הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

קבוצות מהמגזר הערבי מאיימות בשביתה

פורום בראשות יו"ר א.א. פאחם, מוחמד עאבד אל לאטיף עומד להתכנס השבוע, לרבות סכנין: "אם יופחתו ללוד נקודות, בעוד העונש של מכבי פ"ת לא ישונה וייושם רק בעונה הבאה, לא נופיע למשחקים עד תום העונה ובעונה הבאה"

רז זהבי  21.04.12 - 16:47

תחילת כתבה

בעקבות הקטטה המבישה בתום המשח קבין ר"ג לבני לוד אמש, בעלי מכבי אום אל פאחם, מוחמד עאבד אל לאטיף, החליט היום (שבת) לעמוד בראש פורום מטעם האגודות השונות במגזר הערבי. הפורום מאיים שבמידה ויפחיתו נקודות לבני לוד בעונה הנוכחית, בעוד הפחחת הנקודות של מכבי פ"ת ייושם בעונה הבאה, קבוצות המגזר הערבי מהליגות השונות ישבתו ולא יופיעו למשחקים העונה ובעונה הבאה.

הצעד החריג והאיום בשביתה הגיעו בעקבות הספקולציות שנזרקו לאוויר מאז התגרה המבישה, ושמדברות על כך שבעוד עונשה של מכבי פ"ת ייושם רק בעונה הבאה, על לוד ור"ג ייגזר עונש הפחתת נקודות שינוקו ממאזנם כבר העונה. במידה ולא ישנו את העונש של פ"ת, אך זהות העולה לליגת העל כן תוכרע בביה"ד ולא על הדשא, במגזר ימחו ולא ישבו בשקט.

"המגזר הערבי פועל תחת סולידריות", אמר לאטיף לאתר ערוץ הספורט. "דיברתי כבר עם ראשי קבוצות רבים בכל הליגות השונות. חשוב לי להדגיש שאין כאן עניין של ערבים ויהודים, אלא של צדק. לא יכול להיות שיפגעו בלוד בעונה הנוכחית ובמאמצי העלייה שלה, בעוד לקבוצה אחרת הורידו נק' ודחו את העונש כדי לא להשפיע על היורדות".

לאחר שנודע כי ההתאחדות לכדורגל ביקשה מביה"ד לערוך דיון מחודש בנושא העונש של מכבי פ"ת, (אולי מתוך ידיעה שהעובדה שדחיית העונש בעונה לא תאפשר להוריד נק' בפועל לקבוצות מהלאומית) גורמים בכירים במגזר הוסיפו: "זה כמו הסוואה או טריק. ממילא מכבי פ"ת תרד ליגה על המגרש, שלא ינסו לערבב אותנו. ההחלטה גרמה להתקוממות בציבור".