הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"רוצים לעשות קופה": הדו"ח שעורר סערה

אי עטיית מסיכה באיזור המקורה באצטדיון שבפ"ת, הוביל לקנס של 500 ש"ח

הדר יעקבי
הדר יעקבי  28.12.21 - 11:37

דייויד ירמן, אוהד מכבי תל אביב, הגיע אמש (שני) לצפות בקבוצתו משחקת נגד מכבי פתח תקווה, רק שאירוע חריג שאירע רגע לפני שנכנס ליציע, העיב על הערב כולו. "היה לי קשה להתרכז במשחק", שיתף. "אני מגיע אחרי העבודה למשחק כדורגל כמפלט, כדי להוציא קצת אוויר, ואז אני נכנס לאיצטדיון ומקבל דו"ח בסך 500 ש"ח לפני שהספקתי בכלל להגיד שלום לחברים שלי ביציע".

ירמן שיתף שבכניסה לאיצטדיון שבפתח תקווה, באזור בדיקת הכרטיסים והתו הירוק, אוהד לצידו שאל את המאבטח אם צריך לעטות מסיכה באצטדיון. המאבטח השיב שלא, והאוהדים נכנסו פנימה. "ברגע שנכנסתי פנימה, באיזור המיזנונים, חיכה גדוד של שוטרים, כמות לא סבירה של שוטרים למשחק כזה. אחת השוטרות פנתה אלי ושאלה למה אני בלי מסיכה, בלי להתווכח בכלל התנצלתי ושמתי מסיכה, אבל זה לא עניין אותה. היא ביקשה תעודת זהות. הסברתי לה שלא ידעתי שצריך, שאפשר להסתפק באזהרה, שאני אשים מסיכה, אבל היא התעקשה על דו"ח. ואני לא היחיד", סיפר ירמן בעצבים. "זה הרגיש שעושים לאוהדים כיפה אדומה".

הנחיות הקורונה כרגע קובעות כי באצטדיונים עם מעל 1,000 איש, הקהל ידרש להציג תו ירוק וניתן יהיה לשבת ביציע בלי מסכות באוויר הפתוח, אם כי בחללים הפנימיים האוהדים יידרשו לשים מסכות. "יש בסה"כ עשרה מטרים מקורים בין הכניסה לאיצטדיון לכניסה ליציע, חייבים לעבור שם כדי להגיע ליציע והם פשוט חיכו שם בכוונה. לא עניין אותם לשמור על הבריאות שלנו, אם לבריאות הם היו דואגים, אז למה לא היה שוטר בחוץ שמבקש באווירה טובה לשים מסיכות? למה אין שלטים שצריך לשים מסיכות? הם רצו לעשות את הקופה שלהם וללכת".

ירמן צייץ בטוויטר את שהתרחש והופתע מהתגובות: "הרבה אנשים הגיבו לי שגם להם זה קרה. היו שם אנשים שוויתרו על זמן איכות עם הילדים שלהם אחרי העבודה כדי לבוא למשחק ולקבל דו"ח של 500 שקל. העניין עם המשטרה ממש התגבר העונה. מרגיש שהם איבדו את זה. הסיפור הזה מצטרף לעוד מלא סיפורים על אלימות משטרתית ושוטרים שמנסים לעשות שרירים מול אוהדים, במקום לעשות סדר ביציע הנוכחות שלהם רק גורמת לבלאגן. מזלזלים בנו האוהדים בלי סוף והדברים האלה לא נותנים מוטיבציה להגיע למגרשים".

ממשטרת ישראל נמסר: "אכיפת התו הירוק וחובת עטית מסיכה במתחם, התבצעה כנדרש ובהתאם להנחיות משרד הבריאות וההחלטה המדינית, למען שלום הציבור ובטחונו".