הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

השופט שסיים משחק מוקדם מידי ישפוט בקטאר

האיש שזכור מהפארסה באל' אפריקה, יגיע למונדיאל. לראשונה יהיו גם שופטות

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  19.05.22 - 15:12

תגיות: מונדיאל 2022

רבים מכם עשיתם בעברכם טעויות קשות בעבודה, חלקכם אולי אפילו פוטרתם על אותן הטעויות, אבל כנראה שא אחד מכם לא קיבל קידום אחרי טעויות קשות. ובכן, זה לא הסיפור של ג'אני סיקאזווה, אותו אתם כנראה זוכרים טוב יותר בתור השופט שסיים משחק באליפות אפריקה - פעמיים לפני הזמן. ובכן, כולנו הולכים לראות את סיקאזווה בקטאר.

אחרי הטעויות המבדחות שביצע באליפות אפריקה, סיקאזווה נכלל כעת ברשימה של השופטים שינהלו משחקים במונדיאל הקרוב בקטאר, באופן שמאוד קשה להסביר, אחרי הפארסה שלו מהטורניר האחרון, בה תוכלו לצפות בנגן הוידאו למעלה.

עם זאת, גם חדשות טובות באות אלינו מפיפ"א היום, לאחר שזו הודיעה כי שלוש שופטות, בנוסף לשלוש קווניות, נבחרו לנהל משחקים במונדיאל הקרוב בקטאר. בכך, המונדיאל בקטאר יהפוך לראשון בהיסטוריה בת 92 השנים של הטורניר, בו שופטות ינהלו משחקים.

השופטות שנבחרו לשפוט במונדיאל, כחלק מ-36 השופטים, 69 הקוונים ו-24 שופטי ה-VAR שנבחרו לטורניר, הן סטפני פראפארט מצרפת, סלימה מוקאנסאנגה מרוואנדה ויושימי ימאשיטה מיפן. בנוסף אליהן יצטרפו כאמור גם שלוש קווניות, מברזיל, מקסיקו וארצות הברית.

על המהלך אמר יו"ר ועדת השופטים של פיפ"א ושופט עבר בעצמו, פיירלואיג'י קולינה: "בזאת מסתכם תהליך ארוך שהתחיל לפני כמה שנים עם השיבוץ של שופטות בטורנירי פיפ"א השונים. כך, אנו מדגישים כי מה שקובעת היא איכות השיפוט ולא המגדר. אני מקווה שבעתיד, בחירה בשופטות בכירות לטורנירי גברים חשובים ייתפס כמשהו רגיל ולא כסנסציה. מגיע להן להיות במונדיאל, כי הן מציגות יכולת שיפוט גבוהה באופן עקבי וזה מה שחשוב עבורנו".