$(document).ready(function () { setTimeout(function () { $('#Haim_L').remove(); }, 2500); // Remove the element after 3000 milliseconds (3 seconds), you can adjust this value as needed });
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ערב עטור כוכבים: מתכוננים ל-UFC 300

3 קרבות אליפות, 12 אלופי עבר והווה ושמות ענקיים: האירוע של השנה בפתח

גבע ינקלביץ'
גבע ינקלביץ'  13.04.24 - 08:23

3 תארי אליפות על הפרק, 12 אלופי עולם, נוכחיים ולשעבר, ושמות בפרילימס שהיו יכולים להיות הקרב המרכזי בכל אירוע פייט נייט. כל אלה מחכים לנו ביום שבת הקרוב, כש-UFC 300 יצא לדרך (שידור ישיר ב-5LIVE החל מהשעה 01:00) ב-T מובייל ארנה שבנבדה.

האירוע מותג כבר זמן רב כאחד הגדולים שהיו בשנים האחרונות ב-UFC ולמרות הסגות של הקהל בנוגע לקרב המרכזי, אין ספק שמדובר באירוע שרבים מחכים לו. לקראת המאורע העמוס בכל טוב, אנחנו כאן כדי להכין אתכם לאירוע, עם כמה מילים על כל אחד מהקרבות שמחכים לנו בערב הגדוש, מהפרילימס ועד לקרב המרכזי.

מיין קארד
אלוף הלייט-האביווייט אלכס פריירה (9-2) נגד ג`מהאל היל (12-1-1)
קרב האליפות המרכזי של הערב בין האלוף המכהן לבין האלוף לשעבר מספק לנו קרב גדול. הברזילאי, שרק ביולי האחרון עלה למשקל הלייטווייט, הספיק לרשום כבר שני ניצחונות במחלקת המשקל הזו, תוך שהוא מנצח שני אלופי עולם לשעבר וזוכה בחגורה היוקרתית. בשנתיים שלו ב-UFC הוא עומד על מאזן של 6-1.

מנגד, היל נאלץ לוותר על חגורת הלייטווייט ביולי האחרון, לאחר שסבל מקרע באכילס. הוא זכה בחגורה לאחר שגבר על גלובר טיישירה בינואר הקודם, במה שהיה הניצחון הרביעי שלו ברצף והשישי שלו ב-UFC. מדובר בקרב אליפות שעשוי לעורר את המחלקה המעט רדומה הזו, שלא ראתה אלוף קונסיסטנטי כבר זמן רב.

אלופת הסטרו-ווייט, ז`אנג ויילי (24-3) נגד יאן שיאונאן (17-3-1)
קרב היסטורי בקו מיין איוונט של הערב, כשלראשונה בהיסטוריה של ה-UFC יהיה קרב בין שני לוחמות סיניות. אחרי שהגנה, הפסידה ואז זכתה שוב בחגורת הסטרו-ווייט, ויילי מגיעה להתמודדות כשהיא במאזן של 8-2 ב-UFC. שני ההפסדים שלה היו לרוז נמאיונאס, שלקחה ממנה את החגורה אי שם באפריל 2021.

ובעוד ויילי מגיעה בתור האלופה, שיאונאן מגיעה מנגד עם המוניטין של "השם החם". הרבה זמן לקח לשיאונאן להיכנס לדירוגי הסטרו-ווייט של הנשים, כשרצף של שישה ניצחונות רצופים נקטע על ידי שני הפסדים כואבים. עם זאת, לאחר הניצחונות האחרונים על מקנזי דרן ואנדראז` (שתילחם גם היא באירוע), היא קיבלה את קרב האליפות הזה, אותו היא תקווה לנצל בדרך לתואר ראשון בקריירה.

אלוף ה-BMF ג`סטין גייצ`י (25-4) נגד מקס הולוואי (25-7)
אחרי שחזרה לחיינו ביולי האחרון, חגורת ה-BMF עומדת שוב על הפרק. גייצ`י, שזכה בחגורה לאחר שגבר על דסטין פורייה בקיץ האחרון, יגיע להתמודדות עם מאזן 8-4 ב-UFC וכשהוא מחזיק במוניטין כאחד האנשים הכי קשוחים שדרכו בארגון. מתוך 25 הניצחונות שלו בקריירה, גייצ`י סיים 20 מהם בנוקאאוט, מה שהופך כל קרב שלו למסקרן עבור חובבי הענף.

ואם היו חסרות סיבות לצפות בקרב, הרי שזהות היריב של גייצ`י תורמת רבות. הולוואי, שירשום את הקרב השני שלו בקריירה במשקל הלייטווייט, מחשיב את עצמו ונחשב גם בעיני רבים, לאחד המתאגרפים הטובים ביותר ב-UFC, אם לא הטוב ביותר. אומנם הוא מחזיק ב-11 סיומות בנוקאאוט בלבד, ב-25 הניצחונות שלו בקריירה, אבל רוב הקרבות שלו נשארים על הרגליים והופכים מהר מאוד לקרבות אגרוף לכל דבר. ספק שדווקא נגד גייצ`י הנתון הזה הולך להשתנות.

צ`ארלס אוליביירה (34-9) נגד ארמאן צארוקיאן (21-3)
הקרב האחרון של הערב שלא יכלול חגורה, מחזיק בתוכו למעשה את זהות האיש שילחם נגד האלוף במשקל קל - איסלם מחאצ`ב. הברזילאי והארמני יפגשו במתומן, כשהמנצח יזכה בקרב על חגורת האליפות. אוליביירה מחזיק במאזן של 12-1 בשש השנים האחרונות, כשבמהלך הדרך הוא פגש כמה מהשמות הגדולים ביותר של הארגון, ביניהם גייצ`י, בניל דריוש, פורייה, מייקל צ`אנדלר ומחאצ`ב.

צארוקיאן מנגד, יחפש לרשום ניצחון תשיעי ב-UFC ו-22 בקריירה, ניצחון שיסדר לו מפגש חוזר נגד מחאצ`ב, 5 שנים לאחר המפגש הקודם בו הוא הפסיד בהחלטה. הארמני הפסיד פעמיים בלבד בעשרת הקרבות האחרונים שלו, שכולם היו ב-UFC.

בו ניקל (5-0) נגד קודי בראנדג` (10-5)
הקרב הראשון של הקארד המרכזי מפגיש בין אלוף ארה"ב בהיאבקות לשעבר לבין הלוחם בן ה-29, שרשם כבר שמונה קרבות ב-UFC. ניקל הפך ללוחם MMA רק ביוני 2022, אז רשם את קרב ה-MMA הראשון שלו. מאותו רגע ניצח ניקל חמש פעמים ברציפות, במה שהפך אותו לשם חם במחלקת המידלווייט. אגב, כל אחד מהניצחונות של ניקל הגיעו כבר בסיבוב הראשון.

מנגד, בראנדג` אומנם מגיע לקרב עם שלושה הפסדים בחמשת הקרבות האחרונים שלו, אבל הוא ברצף של שני נצחונות, כולל ניצחון בהטחה נגד זכארי ריס בדצמבר. כשחצי מהניצחונות שלו הגיעו בנוקאאוט, בראנדג` יקווה להנחיל לניקל את ההפסד הראשון בקריירת ה-MMA שלו.

פרילימס
יירי פרוחאזקה (29-4-1) נגד אלכסנדר ראקיץ` (14-3)
כפי שציינו, בפרילימס מחכים לנו כמה מהשמות הגדולים שיש בארגון ואחד מהם, הוא האלוף לשעבר במשקל חצי-כבד. פרוחאזקה, שנאלץ לוותר על החגורה בגלל פציעה בכתפו, יחפש לחזור למסלול הניצחונות, אחרי ההפסד לאלכס פריירה, שקטע רצף של 13 ניצחונות. מנגד, ראקיץ יחזור למתומן של דיינה ווייט לראשונה זה כמעט שנתיים, במטרה לרשום קאמבק גדול מול האלוף לשעבר.

קאלווין קייטר (23-7) נגד אלג`מיין סטרלינג (23-4)
אלוף נוסף שמחכה לנו בקארד המוקדם הוא ה"פאנק מאסטר", שהפסיד את חגורת הבאנטמווייט שלו לשון אומאלי באוגוסט האחרון, לראשונה אחרי שנתיים וחצי. הוא כעת ינסה את מזלו בקטגוריית משקל נוצה לראשונה בקריירה שלו. מנגד, קייטר אומנם מגיע לקרב כשהוא במאזן 7-5 ב-UFC, אבל הוא עושה זאת אחרי קרבות נגד שמות כמו ג`וש אמט, גיגה צ`יקאדזה ומקס הולוואי.

הולי הולם (33-2-3) נגד קיילה האריסון (16-1)
קרב מסקרן ביותר יש לנו ממחלקת הבאנטמווייט של הנשים, כשהאלופה לשעבר, הולי הולם, תפגוש את אלופת ה-PFL לשעבר, כמו גם אלופת העולם והאולימפית בג`ודו, קיילה האריסון. האמריקאית תרשום קרב ראשון בארגון של דיינה ווייט, במטרה להטביע חותם כבר מהתחלה. מנגד, הולם תרשום קרב מספר 16 ב-UFC, שמונה שנים לאחר שהיממה את העולם כשהביסה את רונדה ראוזי וזכתה בחגורת הבאנטמווייט.

סודיק יוסוף (13-3) נגד דייגו לופס (23-6)
קרב על הטופ 15 בין יוסוף ולופס, יפתח את קארד הפרילימס של הערב, כשהמנצח יזכה למקום בדירוגים של המחלקה במשקל נוצה. יוסוף, שהפסיד בקרב האחרון שלו נגד אדסון ברבוסה, יקווה לרשום ניצחון שביעי בארגון. מנגד, לופס אומנם פתח את הקריירה שלו ב-UFC עם הפסד, אך מאז הגיב עם שני ניצחונות, כשכעת כאמור עומד בפניו האתגר של הלוחם הניגרי.

פרילימס מוקדמים
ג`אלין טרנר (14-7) נגד רנאטו מויקאנו (18-5-1)
צמד הלייטווייטס המדורגים יפגש בקרב האחרון של הפרילימס המוקדמים. טרנר, שבקרב האחרון שלו גבר על בובי גרין למרות התראה קצרה, יחפש לרשום ניצחון שמיני ב-UFC, כשהמאזן שלו בארגון עומד על 7-4. מנגד, מויקאנו כבר הספיק לרשום ניצחון השנה, אחרי שגבר על דרו דובר בפברואר האחרון. מי מהשניים שינצח, עשוי לקבל יריב מהטופ 10 בקרב הבא, מה שיעלה את המניה של המנצח ב-UFC.

ג`סיקה אנדראז` (25-12) נגד מרינה רודריגס (17-3-2)
הלוחמת הוותיקה מגיעה כשהיא עם שלושה הפסדים בארבעת הקרבות האחרונים שלה, אך עם ניצחון בקרב האחרון, נוקאאוט נגד מקנזי דרן. כל ארבעת הקרובים האלה היו ב-2023. מנגד, גם רודריגס רשמה ניצחון בקרב האחרון שלה, שעצר רצף של שני הפסדים. מפגש טופ 10 מסקרן מאוד במחלקת הסטרו-ווייט של הנשים.

בובי גרין (31-15-1) נגד ג`ים מילר (37-17-1)
אולי שני הלוחמים המנוסים ביותר בקארד, שרשמו יחד מעל 100 קרבות בקריירה. מילר מגיע עם 5 ניצחונות בששת הקרבות האחרונים שלו, כשהוא יודע שניצחון בקרב הזה, משמעותו היסטוריה - מילר יהפוך ללוחם היחיד בהיסטוריה עם ניצחונות ב-UFC 100, UFC 200 ו-UFC 300. מנגד, גרין חזר להפסיד בקרב האחרון שלו נגד ג`אלין טרנר, שחתם שנת 2023 לא רעה מבחינתו. שני הקרבות האחרונים של גרין (הפסד וניצחון) הסתיימו שניהם כבר בסיבוב הראשון של הקרב.

דיוויסון פיגריידו (22-3-1) נגד קודי גארברנדט (14-5)
הקרב שיפתח את הערב הזה הוא גם זה שממחיש הכי טוב את סדר הגודל של אירוע 300 של ה-UFC. צמד אלופי עבר יפגשו לקרב גדול בקטגוריית הבאנטמווייט של הארגון. פיגריידו יכנס לקרב השני שלו במשקל הנ"ל, אחרי שעלה מקטגוריית הפלייווייט ויקווה לרשום ניצחון שני בקטגוריה. מנגד, גארברנדט יקווה לשים מאחוריו את תקופת ה-1-5 בין 2017 ל-2021 ולרשום ניצחון שלישי רצוף בארגון.