעדית שלו".

גם תומר סיני דיבר ברדיו ת"א ונתן את נקודת המבט שלו: "בכל מקום עבודה נוצרת לפעמים סביבה שלא נעים לעבוד בה. ישבתי היום עם יובל וכל אחד אמר מה שהוא מרגיש וסיימנו כידידים. יובל עשה עבודה טובה ואף פעם לא אמרתי שלא. לאחר השיחה בינינו הייתה אווירה לא טובה והוחלט ששני הצדדים ייפרדו. אני שנתיים עושה אותו דבר וקובע מי השחקנים ומי המאמן שיהיה פה. אני לא מרגיש רע עם זה. אם הפועל פ"ת תרד אני אחראי לזה". (מתוך תכנית הספורט של רדיו ת"א, רדיו דרום וקול הים האדום, בשיתוף ערוץ הספורט).

כרוניקה של פיצוץ ידוע מראש
סיני ונעים נמצאים כבר תקופה ארוכה בנתק מוחלט, זאת לאור השמועות על כך שהבעלים מתכוון להיות הסמכות המקצועית העליונה במועדון החל מהעונה הבאה, למרות הכחשותיו בנושא. בין השניים היו לא מעט חיכוכים מאז מונה נעים לתפקיד, בין היתר היו חילוקי דעות על התנהגות המאמן ועל דקות המשחק שנתן לשחקנים, בהם עידו אקסברד.

מאז הגיע יובל נעים להפועל פ"ת הוא הצליח להוציא אותה ממצב קשה מאוד בתחתית, וממועמדת רצינית מאוד לירידה הפכה הקבוצה לאחת המפתיעות של הליגה, כשהיא במרחק של משחק אחד מכניסה לפלייאוף האמצעי ולחוף מבטחים. השחקנים, אגב, מביעים תמיכה גורפת במאמנם, כאשר רק אתמול אמר המגן עמירן שקלים: "יובל שינה אותנו ב-180 מעלות. הפך אותנו מקבוצה ללא מוטיבציה לקבוצה שונה שמתלהבת ומשחק כדורגל כיפי. גם האוהדים רוצים שהוא יישאר".

גם המחליפים של נעים דיברו. "זה מצב מאוד עדין ואני לא במצב של לדבר", אמר שאקי, שכל נסיונו מסתכם במחלקת הנוער של הפועל פ"ת וכפר קאסם מליגה ב'. מועלם הוסיף: "זו סיטואציה לא נוחה. עברתי הרבה חילופים מאמנים, אעשה מה שהמועדון מבקש על אף שאני מאמן שוערים".

הדפס