היסטוריה: כסף לדולגופיאט באליפות העולם

צפו בהישג של המתעמל בן ה-20: "חיכיתי לזה מאז שאני ילד"

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  07.10.17 - 20:20
תחילת כתבה

הישג מדהים. לאחר ההעפלה לגמר אליפות העולם בהתעמלות מכשירים ביום שלישי האחרון, הנציג הישראלי ארטיום דולגופיאט עלה הערב (שבת) למזרן במונטריאול, קנדה, ביצע את תרגיל הקרקע וזכה במדליית כסף היסטורית עבור ענף ההתעמלות הישראלי.

דולגופיאט עמד בלחץ, ביצע תרגיל מצוין בדרגת קושי גבוהה של 6.5 וקיבל את הציון 14.533, שהציב אותו במקום השני לאחר ארבעה תרגילים. קנזו שיראי היפני דורג ראשון עם ציון של 15.633. ארבעת המתעמלים האחרונים לא הצליחו לקבל ציון גבוה משל דולגופיאט, שסיים כסגן אלוף העולם.

"אני מתרגש מאוד", סיפר דולגופיאט לאחר ששקעה אצלו המחשבה שהוא סגן אלוף עולם, "אליפות עולם ראשונה שלי, גמר ראשון שלי ופתאום מדליה. שמח מאוד שהתגברתי על הכאבים והפציעה בגב שהטרידו אותי תקופה ארוכה. חיכיתי למדליה כזו מאז שהייתי ילד".

בעקבות ההישג האדיר, דולגופיאט, שמייצג את מכבי ת"א, יזכה במענק מיוחד של 84 אלף שקלים מהקרן המשותפת של הוועד האולימפי בישראל, משרד התרבות והספורט והמועצה להסדר ההימורים בספורט. מאמנו סרגיי וייסבורג יקבל מחצית מהסכום.

בנוסף, בשל זכייתו במדליית הכסף, יעבור ארטיום לסגל הזהב של היחידה לספורט הישגי, הזרוע המקצועית של הוועד האולימפי בישראל ויקבל מדי חודש מילגה של 8,500 שקלים.

רז פלד, יו״ר איגוד ההתעמלות, הגיב: "זה הישג בלתי נתפס! אם היו כאלה שחשבו שהעלייה לגמר היא ההישג, ארטיום בא והוכיח ששום דבר הוא בגדר לא אפשרי עבורו".

כזכור, הישראלי בן ה-20 השיג ציון של 14.666 במוקדמות והפך לאחד מתשעת הפיינליסטים בגמר, כשדורג במקום הרביעי. בעבר, אלכס שטילוב זכה בשתי מדליות ארד, הישגים אותם דולגופיאט הצליח לעבור כבר באליפות העולם הראשונה שלו בקריירה.

הדפס