דשאן: אמבפה מדהים, אבל צריך להיות סבלני

מאמן צרפת רמז שהחלוץ הכישרוני יזכה לבכורה: "יש לו פוטנציאל ענק"

מערכת אתר ערוץ הספורט  20.03.17 - 19:25
תחילת כתבה

עונת הפריצה המטורפת שחווה קיליאן אמבפה במונאקו, קיבלה לאחרונה תוספת משמעותית עם זימון בכורה לנברחת צרפת לקראת משחק מוקדמות מונדיאל 2018 מול לוקסמבורג והידידות נגד ספרד. החלוץ הצעיר שכבר סומן כיורש של תיירי הנרי, עשוי לקבל את ההזדמנות הראשונה שלו במדים הלאומיים כבר במשחקים הללו, זאת לפי דידייה דשאן.

"הוא נמצא במומנטום פשוט מצוין, ויש לו פוטנציאל להיות שחקן ענק. מה שהוא משיג עם רוגע ומקצוענות, פשוט מדהים בהתחשב בגילו", החמיא מאמן נבחרת צרפת. כשנשאל האם יקבל דקות ראשונות טען: "אני יכול לתת לו לפתוח, אבל לא צריך להיות נמהרים מדי. אם הוא בסגל זה אומר שבשלב מסוים הוא ישחק. כל 24 שחקני הסגל צריכים לשאוף לזכות בהזדמנות לפתוח".

"לשחקנים צעירים יש הרבה התלהבות, צריך לדבר איתם ולהסביר מה מצופה מהם", הבהיר דשאן. "אני לא יכול לזרוק את כל הצעירים שיש לי למגרש, כי צריך למצוא את האיזון הנכון. הם צריכים להיות רגועים, כמו בקבוצות שלהם, אבל עליהם להבין שהדרישות בנבחרת הרבה יותר גבוהות".

אמבפה בן ה-18 קיבל את ההזדמנות הראשונה שלו במונאקו כבר בשנה שעברה, אבל פרץ לפני כמה חודשים. העונה כבר יש לו 19 שערים ו-11 בישולים, והוא הפך להיות אחד השחקנים החשובים ביותר בחלק ההתקפי של הקבוצה מהנסיכות שנמצאת בדרך לאליפות צרפת ורבע גמר ליגת האלופות.

הדפס