הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

משחקים בנדמה לי: קרבות הענק האפשריים במונדיאל

הגרלת שלב הבתים חשפה איתה את ההצלטבויות והאופציות בנוקאאוט. מה צריך לקרות כדי שברזיל וארגנטינה ייפגשו בגמר? באיזה שלב ליאו מסי וכריסטיאנו רונאלדו יוכלו להיאבק ראש בראש? האם עדיף לספרד וגרמניה לסיים דווקא במקום השני בבית? מי המפסידה הגדולה מבין הענקיות? עושים סדר

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  01.04.22 - 22:05

הקלישאה אומרת שלא משנה מול מי הוגרלת בשלב הבתים, חשוב הרבה יותר את מי תפגוש במשחקי הנוקאאוט. אז אחרי ההגרלה של השלב המוקדם, אפשר כבר להתחיל לפנטז על המפגשים הענקיים של מונדיאל 2022 שיפתח בנובמבר בקטאר.

נתחיל עם שלב שמינית הגמר, שיכול להציע את המשחקים הטובים ביותר. למשל, אם ספרד וגרמניה יצלחו את הבתים הן יפגשו את בלגיה או קרואטיה החזקות בשמינית (ראשונה מול שניה בכל בית). ארגנטינה תוכל לשחק נגד דנמרק (או מול צרפת אם תסיים שניה, בשחזור שמינית גמר 2018). צרפת כמובן יכולה לקבל את פולין או מקסיקו במקביל.

בהנחה שאנגליה והולנד יסיימו כראש בית, הן צפויות להגרלות היותר נוחות בנוסח סנגל וארה"ב בהתאמה, והן למעשה המרוויחות הגדולות של ההגרלה, ביחס למפגשים אחרים. ברזיל תוכל לקבל את אורוגוואי, אם הסלסאו יסיימו במקום הראשון ואורוגוואי במקום השני או להיפך, ופורטוגל את סרביה.

נמשיך עם גרמניה וספרד, משום שמאוד קשה לנבא את מיקומן. בכל מקרה, ברבע הגמר הן צפויות לקבל הגרלה קשה נוספת. למשל, אם הגרמנים או הספרדים יסיימו ראשונים ויעברו את השמינית, היריבה הבאה יכול להיות לא פחות ולא יותר מברזיל ברבע הגמר (בהנחה שהסלסאו מסיימת ראשונה בבית שלה). גרמניה או ספרד, אם אחת תסיים שניה, עשויה לקבל את פורטוגל או סרביה/שוויץ לצורך העניין. אז יכול מאוד להיות שעדיף להן לא להיות ראש בית.

במונדיאל ללא הפתעות (וכולם יודעים שאין נדבר כזה, אבל בכל זאת): צרפת יכולה לפגוש את אנגליה כבר ברבע הגמר (אם שתיהן ראש בית) ואילו הולנד את ארגנטינה (בשחזור של רבע גמר 1998 הבלתי נשכח). פורטוגל יכולה לשחק מול סרביה, שוויץ או ברזיל (אם תסיים שניה במקרה).

בשלב חצי הגמר, מפגש בין ארגנטינה לברזיל אפשרי רק בהנחה ששתיהן מסיימות באותו מיקום. בחצי הגמר השני יכול להתקבל מפגשי ענק של צרפת או אנגליה מול ספרד או גרמניה (מי שתסיים ראשונה). אפשרויות אחרות בחצי הגמר יכולות להיות הולנד נגד ברזיל למשל, או פורטוגל נגד צרפת או אנגליה. אגב, במידה שפורטוגל וארגנטינה יסיימו ראשונות בבתים שלהן, ליאו מסי וכריסטיאנו רונאלדו יוכלו להיפגש בגמר.

אם יסיימו ראשונות, מפגשים גדולים:
הולנד - ארגנטינה (רבע גמר)
ספרד - ברזיל (רבע גמר)
גרמניה - ברזיל (רבע גמר)
אנגליה - צרפת (רבע גמר)
ארגנטינה - ברזיל (חצי גמר)
צרפת - ספרד (חצי גמר)
צרפת - גרמניה (חצי גמר)
אנגליה - ספרד (חצי גמר)
אנגליה - גרמניה (חצי גמר)
ברזיל - הולנד (חצי גמר)
ארגנטינה - צרפת (גמר)
ארגנטינה - ספרד (גמר)
ארגנטינה - גרמניה (גמר)
ברזיל - ספרד (גמר)
ברזיל - צרפת (גמר)
פורטוגל - ארגנטינה (גמר)
פורטוגל - ספרד (גמר)
אנגליה - ברזיל (גמר)