הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

אופיר קריאף: "מקווה שהמחאות יעזרו, בית"ר צריכה לתת תשובות"

עתיד המועדון, פרשת משה חוגג והגעתו של יוסי אבוקסיס. האזינו לפודקאסט "הספורט הירושלמי" עם קפטן הקבוצה, שמסכם את אחת העונות הקשות בתולדות המועדון הצהוב-שחור מהבירה

מערכת הרדיו  26.05.22 - 19:14

תגיות: אופיר קריאף

בית"ר ירושלים חוותה את אחת העונות הקשות בתולדותיה, עם סכנת ירידה ממשית וכל כך הרבה חוסר וודאות לגבי עתיד המועדון בצל פרשת משה חוגג. בסופו של דבר הקבוצה הצליחה להישאר בליגת העל, אך טרם ברור מה יקרה בעונה הבאה, מבחינה כלכלית ומבחינת הסגל. על כך עלה הקפטן אופיר קריאף לראיון בפודקאסט "תולדות הספורט הירושלמי" עם רן מלובני.

האזינו >>>

להאזנה באפליקציית 5RADIO, לחצו כאן.
להאזנה בספוטיפיי, לחצו כאן.

האם קיים חשש אמיתי שתהיה בעונה הבאה קבוצה חלשה?
"אני אשקר אם אגיד שאין חשש, אנחנו נמצאים בערפל כל כך הרבה זמן. יש חשש לעתיד המועדון, למרות שאני אופטימי. הבנתי שיש כמה הצעות ואני מקווה שיתקדמו למשהו רציני. השבוע דיברתי עם יוסי אבוקסיס ואמרתי לו שאם הוא נשאר, אני מאמין שעם היכולות שלו ועם מה שהוא הביא לנו יהיה בסדר, כי אנחנו היינו בטוחים שאנחנו יורדים ליגה לפני שיוסי הגיע. השינוי שהוא עשה לנו והבנו מה היכולות שלו מבחינת האימון והאמונה, אז אמרנו שאנחנו נהיה מאוד רגועים לא משנה איזה סגל יעמוד, כי יש 6-7 שחקנים עם חוזה ואני מאמין שנצליח להביא עוד כמה שחקנים שיעזרו לנו. במצב הנתון הזה, אם יבוא רוכש והכל יהיה טוב אז אני מאמין שנלך לעונה טובה".

אמרת משפט מעניין על החשש מהירידה, כי הסגל היה טוב יותר משל המתחרות בתחתית.
"מה שהתפתח במהלך העונה, וגם איתמר (ניצן) אמר את זה שאנחנו פייבוריטים לירידה, זה שלא הצלחנו לייצר בעיטה לשער, לא הצלחנו לייצר איומים, התקפות, הכל היה מקרי. לא ניצחנו איזה 11-12 משחקים. זה היה נראה לא טוב, מאימון לאימון וממשחק למשחק הרגשנו שאנחנו רק הולכים אחורה. אתה יודע מה זה לעלות למשחק שיום לפני זה באים אלייך ואומרים לך 'תקשיבו, יכול להיות שזה משחק אחרון של כמה שחקנים, אנחנו לא יודעים מה יהיה אחרי המשחק'. זה משהו שאני כקפטן מנסה להרים אותם ואני צריך שמישהו בכלל ירים אותי. זה מצב לא קל בכלל, שחררו זרים ושחקנים שאמרו להם שהם כנראה צריכים למצוא קבוצה. לא היה פשוט, הייתי מדבר עם אלי (אוחנה) ומוני (ברוש) עם חוסר שינה וכולם ניסו למצוא פתרונות. הבנו שאנחנו הולכים למצב לא פשוט, וברוך השם יוסי הגיע ועשה סדר מטורף, ועשינו ריצה של נקודות, זה מטורף, לא האמנו שנעשה את זה. אף אחד לא רצה לקחת על הגב שלו ירידת ליגה".

סיום מפתיע לעונה?
"זה היה סיום מפתיע מאוד, היינו בטוחים שאנחנו נמשכים עד המשחק האחרון. הייתי בהלם על כך שאני יכול ללכת לניתוח חודש לפני, עשו לי טובה החבר'ה שגמרנו את זה ככה. משכתי את העניין של הפציעה, זה לצערי קצת עשה לי נזק, אבל זה היה שווה את זה, העיקר שנשארנו בליגה. פותח עונה הבאה? לא מאמין שאני אפתח את האימונים, אני מקווה שאפתח את המשחקים, אבל את האימונים אני לא חושב שאצליח. אני לא יכול לכופף את הרגל, נשאר לי עוד חודש בלי כיפוף".

איך הרגשת כשהתפוצצה פרשת חוגג?
"זה לא נעים, אני ומושיקו היינו בקשר מאוד טוב, המשפחה והילדים. בארץ איך שמתפרסם דבר כזה ישר חורצים גורלות וקטלו אותו בכל מקום אפשרי. עד שאין משהו שהוא מוכח וכתבי אישום אז קשה לבוא ולשים אצבע מאשימה על בן אדם. אנחנו מבחינת הכדורגל, מבחינת בית"ר, לא ידענו מה קורה, לאן הולכים. אומרים שבית"ר מתפרקת, היינו בערפל וזה נמשך לצערי עד סוף העונה. זו סיטואציה לא נעימה לנו לשחקנים, אבל כמובן שגם לו ולמשפחה שלו. מה מצבו עכשיו? בהתחלה לא היה קל בכלל, בטח עם הילדים שהולכים לבית הספר, אבל אני מאמין שעכשיו יותר טוב".

איך השחקנים הרגישו באותה תקופה?
"כמו שאמרתי, לא ידענו מה לעשות. אלי (אוחנה) דיבר איתנו, לאף אחד לא היו תשובות כי לא ידעו מה קורה, וגם היום לא יודעים מה קורה. היה ערפל, חוסר וודאות, חשש מאוד גדול. אבל ברוך השם עשו את כל המאמצים האפשריים כדי לקבל את השכר ושהכל יתנהל כרגיל, עד כמה שאפשר. היה גם פחד של ירידת ליגה, אז היה הכל מהכל ביחד באותה תקופה. שמח שזה נגמר כמו שזה נגמר".

אף אחד לא מובטח בסגל בעונה הבאה?
"אף אחד לא מובטח, נכון. במיוחד כשאנחנו רואים שבתכלס חוזה זה כבר לא כזה פקטור, כמו שפוטרו שחקנים ממלא קבוצות וגם אצלנו. אבל אם יהיה פירוק אז לאף אחד החוזה לא שווה שום דבר. אבל אני מאמין שבבית"ר עד היישורת האחרונה בשנייה האחרונה עם הבאזר הכל מסתדר, אז אני חייב להישאר אופטימי, גם בשביל השחקנים וגם לחברים. חייב לחשוב דברים חיוביים ולהאמין שבית"ר תלך למקום טוב, כי מגיע לנו, לקהל ולכל האנשים שמסביב למועדון הזה. אתמול ראיתי את גמר הגביע ואני מסתמס עם המשפחה ואומר 'אני מוכן לעשות הכל כדי שבית"ר תגיע שוב למעמדים האלה', ודווקא בגלל שזה היה בטדי, לראות את האצטדיון כל כך מלא ולא להיות חלק מזה, כשאני רק שתי דקות משם זה מעקצץ בגוף. אני מתפלל שבית"ר תחזור לבמות האלה, כי בית"ר שייכת למקומות האלה".

כאב לך על מכבי חיפה?
"אני מאוד אוהב את מכבי חיפה, יש לי שם מלא חברים, ויש לי גם חברים בהפועל באר שבע, אז עם שתי התוצאות הייתי שלם. מגיע לב"ש, לברדה, כל הכבוד להם, עשו משחק יוצא מן הכלל. אתמול הכל היה כמעט מושלם, אם בית"ר הייתה שם אז זה היה מושלם".

אתם מקבלים עדכונים מההנהלה?
"אני נמצא בקשר עם אלי, אבל גם הוא בעצמו בסוף החודש אמור לסיים את החוזה. אבל הוא ומוני עובדים, אמרו שקיבלו הצעות וזה עדיין בגישושים, לא משהו שהוא בדרך לחתימה. אנחנו כולם מחכים, אני מאמין שהם רוצים לסיים עם זה גם, לא פחות מאיתנו, כדי להוריד מהם את העול הזה. השחקנים? לא קבענו כלום ולא דיברנו על זה. כל אחד בחופשה שלו, בניקוי הראש. אני מאמין שלקראת ה-20 ביוני אנשים יתחילו לשאול מה עושים. צריך לעשות אימוני כושר, הכנות. מאמין שבהמשך נדע יותר תשובות. בית"ר צריכה לספק תשובות כי העונה אוטוטו מתחילה. עדיין אין תאריך לתחילת העונה הבאה".

אוהדי בית"ר פונים אלייך?
"כן, לא מעט. שואלים אם יש חדש, יש רוכש, יודעים משהו. אני אומר שכמוהם גם אנחנו מחכים לתשובות, ואני מניח שכשיהיו תשובות, כולם יידעו ביחד. מחאות האוהדים? אני חושב שאנחנו מדינה דמוקרטית ואפשר להשמיע את הקול, כל עוד זה מתנהל בצורה ראויה. אין ספק שיש פה משהו שהוא לא הגיוני. אם יש בקרה תקציבית אז למה היא נועדה? לבטח את המשכורות, את התקציב... אם היא סתם נמצאת שם כדי להיות בנוף, אז זה לא עוזר לנו. אם קבוצות מגיעות, וזה לא רק אצלנו, שפתאום מפטרים שחקנים ואין התחייבות למשכורת ואין כסף, אז מה התפקיד שלהם? אני בטוח שהם עובדים ומנסים למצוא פתרונות, אבל אני חושב שצריך לשנות את התכנית או את הדרך שהם פועלים, כי בסופו של דבר גם אנחנו מתפרנסים, ולי יש ארבעה ילדים, לכולם יש משכנתא ובתים, ילדים ומסגרות... מתפרנסים מזה. כשבן אדם חותם על חוזה הוא יודע שהוא הבטיח את העתיד הכלכלי שלו לשנה-שנתיים-שלוש. הוא אמור לעמוד בזה כי הוא מתחייב לדברים, בגלל שיש לו חוזה, ואם החוזה הוא לא שווה אז זה לא אמור להיות. הפגנות זה לא נעים לאף אחד, אבל אני מקווה שימצאו פתרונות לעתיד טוב יותר ובטוח לכל השחקנים, זה מגיע לנו. יש לנו חוזה, אז איך שחקנים מגיעים למצב שמפטרים אותם או שאי אפשר לעמוד בהתחייבות של החוזה שלהם? איך זה יכול להיות?".

השחקנים יצטרפו למחאת האוהדים?
"לא רואה את זה קורה, אתה יודע מה זה יעשה ואיך יסתכלו על זה. מקווה שהמחאות יעזרו. קודם כל שיתנהל בצורה הכי ראויה שיש. מקווה שזה יעזור. לא כיף לנו כל הסיטואציה הזאת".